• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Quant Regülatör (Elektronik)

  Quant Regülatör (Elektronik)

  Tarih: 23-05-2014

  Quant Regülatör'de bulunan diyafram bir taraftan gaz ve suyun birbirine karışmasını engellemeye çalışırken bir taraftan da enjektörlere gönderilecek gaz basıncını ayarlamaya çalışır. ...

  QUANT LPG-CNG Sistemi uzun araştırma ve testler sonucu ürettiği elektronik regülatör teknolojisini piyasaya sunmuştur. QUANT tarafından elektronik regülatör üretilmesi demek aynı zamanda ECU ve MAP Sensörü teknolojisinin de geliştirilmesi demektir. Aracın LPG de çalışmasını sağlayan ECU (Elektronik kontrol ünitesi), Map sensörü (Manifold basıncı, gaz ısısı ve gaz basıncını ölçen elektronik kart) ve Elektronik regülatör birlikte çalışarak tıpkı benzindeki gibi ihtiyaç duyulan kadar yakıt miktarını doğru basınçta LPG enjektörlerine gönderirler.

  Bu özellikler QUANT'ın elektronik regülatör yapısının özetidir.

  1. Elektronik regülatörde gaz ve suyun birbirine karışma ihtimali yok edilmiştir. Motor suyuna gaz karışmaz. Gaza ise su karışmaz. Bu ihtimaller sıfıra indirilmiştir. Çünkü su ve gaz farklı yüzeylerde dolaşmaktadırlar. Diyafram zaten yoktur. Bu %100 güvenlik demektir.
  2. Mekanik regülatörlerde zamanla bozulan diyaframın oluşturduğu malyetler elektronik regülatör ile ortadan kaldırılmıştır. Regülatörde diyafram ve yay olmadığı için bozulma ve masraf maliyeti de yoktur. Bu tasarruf ve zaman demektir.
  3. Elektronik regülatör ECU ile direkt irtibatta olarak gerekli gaz basıncını düzenler. Bu hem performans hem de tasarruf demektir.
  4. Elektronik regülatör ve ECU, Map sensörünün de yardımı ile mükemmel bir hava yakıt karışımı ve gaz basıncını düzenleyerek LPG enjektörlerin ihtiyacını tam olarak karşılarlar. Bu durumu şöyle değerlendirebiliriz; LPG kitlerinde ilk defa Regülatör, Ecu, Map sensörü ve Enjektörler iletişim sağlamaktadır. Yani konuşmaktadırlar.
  5. QUANT Elektronik regülatörünün takılı olduğu araçlarda LPG enjektörleri doğru basınçla çalışır. LPG enjektörleri istedikleri basınçta ve miktarda yakıt aldıkları için açılıp kapanma zamanlarını değiştirmezler. Böylece enjektörler gereksiz yere ısınmazlar ve yorularak erkenden bozulmazlar.

   


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Önemli Bağlantılar