• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • BMW Kronik Sorunları ve Sık Yaşanan Arızalar

  BMW Kronik Sorunları ve Sık Yaşanan Arızalar

  Tarih: 18-03-2021

  BMW kronik arızaları nelerdir? BMW araç modellerinde en sık yaşanan sorunlara genel bir bakış.....

  BMW lüks kategorisinde yer alan pahalı bir araba markasıdır. 1916 yılında kurulan Alman otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi şirket aynı zamanda Mini ve Rolls-Royce otomobil markalarının da sahibidir. Merkezi Münih'te bulunan firma 2017 yılında dünya çapında etkileyici 2,5 milyon otomobil sattı.

  Günümüze kadar çeşitli iniş çıkışlar yaşasa da turboşarjlı motorlara sahip modern otomobiller, elektrik ve hybrid teknolojisine sahip araçlar üretti. Buna rağmen, bu tanınmış lüks markada bile çeşitli sorunlar yaşandı. Çok sayıda aracın motorları, hava yastıkları ve daha fazlası ile ilgili sorunları oldu. Bu yazımızda BMW araçlarda en sık görünen sorunları ele alacağız.

   

  BMW Motor Sorunları

  Çok sayıda 2011 model BMW X5 sürücüsü, sürüş sırasında motorun aniden güç kaybettiğinden şikayetçidir. Arızanın ana kaynağını teşhis etmede ve çözmede büyük zorluklar yaşanmıştır. Hatta birkaç sürücü, teşhis edemedikleri bu sorun nedeniyle motorda yangın çıktığını rapor etmiştir. Bu sorunu yaşayan araç sahipleri ya binlerce dolar harcayıp motoru değiştirdi ya da aracı tamamen hurdaya çıkarmak durumunda kaldı.

  2012 BMW X5 modelinde de aynı sorunlar vardı. Bazı sürücüler 750 dolara kadar mal olabilen su pompasının değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte bazı sürücüler, N55 motorların daha büyük sorunlara sahip olduğunu ve sonuç olarak motorun değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

  2013 BMW X3 model, kronik motor arızası ile ilgili yüzlerce şikayet aldı. Sürücüler, onarımı binlerce dolar tutan ve motorun tamamen değişimini gerektiren sorunlar yaşadı.

  2007 BMW 3.28, çok fazla motor şikayeti alan bir başka modeldir. Motor sorunlarından kaynaklanan birçok kaza ve yangın rapor edildi. Arızaların ortaya çıkması genellikle 100.000 km. altında başladı. BMW bir geri çağırım bildirisi yayınladı ancak tüm araçlar dahil edilmedi. Bu nedenle bazı araçların pahalı onarımlarını kullanıcılar cebinden karşılamak zorunda kaldı.

   

  BMW Elektrik Sorunları

  Geçen yıllar boyunca BMW, hatalı elektrik sistemleri ile ilgili birçok kez araçları geri çağırdı. Örneğin; 2013 yılında kaza riskine yol açan elektrik tesisatında açıklanamayan kayıplar için 500.000'den fazla aracı geri çağırdı. 2017 yılında aşırı ısınan ve yangın riskine yol açan kablo tesisatı nedeniyle 700.000'den fazla aracı geri çağırdı.

  Ne yazık ki geri çağırılma sürecine dahil edilmeyen pek çok sürücü araçlarında büyük elektrik arızaları yaşadı. 2007 BMW 3.28'e sahip biçok sürücü, kapı kilitlerinin donmasından, otomobilin işe yaramaz hale gelmesine kadar pekçok elektrik arızası şikayetinde bulundular.

  2007 BMW 335 sahipleri, araç içindeki kablolardaki yalıtımın aşırı ısınmaya ve erimeye yatkın olduğunu ve bunun da yangın riskine yol açtığını bildirdi. 2008 BMW 535'e sahip olanlar ise kablolardaki yalıtım malzemesinin ufalandığından ve yangın riskini artırdığından şikayet ettiler.

  Şunu unutmayın ki 150.000 km. yapmış ve birkaç küçük sorun dışında problem yaşamamış birçok BMW kullanıcısı vardır. Aracın tüm bakımlarını yaptıran, çok titiz bir kullanıcı sayısız sorun yaşarken, aracı hiç umursamayan vurdumduymaz bir kullanıcı hiç sorun yaşamayabilir. Bu birazda şans işi...


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Eureka4 LPG SistemleriEureka4 LPG Sistemleri

  Eureka4 LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri Akel dış Ticaret'in ithal ettiği bir üründür. Bilindiği gibi Romano ve K...»

  Friendoxy Yakıt Tasarruf CihazıFriendoxy Yakıt Tasarruf Cihazı

  Friendoxy Yakıt Tasarruf Cihazı, ideal yanmayı temin ederek aracınızın daha güçlü çekiş ve yüksek performansta...»

  BRC LPG/CNG SistemleriBRC LPG/CNG Sistemleri

  BRC LPG/CNG Sistemleri İtalyan MTM S.r.l firmasından ithal edilmektedir. Otomobil firmalarının sıfır km. araçl...»

  Nazorati Otogaz SistemleriNazorati Otogaz Sistemleri

  Nazorati Otogaz Sistemleri, otogaz sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip profesyoneller tarafından kurulmuş ...»

  Maximum Power Performans KitiMaximum Power Performans Kiti

  Maximum Power - Tam Güç tek noktadan enjeksiyonlu ve karbüratörlü araçlarınız için geliştirilmiştir. Basit ama...»