• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Vikars Dizel LPG Sistemleri

  Vikars Dizel LPG Sistemleri

  Tarih: 10-10-2015

  VİKARS yeni buluşu ile Dizel den Doğalgaza dönüşümün oranını % 40 -%70 arasına kadar artırdı. Ar-Ge ekibimizin sürekli gelişen proaktif çalışmaları sayesinde bunu başardık....

  Ayrıca müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak için onlarla çok yakın çalışıyoruz ve onların özel ihtiyaçlarına göre çözümler uygulayabiliyoruz.

  Sistemimizin başlıca diğer faydaları, daha kolay kurulumu ve daha kolay ayar yapılmasıdır.

  Diğer firmalar bu dönüşümü %10 veya %20 karışımla yapabildiler fakat VİKARS kamyonlar, otobüsler gibi ticari araçlar için en az %40-%60 karışım oranına ulaşabilmektedir. Araçların markası, yol koşulları ve sürüş tarzına göre LPG / CNG kullanımı daha da artmaktadır. Eğer traktörler, vinçler, inşaat makineler, büyük jeneratörler gibi fazla hareket etmesi gerekmediği için fazla vites değiştirmeyen araçlar veya makineler de bu oran %70’lere kadar çıkmaktadır.

  Diesel Motorları Çift Yakıt Dönüşüm Sistemine Çevirme Prensibi

  Dizel motorlarda çift yakıtlı doğalgaz ve dizel kullanımı, doğalgazın kesilmesi durumunda bile %100 Dizel çalışma faaliyet yeteneği ile entegre edilebilir. Sistem egzoz emisyonlarını düşürmek dizel yakıt tankı çalışma süresini uzatmak, yakıt giderlerini azaltmak, motorun bakım süresini ve ömrünü uzatmak için kullanılır.

  Doğalgaz turbo şarjından önce, hava filtresi sayesinde normal yanma havası ile motora girer. Önemli ölçüde azaltılmış miktarda Dizel yakıt motorun içine devam eder, çünkü bu doğal gaz için pilot ateşleme kaynağı olarak hizmet vermektedir. Bizim kontrol sistemimiz motorun enerji ihtiyaçlarını karşılamak için doğalgaz, motorin ve havanın uygun dengesini korur.

  Benzinli araçlarda elektronik sıralı sistem ile kullanılan sistemle çalışmaktadır. Gaz, turbodan önce hava filtresinden turboya giden borunun üstüne verilmektedir. Hava ile karışan gaz emme sibopları sırasıyla açtığında motora karışmaktadır.

  Ateşleme dizel ile yapıldıktan sonra motorda çok yüksek bir güç meydana gelmektedir. Yanmayan dizeldeki partiküllerinde daha iyi yanması sağlanmaktadır.

  Kullanılan gaz pedalının basıp bıraktığı miktar oranında elektronik kontrol ünitesi gaz miktarındaki değişikliği sağlamaktadır.

  Elektronik sistemimizde devre, hava miktarına ve kullanılan dizel miktarına göre sürekli gaz enjektörlerinden geçen gaz miktarını artırıp düşürerek mükemmel bir yanma sağlanmaktadır.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  Vikars Regülatör 916 SGI
  Vikars Regülatör 916 SGI

  Vikars 916 SGI Sıralı Sistem Regülatör, radyatörden aldığı sıcak su yardımı ile LPG'yi buharlaştırıp basıncı düşürerek motora verilmesini sağlar.
  Devamını Oku »
  Vikars CNG Tank Valfi
  Vikars CNG Tank Valfi

  Vikars CNG Tank Valfi, tankın içinde bulunan yüksek basınçlı CNG gazının açma ve kapama işlemini yapar. Üzerinde bulunan aşırı basınç valfi ve yüksek sıcaklık valfleri de emniyet sağlar.
  Devamını Oku »
  Vikars Enjektör 932T
  Vikars Enjektör 932T

  Vikars 932T Enjektör, LPG/CNG yi her silindire sırası ile düzenli bir şekilde ileten ve ECU tarafından kontrol edilen bir ekipmandır.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar