• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Gasitaly Başkanı Akdal: Lpg İthalatının Önü Açılsın

  Gasitaly Başkanı Akdal: Lpg İthalatının Önü Açılsın

  Tarih: 18-12-2014

  Gasitaly Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akdal otogaz tüketiminin benzinin önüne geçmeye devam ettiği uyarısında bulunarak, LPG ithalatının önünün açılmasını istedi....

  Gasitaly Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akdal, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'nun Türkiye'de Ocak-Mart 2010 döneminde tüketilen 808 bin 401 tonluk LPG'nin yüzde 64.74'ünün otogaz olarak kullanılmasına ilişkin açıkladığı raporla ilgili açıklamalarda bulundu. Hakan Akdal, bu yılın ilk üç ayında üretilen 129 bin 82 ton LPG üretimine karşılık ithalatta 744 bin 129 ton gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye'de geçen yıl 2,4 milyon ton civarında kullanılan otogazın benzin tüketiminin önüne geçtiğini, bu yıl sonunda ise bu rakamın 2.5 milyon tonu geçebileceğini ifade etti. Pazardaki hızlı büyümeyle Ocak-Mart 2010 döneminde tüketilen 808 bin 401 tonluk LPG'nin 250 bin 937 tonunun tüplü, 34 bin 98 tonunun dökme, 523 bin 366 tonunun da oto gaz olarak kullanıldığını belirten Hakan Akdal, LPG'nin illere göre satışlarına bakıldığı zaman 101 bin 405 tonluk tüketimle İstanbul'un ilk sırada yer aldığını vurguladı. Otogaz tüketiminde ise Ankara'nın ilk sırada yer aldığının altını çizen Hakan Akdal, Türkiye'de LPG fiyatları üzerinde benzine kıyasla halen daha fazla ÖTV'nin bulunduğuna dikkat çekti. Akdal açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye benzini de LPG'yi de büyük oranda ithal etmekte. Hükümetin LPG üzerindeki ÖTV'yi makul bir seviyeye indirip benzin yerine dünya piyasalarında daha ucuz olan LPG'nin ithalatının önünü açması, Türkiye'nin ithal girdisinde tutar bazında azalmasına, tüketicilerin cebinden daha az para çıkmasına, böylelikle dış ticaret açığının kapanmasına yol açacaktır."

  Haber Tarihi: 13 Temmuz 2010


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  Gasitaly LSI Yakıt Modülü (Yakıt Pompası)
  Gasitaly LSI Yakıt Modülü (Yakıt Pompası)

  Gasitaly LSI Yakıt Modülü (yakıt pompası) özel olarak dizayn edilmiştir. ECU tarafından kontrol edilerek LPG ile benzin arasındaki geçişlerde benzin basıncının optimum seviyede sabitlenmesini sağlar.
  Devamını Oku »
  Gasitaly LPG Montaj Fiyatları 2020
  Gasitaly LPG Montaj Fiyatları 2020

  Gasitaly LPG montaj, LPG dönüşüm fiyatları. Gasitaly LPG 2020 yılı güncel fiyat listesi. Listemiz sadece bilgi amaçlıdır. En güncel fiyatları distribütör firmadan öğrenebilirsiniz.
  Devamını Oku »
  Gasitaly F5 Yakıt Seçici Anahtar / Gösterge / Düğme
  Gasitaly F5 Yakıt Seçici Anahtar / Gösterge / Düğme

  Gasitaly F5 yakıt seçici anahtar / gösterge / düğme, gazdan benzine, benzinden gaza geçiş için kullanılır. Üzerindeki ledler sayesinde yakıt tankındaki gazın seviyesini gösterir.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar