• İlan Ver
 • Soru Sor


 • Site Kuralları

  Aşağıda yazılı söz konusu şartları, okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden, ototasarruf.com web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, ototasarruf.com’un yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Ototasarruf.com, işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

   

  Genel Kullanım Şartları

  1-) Ziyaretçi, yorum servisini kullanırken aşağıda belirtilen davranışlarda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:

  Kanuna, ahlaka ve kamu düzenine aykırı yorum yazmak; Başka bir yorumcuyu tehdit etmek, sövme vb. fiilleri işlemek, kişi veya kuruluşların gizli bilgilerini yayınlamak; Ticari, reklam ya da promosyon materyalleri iletmek; uygunsuz, yalan veya iftira içeren ileti ve bilgileri göndermek; Üçüncü kişilerin, fikri mülkiyet haklarını zedeleyici ileti göndermek.

  2-) Ototasarruf.com, siteye ilişkin sayfaların içeriğini haber vermeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırabilir veya kısmen veya tamamen değiştirebilir. İçeriğin ne zaman, ne şekilde, hangi formatta ve ne kadar süreyle yayınlanacağına karar verme hakkına sahiptir.

  Ayrıca, ziyaretçilerin sitede yaptığı yorumların yayınlanmasını ve saklanmasını garanti etmez.

  3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, ahlak dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, isim verilerek sataşma yapan, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazı ve yorumların eklenmesi yasaktır. Yorumcular; yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin ip adresleri yasaklanacaktır.

  4-) 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında  aykırı olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı hiçbir içeriğe izin verilmemektedir.

  5-) Sitemize, eklenecek yorumların, tüm üyelerimizin anlayabilmesi için Türkçe olarak yazılması gerekmektedir. Başka bir dilde yazılan yorumlar site yöneticileri tarafından ikaz edilmeden silinecektir.

  6-) Devletin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici yorum eklenemez

  7-) Sitemizde siyaset yasaktır.

   

  Açıklamalar

  1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm oto tasarruf ve oto koruyucu ürünlerle ilgili konu ve haberlerin paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

  2-) Haber ve ürünlere yapılan tüm youmlar, yorumu yapan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  3-) Sitemizde yer alan ürün tanıtımları ile ilgili olarak, firmalarla ilgili hiçbir ticari ilişkimiz yoktur. Dolayısıyla bu ürünlerin satışından ve topluma olan etkisinden sorumlu değildir. Ürünü almak isteyenler satıcı firmalar ile görüşebilir.

  4-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site yöneticilerinin ortak kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir.


  Sektörden Haberler ve Yenilikler

  • Egzozdan Siyah Duman Çıkması
   Egzozdan Siyah Duman Çıkması

   'Egzozdan siyah duman neden çıkar' sorusu araç sürücülerinin en sık karşılaştıkları ve merak ettikleri konular arasındadır. Egzozdan siyah duman çıkmasının sonuçları ve sebepleri nelerdir?...»

   Devamını Oku »

  • Aygaz Otogaz Hakkında
   Aygaz Otogaz Hakkında

   Tüketicilere her zaman yüksek kaliteli ürünler sunarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Aygaz, bu amaç doğrultusunda 2009 yılının Haziran ayında satışa sunduğu Aygaz Otogaz ile...»

   Devamını Oku »

  • Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit
   Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit

   Supaplexlube Electronic Valve Saver Kit LPG ve CNG ile çalışan araçlar için özel geliştirilmiş, özel formüllü katkının motora doğru oranda verilmesini sağlayan elektronik kontrollü bir sistemdir....»

   Devamını Oku »

  • Step Tank Kalite Kontrol Testleri
   Step Tank Kalite Kontrol Testleri

   Ürünlerimize yönelik kalite kontrolü ve muayene için gerçekleştirilen faaliyetler aşağıda özetlenmiştir: 1. Çekme Deneyi: Tank gövdeleri için kullanılan sacların...»

   Devamını Oku »

  • Immobilizer Nedir?
   Immobilizer Nedir?

   Bu sistem tamamen güvenlik odaklı olarak 1944 yılında Frank Marugg tarafından bulunmuş ve 1958 yılında yine kendisi tarafından patenti alınmıştır....»

   Devamını Oku »

  • Oksijen Sensörünün Görevi Nedir?
   Oksijen Sensörünün Görevi Nedir?

   Oksijen sensörünün görevi nedir? Oksijen sensörü (Lambda sensörü) neden arıza yapar? Oksijen sensörü nasıl çalışır ve ne gibi faydalar sağlar? Hep beraber sorulara cevap arıyoruz....»

   Devamını Oku »

  • Highpower Nasıl Çalışır?
   Highpower Nasıl Çalışır?

   Yakıt tasarrufu ve çevre kirliliği yaşamsal en önemli konu olup, enerji verimliliği ve yakıt tasarrufuna yönelik araştırma ve geliştirmeler, Ulusal yakıt tasarrufu politikalarına da ...»

   Devamını Oku »

  • LPG Tank Fiyatları 2017
   LPG Tank Fiyatları 2017

   Sizin için derlediğimiz kapasitesine göre simit ve silindir LPG tank fiyatları. Unutmayın! Güvenliğiniz için her 10 yılda bir aracınızın LPG tankını değiştirmeniz gerekmektedir....»

   Devamını Oku »

  • FSI TSI GDI TFSI Direkt Enjeksiyon Montaj Fiyatları 2017
   FSI TSI GDI TFSI Direkt Enjeksiyon Montaj Fiyatları 2017

   Direkt Enjeksiyon teknolojisine sahip FSI, TSI, GDI, TFSI motorlu araçlara LPG sistemi kaça takılıyor? İşte 2017 yılı DI LPG montaj kitlerinin fiyatları....»

   Devamını Oku »

  • Common Rail Nedir?
   Common Rail Nedir?

   Common Rail, Tutuculu Püskürtme veya Ortak Boru Hattı anlamına da gelen Direkt Enjeksiyon Teknolojisine sahip dizel araçlar için geliştirilmiş bir yakıt enjeksiyon sistemidir....»

   Devamını Oku »

  • Performans Hava Filtreleri
   Performans Hava Filtreleri

   En ucuz ve yapması en kolay uygulamadır. Olayın mantığı, motorun daha rahat temiz hava alabilmesini sağlamaktır....»

   Devamını Oku »

  • FSI ve TFSI Sistemleri
   FSI ve TFSI Sistemleri

   FSI sistemi adını Fuel Stratified Injection (direkt benzin enjeksiyonu) kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Temel mantığı benzin enjeksiyonunun direkt olarak yapılmasıdır....»

   Devamını Oku »

  Yayınlanan İlanlar
  Tümünü Gör »

    

  Markalardan Haberler
  Tümü »

  Montaj ve Satış Bayileri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli