• 20-07-2024
  • 0 dak
  • 288
  • 0

Kitmtm Filtre (Gaz Fazı Filtresi)

Kitmtm Filtre (Gaz Fazı Filtresi) regülatör çıkışına bağlanmaktadır. Enjektörleri korumak için gaz fazındaki LPG’yi filitre etmektedir.

Kitmtm gaz filtresi regülatör ile gaz enjektörleri arasına monte edilir. Tanktan gelen yakıtın içerisindeki tüm pislikleri filtre eder.

Filtre bakım için kolay erişilebilir bir noktaya montaj yapılmalıdır. Bakımı yapılan aracın kilometresi alınmalı ve bakım kitapçığı mutlaka yetkili firma tarafından kaşelenmelidir.

Filtrede kullanılan malzeme kalitesini belirlemek açısından önemli bir faktördür. Düşük bir kar elde etmek amacı ile kullanacağınız kalitesiz filtreler sisteminize yüksek maliyette zararlar açabilir. Ya da sistemin performansında düşüş yaşamanıza neden olabilir. Aracınız da orjinal filtreler kullanmanız tavsiye edilir.

Her 10.000 Km de bir değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde filtrelenmeyen pislikler filtrenin çalışma disiplinini bozar. Böylelikle silindirlere gaz gidememe veya eksik gaz gitmesine sebebiyet verir. Bu durum ise enjektörlerin bozulmasına sebebiyet verir.

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.