• 21-07-2024
  • 3 dak
  • 185
  • 0

Dizel LPG Sistemi

Ramses Diesel LPG Sistemleri ikili yakıt sistemidir. Aracın mazot akışı kısılmadan motora ECU nun belirlediği miktarda gaz karıştırarak verimli bir yanma elde etmek için tasarlanmış bir sistemdir.

Dizel araçlarda tam anlamıyla verimli bir yanma sağlamak bize yakıt tasarrufunun yanında bir çok fayda sağlayacaktır.
 
1. Yakıt tasarrufu sağlamak,
2. Motor performansını artırmak,
3. Dizel egzoz gazı carbon partikul oranını belli bir oranda düşürmek,
4. Dizel motorlardaki yağın kirlenme oranını düşürerek yağın kullanım süresini artırmak, verimli ateşleme sağlayarak motor ömrünün uzamasına katkı sağlamak için tasarlanmıştır.
 
Ramses Dizel LPG Sistemi, Motorun gücünü ve performansını artırır. Motor tork artışıda bu oranda gerçekleşir. Artan devirle bağlantılı olarak artan debide gaz gönderir. Ramses Dizel LPG Sistemleri tam anlamıyla tamamen dizel araçlar için üretilmiş bir üründür. Kati suretle benzinli sıralı sistem elektronik kontrol ünitelerinden bozma bir uydurma sistem değildir. Yazılım tam anlamıyla dizel araçların karakteristik davranışları gözetlenerek yapılmıştır.
 
Tanktan gelen sıvı LPG, gaz valfinden geçer ve filtreden geçerek, redüktöre gelir. Redüktörde motor soğutma sıvısı vasıtasıyla ısıtılan LPG buhar hale geçer ve basıncı düşürülür. Redüktörden çıkan LPG, tekrar filtreden geçer ve üzerindeki pislikler ve yağ bu filtre tarafından süzülür. Motor için gerekli olan LPG miktarı Ecu tarafından hesaplanarak, enjektör tarafından emme manifoltuna gönderilir. Burada, hava ile karışan LPG, motora gönderilir. Silindire enjekte edilen mazot yanma sıcaklığına ulaşır ve yanma anında, hava ile karışan LPG, flaş etkisi yaparak, yanmamış olan tüm mazotu yakarak, motorun performansını artırır. Elektronik olarak ayarlanan LPG- Mazot oranı sistemin güvenli olarak çalışmasını sağlar.
 
Ramses Dizel LPG Sistemleri, senkronizasyon özelliği sayesinde ani basınçsal değişimleri belirli bir zaman dilimi ile deklare edilebiliyor. Enjektör algoritması oldukça homojenlik sağlayarak tedrici artışı sağlamaktadır.
 
Ramses Dizel LPG Sistemleri
 
 
Ramses Diesel LPG Sistemleri'nde kullanılan enjektör üçlü yapıya sahiptir. 3 ohm'luk bobin yapısı vardır. Uzun ömürlü çalışma yapısına sahiptir. ECU tarafından aldığı açma ve kapama referans bilgilerine göre davranış sergiler. Diğer LPG sistemlerinden daha farklı bir iç yapısı varıdır. Avrupa oringler kullanıldığından gayet sessiz çalışır.
 
Ramses Dizel LPG Sistemleri
 
Ramses Dizel Sistem, 12V ile çalışmaktadır. 24V araçlarda ise sisteme adapte edilen düşürücü konvektör yardımıyla voltaj 12V'a düşürülmektedir. 
 
Ramses Lpg & Cng sistemlerinin en son ürünü olan RDS teknolojik bir harikadır. Tamamen Türk yazılımı olan bu ürünün tüm çalışmasına sahip olan Ramses bu ürünü portföyüne katmış olmanın haklı gururunu yaşıyor. Sensörlerden alınan bilgileri derleyen ve komutlandıran bir yapısı vardır. Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU), egzoz sistemi gibi aşırı sıcak bölgelerden uzak tutulacak şekilde monte edilmelidir. Elektronik Kontrol Ünitesi'nin montaj pozisyonu çalışmasını etkilememektedir. Fakat aşırı vibrasyona veya herhangi bir sıvıya maruz kalacak şekilde monte edilmemelidir . Bağlantı braketi kullanarak Elektronik Kontrol Ünitesini araç gövdesine sabitleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.