• 21-02-2024
  • 1 dak
  • 93
  • 0

Ecogas Universal 6250 MAP Sensörü

Ecogas Universal 6250 MAP Sensörü, aracın emme manifoldundaki basıncı ölçer ve gaz ECU'suna iletir. ECU'ya gelen bu bilgi sayesinde emilen hava miktarı algılanır.

Bu sayede enjektörlerin açılma süreleri hesaplanır. Sensörün içinde basınca göre direnci değişen bir eleman (load- cell) bulunmaktadır. Bu direnç sabit hava kabı üzerine yerleştirilmiştir. Emme manifoldu içerisindeki vakum değiştikçe direncin değeri değişir, bu direnç değişimine göre ECU, manifold vakumunu algılar.

Mutlak basınç sensörünün yaptığı bir diğer görev ise; kontak ilk açıldığı anda emme manifoldundaki basınç, atmosfer basıncına eşit olduğu için bu andaki basınç bilgisi, ECU tarafından hafızaya referans bilgi olarak alınır. Motor çalıştığı zaman bu bilgiye göre çalışma düzenlenir. Araç seyir halinde iken rakım farklılığı olursa, gaz pedalına bir defa tam basılırsa, değişmiş olan rakım farkı mutlak basınç sensörü tarafından ECU’ya bildirilir ve yeniden ateşleme avansı ve yakıt püskürtme düzenlemesi yapılır.

Ecogas Map sensörleri (Freescale MPXHZ6400 ve Freescale MPXHZ6250) %100 Orjinal 1. sınıf kalite ile üretilmiştir.

Tartarini, Bigas, AKL, Zavoli, Atiker Safefast, Wentgas, OMVL ve Romano otogaz dönüşüm sistemlerine uyumludur.

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.