• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • FBR Isı Sensörü (Regülatör)

  FBR Isı Sensörü (Regülatör)

  Tarih: 19-02-2015

  FBR Isı Sensörü, regülatördeki ısı değerlerini algılayıp ECU'ya bildiren parçadır....

  İçerisinde NTC denilen bir malzeme kullanılır. NTC ısıyı iletme özelliği olan bir metal içerisine yapıştırıcı ile konulur ve uçları bir kabloya lehimlenir. Aldığı ısısal değeri ECU ya bilgi olarak sunar. Regülatör içerisinde bulunan gaz buharlaşması için gerekli ısıya (40 Derece) ulaştığında araç LPG'ye geçer.

  Isı sensörü bozulduğu taktirde, arızanın durumuna göre araç gaza geçmez, geç veya erken geçer. Isı sensörlerinin dirençleri farklıdır. Bu nedenle her markanın kendi ısı sensörü bulunur.

  Aracın motoru ısındığı halde LPG'ye geçmiyorsa ısı sensörü arızasından şüphelenebilirsiniz. Sensörün içerisindeki direnç özelliğini kaybetmiş olabilir. Ya da kablolarında kopukluk meydana gelmiş olabilir. Araç ilk marşta hemen LPG'ye geçiyorsa yine ısı sensörü arızalanmış demektir. Bu gibi durumlarda sensörün değişmesi gerekir.


  Bu Habere Yapılan Yorumlar

  • AvatarKamil Taşkın Özdağ :
   Bulunduğu İl: Kadıköy                                      Tarih: 03-05-2018

   "Bendeki sistem Ramses ısı sensörümde sorun oldu bende direk bağladım. İlk çalıştırmamda direk gaza geçiyor teklemeler oluyor ne yapabilirim? İstanbulda servisiniz yok aradığım kadarıyla."

  Daha Fazla Göster

  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Önemli Bağlantılar