Site Kuralları

Aşağıda yazılı söz konusu şartları, okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden, ototasarruf.com web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, ototasarruf.com’un yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ototasarruf.com, işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Genel Şartlar

1-) Ziyaretçi, yorum servisini kullanırken aşağıda belirtilen davranışlarda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:

Kanuna, ahlaka ve kamu düzenine aykırı yorum yazmak; Başka bir yorumcuyu tehdit etmek, sövme vb. fiilleri işlemek, kişi veya kuruluşların gizli bilgilerini yayınlamak; Ticari, reklam ya da promosyon materyalleri iletmek; uygunsuz, yalan veya iftira içeren ileti ve bilgileri göndermek; Üçüncü kişilerin, fikri mülkiyet haklarını zedeleyici ileti göndermek.

2-) Ototasarruf.com, siteye ilişkin sayfaların içeriğini haber vermeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırabilir veya kısmen veya tamamen değiştirebilir. İçeriğin ne zaman, ne şekilde, hangi formatta ve ne kadar süreyle yayınlanacağına karar verme hakkına sahiptir.

Ayrıca, ziyaretçilerin sitede yaptığı yorumların yayınlanmasını ve saklanmasını garanti etmez.

3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, ahlak dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, isim verilerek sataşma yapan, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazı ve yorumların eklenmesi yasaktır. Yorumcular; yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin ip adresleri yasaklanacaktır.

4-) 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında  aykırı olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı hiçbir içeriğe izin verilmemektedir.

5-) Sitemize, eklenecek yorumların, tüm üyelerimizin anlayabilmesi için Türkçe olarak yazılması gerekmektedir. Başka bir dilde yazılan yorumlar site yöneticileri tarafından ikaz edilmeden silinecektir.

6-) Devletin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici yorum eklenemez

7-) Sitemizde siyaset yasaktır.

Açıklamalar

1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm oto tasarruf ve oto koruyucu ürünlerle ilgili konu ve haberlerin paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

2-) Haber ve ürünlere yapılan tüm yorumlar, yorumu yapan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

3-) Sitemizde yer alan ürün tanıtımları ile ilgili olarak, firmalarla ilgili hiçbir ticari ilişkimiz yoktur. Dolayısıyla bu ürünlerin satışından ve topluma olan etkisinden sorumlu değildir. Ürünü almak isteyenler satıcı firmalar ile görüşebilir.

4-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site yöneticilerinin ortak kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir.