• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Torqmax Dizel LPG Sistemi

  Torqmax Dizel LPG Sistemi

  Dizel motorlar için geliştirmiş bir alternatif yakıt sistemidir. Bu sistemde dizel yakıtı belirli oranlarda kısılarak yerine LPG püskürtülür....

  Bu sayede dizelin %100 e yakın bir oranda yanması sağlanırken (örneğin common rail motorlarda dizel yakıtın %85 verimli olarak yakılır), yanmayan yakıt ise egzos gazları ile beraber dışarı atılır. Bu verimsiz yanmayı gösteren en iyi örnek dizel araçta aniden tam gaz yapıldığında ortaya çıkan siyah dumandır. Dizel-LPG karışımı ile yakıtı daha verimli yakmak yanma verimini arttırdığından aracın motorundan daha yüksek güç ve tork alınmasını sağlar. Bu elde edilen güç ve azaltılan dizel yakıt oranı sebebiyle ve LPG nin daha ucuz bir yakıt olmasından kaynaklanan tasarruf elde edilir.

  Bu iki yakıtın karışımı ayarlanırken motor çalışma şartları göz önünde bulundurulur. Örneğin araç rölantide çalışırken %100 dizel yakıtla çalışır, sürücü gaz pedalına bastığı anda karışım oranları değişmeye başlar.

   

  TORQMAX DİZEL LPG SİSTEMİ

  Geliştirdiğimiz bu sistem yüksek teknolojisi sebebiyle aracın ECU su tarafından fark edilmez ve bu sebeble arıza lambasını yakmaz, diğer elektronik aksamı etkilemez.

  Yüksek teknolojisi sebebiyle sistemden kaynaklı herhangi bir arıza oluşursa (örneğin sistemin ECU sunun bir kablosunun kopması gibi), bunu fark ederek devre dışı kalır ve sistemin takıldığı araç %100 dizel yakıtını kullanarak yola devam eder. Sistem sürücüyü bir sinyalle arıza olduğunu bildirir.

  Geliştirilen yazılımın hassaslığı nedeniyle Torqmax sistemi kaynaklı olmayan aracın kendi motorundan veya komponentlerinden oluşan bir motor arızası oluşursa sistem bu hayati arızaları fark ederek devre dışında kalır ve sürücüyü uyarır. Örneğin: motor suyu hortumlarından birinin aniden koparak suyun boşalması veya herhangi bir sebeple motor içinde aşırı yüksek ısı oluşumu gibi.

  Torqmax Dizel LPG Sistemi'nin mekanik aksamında kullanılan malzemeler, tüm LPG sistemleri ile uyumlu olup yedek parça sorunu yaşanmaz, herhangi bir benzinli LPG montajı yapan servisten temin edilebilir.

  Sistem ilk çalışmada motor sıcaklığı belirli bir dereceye kadar devreye girmez. Gerekli sıcaklığa ulaşıldıktan sonra otomatik olarak devreye girer ve uyarı sesiyle devreye girdiğini belli eder.

  Torqmax sistemine sahip bir dizel aracın LPG'si yolda giderken bittiğinde sistem otomatik olarak kapanır. Sürücü sesle uyarılarak yakıtın bittiği bildirilir, araç orijinal fabrika ayarlarıyla %100 dizel yakıt kullanarak yola devam eder.

  Sistemimiz 2 yıllık AR-GE çalışması sonucunda ortaya çıkmış olup şu an için tüm Common Rail Dizel Motorlara uygulanabilmektedir. Öncelikli olarak halk otobüslerine montaj edilmiş olup ilerleyen günlerde kamyon-TIR gruplarına da montaj yapılacaktır.

  Bayilik görüşmelerinde bulunulmuş olup yakında Türkiye’nin her ilinde sistemimizin montajına başlanacaktır. Sistemle ilgili gerekli evraklar alınmış olup montaj yapılacak aracın ruhsatına işlenmesinde herhangi bir engel yoktur.

  Sistemimizi CNG (doğalgaz) dönüşümlü araçlarla kıyaslarsak;

   

  Neden Torqmax?

  Firmamızın geliştirmiş olduğu elektronik sistem sayesinde artık Common Rail sistemine sahip dizel motorlara da LPG yi yakıt olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Geliştirdiğimiz sistem Hibrid (Hybrid) bir sistem olmakla birlikte araca sağlayacağı avantajlar şu şekildedir:

  Torqmax, tüm Common Rail dizel motorlar için uygun olup, montaj esnasında aracın elektrik sistemine müdahale etmez bundan dolayı arıza lambası yanması olasılığı yoktur. LPG yakıtın bitmesi veya herhangi bir arıza durumunda araç orijinal haline geri döndüğünden dolayı, aracın LPG sistemi sebebiyle yolda kalma ihtimali bulunmamaktadır.

  Torqmax, Türkiye yol şartlarında test edilmiş, verilen değerler bu testler sonucunda ortaya çıkmıştır.


  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarHüseyin :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 05-01-2020 01:24:44

   "Merhaba 3000 motor aracıma düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim."

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Aynı Kategorideki Benzer Markalar

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  VGT Vakum Gücü TeknolojisiVGT Vakum Gücü Teknolojisi

  Vakum Gücü Teknolojisi (VGT) yakıt tasarrufu sağlayan bir performans cihazıdır. VGT bir buluş ve her buluş gib...»

  Devamı »

  D.T. Gas SystemD.T. Gas System

  D.T. Gaz Sistem (D.T. Gas System) Polonya'nın önde gelen üreticilerinden biridir....»

  Devamı »

  Vikars LPG SistemleriVikars LPG Sistemleri

  Vikars LPG Sistemleri 17 Haziran 1999 tarihinde Bursa'da kurulmuştur. ...»

  Devamı »

  Dailymag Yakıt Tasarruf SistemiDailymag Yakıt Tasarruf Sistemi

  Hem aracınızda hem de evinizde yüksek yakıt maliyetlerine son!...»

  Devamı »

  Önemli Bağlantılar