• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Araba Deri Koltukları Nasıl Temizlenir?

  Araba Deri Koltukları Nasıl Temizlenir?

  Tarih: 10-01-2020

  Arabaların deri koltukları nasıl temizlenir? Araçlarda deri koltuk bakımı ve temizleme yöntemi....

  Deri koltuklar özellikle üst düzey araçların iç tasarımında kullanılan pahalı bir malzemedir. Deri koltuklar oldukça dayanıklıdır ve düzgün ve zamanında yapılan bakımlarla çok uzun bir süre kullanılabilir. Deri koltukların temizlenmesi masraf gerektiren bir iştir. Yalnız yaptıracağınız temizlik kaliteli olursa yapacağınız masraf gerçekten buna değecektir.

  Deri koltuklar kendi kendilerine yağ üreten bir özelliğe sahiptir ve bu özelliklerinden dolayı nemli kalarak görünümleri korunmaktadır. Zaman içinde bu yağ üretimi azalır ve koltuklarda çatlaklar oluşmaya başlar. Bundan dolayı deri koltukların bakımında profesyonel bir bakım yapılması son derece büyük önem taşımaktadır. Eğer kendiniz temizlemek isterseniz o zamanda bu konuda uzman kişilerden destek almalı ve ona göre bir temizlik yapmanız gerekir.

   

  Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

  Arabanın deri koltuklarını kendiniz temizlemeye karar verdiyseniz size birtakım temizlik malzemeleri gerekecektir. Bu temizlik malzemeleri arasında;

  • Fazla büyük olmayan elektrik süpürgesi (ince fırça uçlu)
  • Gerekli miktarda su
  • Havlu veya uygun bir sünger
  • Deri temizleyici maddesi
  • Deri nemlendirici malzeme
  • Yeterli miktarda güneş kremi

   

  Uygulama

  İlk olarak aracın içini elektrik süpürgesi güzelce temizleyin. Daha sonra hafif bir şekilde ıslattığımız sünger ile deri koltukların tozunu ve kiri alın. Bu işlemden sonra havlu ile koltukları kurulayın. Deri temizleyicisini uygulamadan önce bir test etmenizde fayda vardır. Bunun için deri koltukların görünmeyen bir yerine deri temizleyicisini azıcık uygulayın ve 24 saat sonunda kontrol edin. Eğer uyguladığınız yerde renk değişikliği olmamışsa deri temizleyicisini koltukların hepsinde gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Derilerinizde çıkarmakta zorlandığınız lekeler var ise deri temizleme işlemini birkaç defa uygulamanız gerekecektir. Koltuklarınızı istediğiniz gibi temizledikten sonra sıra deri nemlendiriciye geldi. Deri nemlendiriciyi koltuklarınıza bir sünger yardımıyla iyice yedirene kadar sürün. Bu uygulamanın ardından deri koltukların üstüne güneş kremini sürün. Güneş kremi sürmede ki amaç araç koltuklarının güneş çatlaklarından korunmasını sağlamaktır.

  Deri koltuklarınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta arabanızın koltuklarına uygun deri temizleyici kullanmanızdır. Hangi marka araç kullanıyorsanız o aracın servisinden bunu öğrenebilirsiniz.  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Diğer Manşet Haberler
  Tüm Manşet Haberler


  Kilometresi Düşürülen Araç Nasıl Anlaşılır?
  Kilometresi düşürülen araç nasıl anlaşılır? Km. sayacı neden düşürülür? Arabanın kilometresiyle oynandığını nasıl anlarsınız?
  Devamını Oku »

  Sel Hasarlı Araba Alınır mı? Sel Hasarı Belirtileri
  Sel hasarlı araba alınır mı? Sel hasarlı araç nasıl tespit edilir? Araba selden nasıl hasar görür? Araba selde kalırsa ne olur?
  Devamını Oku »

  Çatlak Cam Hasarları ve Alınacak Tedbirler
  Araba camı çatlaksa ne yapmak gerekir? Camlardaki çatlaklar ve alınması gereken tedbirler nelerdir?
  Devamını Oku »

  Araçlarda Oluşan Pas Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
  Araçlarda oluşan pas lekeleri nasıl çıkarılır? Kaportadaki pas lekelerini engelleme ve çıkarma yöntemleri.
  Devamını Oku »

  Araba Deri Koltukları Nasıl Temizlenir?
  Arabaların deri koltukları nasıl temizlenir? Araçlarda deri koltuk bakımı ve temizleme yöntemi.
  Devamını Oku »

  Değişen Parça ve Boyalı Parça Nasıl Anlaşılır?
  Değişen parça nasıl anlaşılır? Araçlarda boyalı parça nasıl anlaşılır? Paslı araç alınır mı? İkinci el araç alırken nasıl kontrol edilir?
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »