• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • EFS Yakıt Tasarruf Sistemleri

  EFS Yakıt Tasarruf Sistemleri

  EFS Güç Enjektörü ve Kirlilik Önleyici, gaz, benzin veya dizel araçlarda %10-%30 arası tasarruf sağlar....

  EFS motorumuzun giriş manifoltuna bağlanan bir katalitik enjektördür. İnce ayar sırasında yakıt karışımındaki havayı doğru stokiyometrik oranda (14.6 parça havaya 1 parça gaz) buharlaştırır. Daha sonra buharlaştırılmış doğru karışımı düzgün ve rahat bir şekilde yanma odalarına dağıtır. Bununla birlikte yanma odalarında toplanmış karbon yığınlarını ayrıştırır ve dışarı atar ve böylece yakıt karışımında daha fazla havanın yanma odalarına girebilmesini sağlar ki diğer şekilde bu hava yanma odaları dışında kalacak ve boşa harcanacaktır.

  Tüm bunların sonucu olarak mükemmel bir yanma sağlanacak ve motorunuzda %10-30 daha fazla yakıt eldesi/tasarrufu elde edecek, daha hızlı bir hızlanmadaki güçte %20 daha fazla TORK ve %90 daha az kirlilik ve böylece de %30 daha az bakım maliyeti ile beraber %30 daha uzun motor ömrü sağlanacaktır. Gaz tasarrufunun minimum seviyesi %10 ile %30 arasıdır. Bu değişiklik farklı model ve markalarda arabalara ve aynı zamanda arabaların durumuna bağlıdır.

  Ayrıca sürücüler de gaz tasarrufunun değişik oranlarda olmasının sebeplerindendir. Yatırımınızı garanti altına almak için cihazımızın çalışmaması durumunda paranızı iade garantisi veriyoruz.

   

  EFS Cihazının Faydaları:

   

  EFS NASIL ÇALIŞIR?

  EFS’in katalitik enjektör havadaki elementleri kimyasal olarak doğru bir (stokiyometrik) oranda (1 parça gaz için 14.6 parça hava) giriş borusuna gelen yakıt&hava karışımına ince ayar yapmak için kullanır. Bununla birlikte bu karışımı düzenli bir şekilde motorun tüm silindirlerine dağıtır ve yanmamış karbonları kullanılabilir gazlara dönüştürerek daha yüksek bir yakıt eldesi yaratır. Hızlanma ve yavaşlama sırasındaki alevlenmede EFS, motorun güçlü, ekonomik be kötü bir şekilde karıştırılmış, dağıtılmış ve yakımı benzinden kaynaklanan hava kirleticileri olmadan çalışabilmesi için doğru yakıt ve hava karışımının (yalın veya yağlı) tedarik edilmesine yardım eder ve bunu kimyasal olarak ayarlar.

   

  EFS Kirliliği Nasıl Azaltır?

  EFS’in katalitik enjeksiyonu hava ve yakıt karışımını kimyasal olarak doğru olan (stokiyometrik) orana getirecek ince ayarı yaptığı, ayrıca buharlaştırdığı ve onu düzgün bir şekilde tüm silindirlere dağıttığı için, mükemmel olmasa da ideal yanma elde edilir ve böylece yanmamış olan yakıt ve karbon monoksit, karbon dioksit ve diğer karbon oksitler gibi hava kirliliğinin diğer sebepleri tamamen yok edilmeseler de %95 lere varan ölçüde minimuma indirilirler.

   

  EFS Nasıl Tasarruf Sağlar?

  EFS’ in katalisti havadaki elementleri giriş manifolduna giden hava ve yakıt karışımını kimyasal olarak aktif hale getirmek için birleştirir ve buharlaşmaya yardım ederek bu buharlaşan yaktı ve hava karışımının motordaki tüm silindirlere düzgün bir şekilde dağıtılmasının sağlar. Bununla birlikte bu alet aynı zamanda istenmeyen karbonu yanma sırasına kullanılabilir gazlarla çevirebilir. Bu pozitif kimyasal reaksiyon sonuçlarının hepsi 2 ile 4 km arasında bir mesafe başına bir litre daha yakıttan kazanmanızı sağlar.


  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarYücel Sevinç :
   Bulunduğu İl: İzmir/Karabağlar                                      Tarih: 12-08-2018 14:47:35

   "Bu ürün İzmir'de varmı? Mersedes 190 d ye takılırmı ücreti nedir tasarruf 100 de kaç?"

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Aynı Kategorideki Benzer Markalar

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Fema LPG SistemleriFema LPG Sistemleri

  Fema LPG Sistemleri Dinamik Endüstri Makine Mühendislik Ltd.Şti'nin ürünüdür....»

  Devamı »

  Marjet LPG/LNG SistemleriMarjet LPG/LNG Sistemleri

  Marjet LPG/LNG Sistemleri'nin Sıvı ve Sıralı Sistem montaj kitleri bulunmaktadır....»

  Devamı »

  Eureka4 LPG SistemleriEureka4 LPG Sistemleri

  Eureka4 LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri Akel dış Ticaret'in ithal ettiği bir üründür. ...»

  Devamı »

  Quant LPG SistemleriQuant LPG Sistemleri

  QUANT LPG-CNG Sistemleri alternatif yakıt teknolojileri konusunda çalışmalar yapmaktadır....»

  Devamı »

  Önemli Bağlantılar