• İlan Ver
 • Soru Sor


 • Site Kuralları

  Aşağıda yazılı söz konusu şartları, okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden, ototasarruf.com web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, ototasarruf.com’un yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Ototasarruf.com, işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

   

  Genel Kullanım Şartları

  1-) Ziyaretçi, yorum servisini kullanırken aşağıda belirtilen davranışlarda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:

  Kanuna, ahlaka ve kamu düzenine aykırı yorum yazmak; Başka bir yorumcuyu tehdit etmek, sövme vb. fiilleri işlemek, kişi veya kuruluşların gizli bilgilerini yayınlamak; Ticari, reklam ya da promosyon materyalleri iletmek; uygunsuz, yalan veya iftira içeren ileti ve bilgileri göndermek; Üçüncü kişilerin, fikri mülkiyet haklarını zedeleyici ileti göndermek.

  2-) Ototasarruf.com, siteye ilişkin sayfaların içeriğini haber vermeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırabilir veya kısmen veya tamamen değiştirebilir. İçeriğin ne zaman, ne şekilde, hangi formatta ve ne kadar süreyle yayınlanacağına karar verme hakkına sahiptir.

  Ayrıca, ziyaretçilerin sitede yaptığı yorumların yayınlanmasını ve saklanmasını garanti etmez.

  3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, ahlak dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, isim verilerek sataşma yapan, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazı ve yorumların eklenmesi yasaktır. Yorumcular; yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin ip adresleri yasaklanacaktır.

  4-) 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında  aykırı olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı hiçbir içeriğe izin verilmemektedir.

  5-) Sitemize, eklenecek yorumların, tüm üyelerimizin anlayabilmesi için Türkçe olarak yazılması gerekmektedir. Başka bir dilde yazılan yorumlar site yöneticileri tarafından ikaz edilmeden silinecektir.

  6-) Devletin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici yorum eklenemez

  7-) Sitemizde siyaset yasaktır.

   

  Açıklamalar

  1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm oto tasarruf ve oto koruyucu ürünlerle ilgili konu ve haberlerin paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

  2-) Haber ve ürünlere yapılan tüm yorumlar, yorumu yapan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  3-) Sitemizde yer alan ürün tanıtımları ile ilgili olarak, firmalarla ilgili hiçbir ticari ilişkimiz yoktur. Dolayısıyla bu ürünlerin satışından ve topluma olan etkisinden sorumlu değildir. Ürünü almak isteyenler satıcı firmalar ile görüşebilir.

  4-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site yöneticilerinin ortak kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir.


  Sektörden Haberler ve Yenilikler

  • Motor Neden Hararet Yapar?
   Motor Neden Hararet Yapar?

   Aracınızın motor sıcaklığının aşırı derece yükseldiği ve belli bir süre sonrada aracınızdan buhar çıktığını görürseniz bu motorunuzun hararet yaptığını gösterir....»

   Devamını Oku »

  • Egzozdan Beyaz Duman Çıkması
   Egzozdan Beyaz Duman Çıkması

   Genellikle kış aylarında soğuklardan dolayı daha fazla görülen, araçların egzozundan beyaz duman çıkmasının sebepleri nelerdir?...»

   Devamını Oku »

  • LPG Tankları ve Montajı
   LPG Tankları ve Montajı

   LPG tankı maksimum 115 atmosfer basınçta ve dış etkilere mukavemetli yapılmış basınçlı kaptır....»

   Devamını Oku »

  • Lambda Emülatör Nedir?
   Lambda Emülatör Nedir?

   Lambda Emülatör Nedir? Benzin ile gaz arasındaki oksijen farkından dolayı bazı araçlarda uzun süreli gaz ile çalışma sonucu, ...»

   Devamını Oku »

  • LPG mi CNG mi Ucuz?
   LPG mi CNG mi Ucuz?

   Ertuğrul Grup Yön. Kur. Başkanı Kemal Ertuğrul, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ile çalışan araçların, sıvılaştırılmış petrol gaz (LPG) ile çalışan araçlara göre %54 daha tasarruflu olduğunu söyledi....»

   Devamını Oku »

  • LPG Montajı Esnasında Dikkat
   LPG Montajı Esnasında Dikkat

   LPG montajına karar verdik, markalar arasından tercihimizi yaptık, montaj firmaları arasından lpg servisini seçtik....»

   Devamını Oku »

  • Otomobil Camlarının Bakımı
   Otomobil Camlarının Bakımı

   Otomobil bakımında dikkat edilmesi, özen gösterilmesi gereken yerlerden biri de aracın camlarıdır. Temiz ve bakımlı bir cam, sağlıklı ve güvenli bir görüşle rahat ve keyifli bir sürüş sağlar....»

   Devamını Oku »

  • LPG Gaz Filtresi Fiyatları 2017
   LPG Gaz Filtresi Fiyatları 2017

   LPG gaz filtre değişimi her 10-15 bin kilometrede bir mutlaka yapılması gerekmektedir. Sıralı sistem kitlerde 2 adet filtre vardır. Biri regülatör, diğeri ise basınç sensörü içerisinde bulunmaktadır....»

   Devamını Oku »

  • Karbüratörlü Sistemlerin Yetersizlikleri
   Karbüratörlü Sistemlerin Yetersizlikleri

   Karbüratörlü sistemlerin yakıt püskürtme sistemlerine göre hem mekanik hem de teknolojik boyuttan incelendiğinde yetersizlikleri vardır....»

   Devamını Oku »

  • Jant Ve Lastik
   Jant Ve Lastik

   Modifiye edilen otomobillerde ilk değiştirilen parçalardan biri de jantlardır. Genellikle estetik unsur olarak bilinen ve kullanılan jantlar, otomobillerin sürüş özelliklerini de etkiliyor....»

   Devamını Oku »

  • Shell LPG Otogaz Hakkında
   Shell LPG Otogaz Hakkında

   70 dan fazla ülkede 87,000 çalışanımızla faaliyet gösteren küresel bir enerji ve petrokimya şirketiyiz. Yenilikçi yaklaşımımız sayesinde enerjinin geleceği konusundaki sorunları çözmeye hazırız....»

   Devamını Oku »

  • CNG Sistemleri Avantajları
   CNG Sistemleri Avantajları

   CNG, patlama tehlikesi olmayan ve 650 C de yanan sıkıştırılmış bir doğalgazdır. CO miktarı sıfırdır. Bundan dolayı da çevre kirliliği söz konusu değildir....»

   Devamını Oku »

  Yayınlanan İlanlar
  Tümünü Gör »

    

  Markalardan Haberler
  Tümü »

  Montaj ve Satış Bayileri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli