• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Profesyonel LPG AFR Ayarı

  Profesyonel LPG AFR Ayarı

  Özsoy Lpg

  İlan Tarihi: 16-09-2018 20:25:51

  İletişim Bilgileri: +90 537 427 46 46

  Fiyatı: 150 TL

  Geçerlilik Süresi: 24 Ay

  İlan Detayları

  AFR AYARI Nedir? Kimler tercih etmelidir?

  Doğru ekipmanlar ve konusunda deneyimli ustalarmız tarafından yapılan AFR ayarı sonrasında düzgün çalışan bir LPG’li aracın motorunun daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.

  LPG / Otogaz Dönüşüm Sistemleri - AFR Ayarı

  ATİKER ZAVOLİ KİTMTM MİMGAS LOVATO TARTARİNİ LPG Dönüşüm Sistemleri Yetkili servisimizde Aracınız için AFR(Aır Fuel Ratıon / Hava Yakıt Karışımı) AYARI yaptırabilirsiniz.

  Özsoy LPG 1998'den günümüze bir çok otogaz dönüşüm markalarının yetkili servisi olarak çalışmalar yapmış, kit modelleri ile ilgili sayısız tecrübesi ve eğitimli kadrosu ile LPG Dönüşüm Sisteminizin markası ne olursa olsun size kusursuz Hizmet sunacaktır.

  Öncelik ile belirtmeliyiz ki AFR Ayarı LPG / Otogaz Dönüşümü sonrasında belirli otogaz kit markaları dışında yapılması öngörülür. Araç motorlarında yakıtın daha verimli yanmasını sağlayan hava karışımını kontrol altında tutan ve sürekli olarak koşullara göre kendini optimize ederek değerlerin öngörülür seviyelerde tutmaya çalışan sistem mevcuttur.

  İdeal hava yakıt karışımı 14.7 dir. Hava oranı arttıkça Fakir Yakıt Karışımı, hava oranı düştükçe zengin yakıt karışımı ortaya çıkmaktadır. Her iki durumda araç için problem teşkil etmektedir. Özellikle fakir yakıt karışımı sonrasında; Egsoz gazı sıcaklığı artarak Egzos Gazı Sübaplarının ve Katalizörlerin erimesi gibi arızalara sebep olmaktadır. Bazı durumlarda bu sistem işlevini yitirir ve doğru seviyelerde iş görmeyerek yakıt sarfiyatını arttırır, arızalara ve aracınızda performansın düşmesine sebep olur.

  Bu olumsuz değişikliğin sebebi sistemdeki sensör arızası gibi farklı etkenlerden kaynaklanabileceği gibi, aracınıza sonradan dahil edilen LPG Dönüşümü sonrasında sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda aracınızın performans ve yakıt değerlerinin normale dönebilmesi için AFR AYARI'na ihtihaç duyulmaktadır.

  Doğru Ekipmanlar ve Konusunda deneyimli Ustalarmız tarafından Yapılan AFR AYARI Sonrasında düzgün çalışan bir LPG’li aracın motorunun daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.


  Bu ilan toplam 1921 defa okunmuştur.

  [Geri Dön] | [Tüm İlanlar]


  Bu İlana Yorum Yap!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ilan hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  AG Otogaz SistemleriAG Otogaz Sistemleri

  Auto-Gaz Centrum tarafından yaklaşık 90'lı yıllarda kurulan şirket 70'li yıllardan beri İtalyan markaları ile işbirliği ...»

  Devamı »

  Baykan Otogaz SistemleriBaykan Otogaz Sistemleri

  Baykan Otogaz Sistemleri 1998 yılından beri otogaz sektöründe faaliyet göstermektedir....»

  Devamı »

  Atiker Otogaz SistemleriAtiker Otogaz Sistemleri

  Atiker metal A.Ş. 1970 yılında Mehmet Ali Atiker tarafından çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretmek üzere kurulmuştu...»

  Devamı »

  Yetkili Servis Listeleri

  Önemli Bağlantılar