• İlan Ver
 • Soru Sor


 • Site Hakkında

  Ototasarruf.com aşağıdaki kategoriler adı altında toplanan:

  Tüm ürünlerin tanıtımı, yenilikleri, incelemeleri, montaj ve satış bayileri, satış ve uygulama fiyatları ve ülkemizde otomotiv sektörü ile ilgili yaşanan gelişmeler, uygulamalar, fiyat değişiklikleri, prosedürler hakkında insanlara bilgi vermek maksadı ile kurulmuştur. Ziyaretçilerimize bilgi vermek, ekonomik yararlar sağlamak, ülkemize hem maddi hem de çevresel katkıda bulunmak ana hedefimizdir.

  Oto Tasarruf Cihazları ile ilgili aradığınız birçok ürünü sitemizde bulabileceğinizi umuyoruz. Katkı ve yorumlarınızla sitemiz gelişecek ve çok daha faydalı olacaktır.

  Bu site sadece haber ve bilgi paylaşım içeriği arz etmektedir. Hiçbir ürünün satış ve ortaklığını yapmamaktadır. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi, soru ve önerilerinizi info@ototasarruf.com adresimize e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.


  Sektörden Haberler ve Yenilikler

  • Shell LPG Otogaz Hakkında
   Shell LPG Otogaz Hakkında

   70 dan fazla ülkede 87,000 çalışanımızla faaliyet gösteren küresel bir enerji ve petrokimya şirketiyiz. Yenilikçi yaklaşımımız sayesinde enerjinin geleceği konusundaki sorunları çözmeye hazırız....»

   Devamını Oku »

  • Lpg Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?
   Lpg Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?

   LPG filtresi ne kadar sürede ya da kaç bin km.de değiştirilmelidir? Sıralı LPG Sistemlerinde genelde 2 adet filtre bulunmaktadır. Gaz filtresi ve Regülatör filtresi....»

   Devamını Oku »

  • ECU Nedir?
   ECU Nedir?

   ECU tüm motor yönetimi ve kontröllerden sorumludur ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar....»

   Devamını Oku »

  • LPG Map Sensörü Nedir?
   LPG Map Sensörü Nedir?

   LPG Map sensörü nedir? Map sensörü ne işe yarar? Map sensörü arızası nasıl anlaşılır ve ne gibi sorunlara yol açar? Map sensörü hakkında merak ettiklerinizi sizin için araştırdık....»

   Devamını Oku »

  • Araçtaki LPG Sistemini Başka Araca Takmak
   Araçtaki LPG Sistemini Başka Araca Takmak

   Aracımdaki LPG Sistemini başka bir araca takabilir miyim? Aracımdaki LPG Sistemini söktürüp başkasına satabilirmiyim? Bu işlemler yasal mıdır?...»

   Devamını Oku »

  • Volkswagen TSI Sistemi
   Volkswagen TSI Sistemi

   TSI (Turbo Supercharger Injection), küçük hacimli motora (1.4 lt gibi) Turbo ve kompresörün eklenmesiyle oluşmuş bir teknoloji....»

   Devamını Oku »

  • LPG'de Devrim Gibi Yenilik
   LPG'de Devrim Gibi Yenilik

   Türkiye de, birçok araçta kullanılan LPG sistemi LDI teknolojisi sayesinde geliştirildi. Sistemdeki yenilikle benzin tüketimi tamamen sıfırlanırken yakıt tüketimi en aza indiriliyor....»

   Devamını Oku »

  • Multivalf Koruyucu Kapağı Ve Görevi
   Multivalf Koruyucu Kapağı Ve Görevi

   Gaz sızdırmaz multivalf koruyucu kapağı, LPG sisteminin emniyet açısından çok önemli bir parçasıdır....»

   Devamını Oku »

  • Nereden Otogaz Almalıyım?
   Nereden Otogaz Almalıyım?

   Bilindiği gibi LPG ham petrolün damıtılmasıyla veya doğalgaz yataklarındaki gazların likitleştirilmesi ile elde edilir. Ham petrolden elde edilen LPG nin içinde, saf bütan ve propanın dışında...»

   Devamını Oku »

  • Common Rail Nedir?
   Common Rail Nedir?

   Common Rail, Tutuculu Püskürtme veya Ortak Boru Hattı anlamına da gelen Direkt Enjeksiyon Teknolojisine sahip dizel araçlar için geliştirilmiş bir yakıt enjeksiyon sistemidir....»

   Devamını Oku »

  • LPG nin Çevreye Katkısı
   LPG nin Çevreye Katkısı

   Dünya genelinde hızla artan enerji kullanımı sonucu, hava kirliliğide giderek artmaktadır. Bu kirlilikte en büyük pay ise hiç kuşkusuz ulaşımda kullanılan motorlu araçlara aittir. Bu araçlar günlük...»

   Devamını Oku »

  • Subap Erimesi Nedir?
   Subap Erimesi Nedir?

   Subap erimesi nedir? Motor subapları neden erir? Subap erimesine karşı ne gibi önlemler alınabilinir? Subap yağlama sistemleri işe yarıyor mu? Sorulara cevap arıyoruz......»

   Devamını Oku »

  Yayınlanan İlanlar
  Tümünü Gör »

    

  Markalardan Haberler
  Tümü »

  Montaj ve Satış Bayileri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli