• İlan Ver
 • Soru Sor


 • Site Hakkında

  Ototasarruf.com aşağıdaki kategoriler altında toplanan:

  ürünlerin tanıtımı, yenilikleri, incelemeleri, montaj ve satış bayileri, satış ve uygulama fiyatları ve ülkemizde otomotiv sektörü ile ilgili yaşanan gelişmeler, uygulamalar, fiyat değişiklikleri, prosedürler hakkında insanlara bilgi vermek maksadı ile kurulmuştur. Ziyaretçilerimize bilgi vermek, ekonomik yararlar sağlamak, ülkemize hem maddi hem de çevresel katkıda bulunmak ana hedefimizdir.

  Oto Tasarruf Cihazları ile ilgili aradığınız birçok ürünü sitemizde bulabileceğinizi umuyoruz. Katkı ve yorumlarınızla sitemiz gelişecek ve çok daha faydalı olacaktır.

  Bu site sadece haber ve bilgi paylaşım içeriği arz etmektedir. Hiçbir ürünün satış ve ortaklığını yapmamaktadır. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi, soru ve önerilerinizi info@ototasarruf.com adresimize e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.


  Sektörden Haberler ve Yenilikler

  • LPG Şamandıra Fiyatları 2017
   LPG Şamandıra Fiyatları 2017

   2017 LPG Şamandıra fiyatları üretici firmalara ve kutu içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Şamandıra seçiminizi mutlaka, aracınızda kullandığınız tankın ölçü ve tipine göre yapmalısınız....»

   Devamını Oku »

  • Yakıt Pilleri (Yakıt Hücresi)
   Yakıt Pilleri (Yakıt Hücresi)

   Yakıt pilleri basit bir açıklama ile hidrojen içinde bulunan kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazlar olarak tanımlanır....»

   Devamını Oku »

  • LPG Sistemini Söktürmek
   LPG Sistemini Söktürmek

   LPG sistemini söktürmek mümkün müdür? LPG sistemini söktürmek için gerekli prosedürler nelerdir? LPG sistemi nasıl söktürülür?...»

   Devamını Oku »

  • EVAS LPG Tankları
   EVAS LPG Tankları

   Dünyanın en büyük LPG tüp ve oto tank üreticilerinden biri olan EVAS, 1963 yılında kurulmuştur. EVAS, 50 yıllık tecrübesi ile yıllık tüp imalatını 2.000.000 adede çıkararak,...»

   Devamını Oku »

  • Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit
   Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit

   Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit LPG ve CNG ile çalışan araçlar için özel geliştirilmiş, özel formüllü katkının motora doğru oranda verilmesini sağlayan elektronik kontrollü bir sistemdir....»

   Devamını Oku »

  • Karda Otomobil Nasıl Kullanılmalı?
   Karda Otomobil Nasıl Kullanılmalı?

   Karlı havalarda prensip Yumuşak düşün, yumuşak davran olmalı. Gaz pedalına aniden basmaktan ya da bırakmaktan, sert direksiyon hareketlerinden kaçınmalı, fren pedalına yumuşakça basılmalı....»

   Devamını Oku »

  • EBD Nedir?
   EBD Nedir?

   Electronic Brake Force Distribution kısa adıyla Ebd, Türkçe de Elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi anlamına gelmektedir. Nedir bu Elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi?...»

   Devamını Oku »

  • LPG Montajı Esnasında Dikkat
   LPG Montajı Esnasında Dikkat

   LPG montajına karar verdik, markalar arasından tercihimizi yaptık, montaj firmaları arasından lpg servisini seçtik....»

   Devamını Oku »

  • Karbüratörün Görevi Nedir? Karbüratör Nasıl Çalışır?
   Karbüratörün Görevi Nedir? Karbüratör Nasıl Çalışır?

   Karbüratör nedir? Karbüratör ne işe yarar? Karbüratörün motordaki görevini ve çalışma prensibini anlatan yazımıza birlikte göz atalım....»

   Devamını Oku »

  • Bugatti Veyron Belgeseli
   Bugatti Veyron Belgeseli

   Veyron Super sport modeliyle kendisine ait hız rekorunu tekrar kıran bu saf güç ve güzellik simgesi aracın nasıl üretildiğini ve neden bir insan evladının bu araca 6 Trilyon verdiğini anlayacaksınız...»

   Devamını Oku »

  • Enjektör Nedir?
   Enjektör Nedir?

   Enjektörler, motorun en pahalı parçaları arasında bulunur.. Bu hassas parçalar kalitesiz ucuz yakıt karşısında tıkanarak yüksek maliyetli faturaların ortaya çıkmasına neden olabilir....»

   Devamını Oku »

  • ASR Nedir?
   ASR Nedir?

   ASR patinaj önleyici bir sistemdir. Sürücü gaza bastığında, özellikle kaygan zeminde aracın çekişine göre oluşmaya başlayan patinajı önleyen sistemdir....»

   Devamını Oku »

  Yayınlanan İlanlar
  Tümünü Gör »

    

  Markalardan Haberler
  Tümü »

  Montaj ve Satış Bayileri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli