• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Marjet LPG/LNG Sistemleri

  Marjet LPG/LNG Sistemleri

  Marjet LPG/LNG Sistemleri'nin Sıvı ve Sıralı Sistem montaj kitleri bulunmaktadır. Sistemin marka tescili ve dağıtıcı firması Dağpaş İç ve Dış Tic. A.Ş.'dir. Şirket ve sistem ile ilgili yeterli bilgi bulunmadığı için sadece ürünün görsel resimlerini bilgilerinize sunuyoruz....

  Marjet Sıvı Sistem LPG Kiti

  Marjet Sıvı Sistem LPG Kiti

   

  Marjet Sıralı Sistem LPG Kiti

  Marjet Sıralı Sistem LPG Kiti

   

  Marjet LPG/LNG Sistemleri ile ilgili ürün incelemeleri ve haberler için tıklayınız >

  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarErtan :
   Bulunduğu İl: Antalya                                      Tarih: 16-03-2020

   "Marjet pişmanlıktır taktırmayın. Bugün yarın çözüm bulmazlarsa tüketici mahkeme heyetine vereceğim."

  • AvatarEmin Keskin :
   Bulunduğu İl: Samsun                                      Tarih: 17-11-2018

   "Arkadaşlar ix35 aracıma Çorum'da Marjet sıvı sistem taktırdım yaklaşık 40.000 km yol yaptım çok memnunum. Stop etme sıkıntısı veya benzine geçmeme sıkıntısı ile ilgili Çorum Hocam Otogaz İbrahim Çalışkan beye ulaşırsanız sıkıntınızı çözecektir. Stop etme problemi iki tane kablo ile çözüyorlar. Arka depodaki yakıt pompasına elektrik geç gittiği için yeterli gazı maalesef motora gönderemiyor. Bunun için sıkıntı yaşıyorsunuz. Bunu da Maraş'taki merkez bilmiyor, anlamıyorsa Maraş'ta bu işi çözme şansınız yok. Bizim Türk firmaları maalesef kendini geliştirmediği için çok güzel bir sistem böyle sürüncemede kalıyor. Daha 5 gün önce 800 km yol yaptım. Uzun yolda 120 km üzerinde basmazsanız 30kuruş yakıyor. Ben çok memnunum."

  • AvatarLevent Arslan :
   Bulunduğu İl: Denizli                                      Tarih: 30-09-2018

   "Merhabalar Mersin'den Kudret isimli kardeşimiz bahsi gecen cihazın aracında bulunduğunu ve şehir içinde 40 krş şehir dışı 30 krş düştü şeklinde bize bilgi paylaşmış şimdi bende diyorumki aracım 1975 murat 124 tamamen manuel ve yakıt sarfiyatı şehir içi 38 krş şehir dışı 27 krş kilometrede saatte 100 km şimdi bana bu cihazı takan yetkili arkadaşlar bu verdiğim rakamları yarı yarıya düşürme garantisi versinler hemen taktıralım ne dersiniz... Not otogaz fiyat 3.65 tl"

  • AvatarCihan :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 02-09-2018

   "Bu lpg beni perişan etti. Defalarca ustaya gittim yok. İki defa kars tan ankara gittim bu lanet sey için. Bugün istanbul otoban da lpg bitti benzine gecmedi araç. 500 metre ittik arabayi rezil etti resmen. Lpg koyduk besinci defa da çalıştı gene ariza ışığı yandi arabanin. Istanbul da kime goturucem ben bu arabayi"

  • AvatarKudret :
   Bulunduğu İl: Mersin                                      Tarih: 07-08-2018

   "Slm aleyküm arkadaşlar. Benim 2013 çift turbo 170 beygir opel insignia ya taktım. Araç 32.000 de idi taktığımda şimdi ise 100.000 km de yaklaşık 70.000 bin bindim. Fakat sıkıntı. 1 .Depodaki gazını bitirirsen benzine atmıyor. 2. Yazın depoya gaz basamıyorsunuz petrol petrol gezdim çook. 3. Diyelim ki yolda giderken gazdan benzine yada benzinden gaza atmak istediniz 100 metre gitmeden istop ediyor. 4.Hele bu sıkıntı çok daha büyük. Gazı fulledikten 25-30 km. sonra araç yolda giderken direkt stop ediyor ve kesinlikle çalıştıramıyorum. Ne gazda ne benzinde. Bu sıkıntıları Marjet üreticisine aktardım. Yarın Mersin'den Maraş'a geçiyorum. İnşallah bu sıkıntıları aşarım yoksa durum vahim yarın da çözüm olmazsa. Demekki Marjet'in ömrü 70.000 km. imiş. Ha yiğidi öldür hakkını ver. Allah ver şehiriçi yakıtı 40 krş şehirdışı yakıtımı 30 krşa düşürdü. Yarın Maraş dönüşü görüşlerimi yine yazacağım. Marjetle 70.000 km. den fazla binen varsa yazsın ya da arasın. Tlf 0533 928 62 01 "

  • AvatarEsto Otogaz :
   Bulunduğu İl: Kahramanmaraş                                      Tarih: 18-10-2017

   "Metuay Bey, ben Esto Otogazdan İrfan. Sıkıntı ile ilgili bana ulaşırsanız size yardımcı olurum. Tlf no: 0532 341 74 59"

  • AvatarMetuay :
   Bulunduğu İl: Malatya                                      Tarih: 10-09-2017

   "Kesinlikle aracınıza taktırmayın ... Kronik sorunu ve çözüm bulunamayan hatası, marş uzun süre basıyor ama almıyor? Yazık edersiniz aracınıza 3/5 bin lira fazla verin kafanız da aracınız da rahat etsin. Benden önceki sahibi araca taktırmış Kia sportage 1.6 80 bin ₺ lik araç marşa her bastığımızda rezil ediyor miadı dolmuş külüstür araçlar gibi marş almıyor karar sizin. Ne servis ne usta ne de muhattap bulabilirsiniz, vesselam."

  • AvatarVolkan Özer :
   Bulunduğu İl: Hatay                                      Tarih: 03-08-2017

   "2012 1.4 tsi jetta otomatik yeni bi araç aldım. Marjet marka lpg var üzerinde. Hatay İskenderun'a en yakın Marjet bayisi telefonunu bilen varmı? 0535 021 35 98 varsa bu no ya bi mesaj atarsanız memnun olurum."

  • AvatarCenk Demir :
   Bulunduğu İl: Bursa                                      Tarih: 19-07-2017

   "Arkadaşlar öncelikle mrb 1.6 gdi kia sportage aracım var. Aylardır tüp taktırmayı düşünüyordum fakat Türkiye'de heryere baktım, gezdim, araştırdım bir türlü bulamadım. En sonunda birinin tavsiyesiyle Marjet bayisi buldum Kütahya'ya gittim. Giderken içimde korku vardı acaba iyimi olur, nasıl olur, bir arıza çıkar mı diye. Oraya gittim, montajı yaptırdım, tek kelimeyle harika oldu. Hiçbir sıkıntı çıkmadı. Yaklaşık bir senedir biniyorum tık yok. Yakıtı çok az şehir dışı 16 - 17 kuruş para yakıyor. Hiç düşünmeden taktırabilirsiniz. İşçilik anlamında mükemmel. Zaten Türkiye'nin her yerinden müşterisi var bence gitmenizi tavsiye ederim."

  • AvatarFurkan :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 12-07-2017

   "Mrb arkadaşlar; marjet sistemi GDI motorda yani KİA Sportage araçta bizzat kullanmış biri olarak sizle bilgilerini paylaşmak ve benim düştüğüm hataya düşmemenizi istiyorum. Evet bende bu sistemi taktırmadan önce uzun süre araştırdım birçok olumsuz yorum ve yaşanmış bir sürü maduriyet vardı ama fiyatı her seferinde beni cezbediyordu ve bir olumlu yorum gördüğümde hemen içten içe ikna oluyordum (olumlu yorumları büyük oranda Marjet firmasının kendisi ve montajcı LPG ciler yapıyor. LPG ciler bu sistem yeni olduğu için her montajda komisyon alıyor yani daha fazla kazanıyorlar. Birçoğu için sizin arabanızın önemi yok zaten o sebepten hemen ikna olup inanmayın). Bu içten içe ikna olmalarımın sonucu birçok soru işaretiyle Ankara'da bir LPG ustasına gittim ve marjet konusunda beni ikna etti. Bir hafta önce montaj yapılmış başka biriyle de görüştürdü falan filan derken taktırdıkkk. Ve sonrasında 9 ay boyunca aracımı hiçbir zaman verimli kullanamadım. Önce sabahları çalışmamaya başladı. 5 dk boyunca marşa basarak çalıştırıyordum sonunda akü de gitti tabi jel akü 800 ₺. Yolda giderken araba birden bire sapıtır ve 3000 devri geçmemeye başlar. Stop edersin beklersin bazen düzelir bazen beyni söküp takarsın. Sürekli pompalar bozulur araç yine yolda giderken boğulur bişeyler olur ve otoyolun ortasında tak diye kalırsın ve aracı usta gelip sistemi sökmeden kesinlikle çalıştıramazsın. Bir süre sonra lpg filtresi sıkıntılı olduğu için aracın enjektörleri gider. Enjektörün teki 1000 ₺. Sonuç olarak arkadaşlar ben bu sistemi 8-9 ay kullandım ve bu süreçte abartısız söylüyorum her hafta LPG ustasının yanındaydım ve her seferinde bitmez tükenmez vaatler bahaneler. He birde servis ağı olayı var. İstanbul gibi bir yerde marjet takan yada bakan kimse yoktu bikaç ay öncesine kadar hala da olmayabilir. Her sorduğum usta yok abi onunla uğraşılır mı başımızı belaya sokar bütün itibarımız biter diye cevap veriyordu. Sözün özü inanmayın kanmayın Facebook'lardaki gruplarda çoğunlukla LPG ciler yazıyor onlara da inanmayın bu sorunlar eskidendi artık geçti diyen olursa onlara da inanmayın. Bu yazdıklarımı daha 2017 nin Nisan Mayısı'nda yaşıyodum ve yaşıyorduk bir sürü mağdur olarak bilginize. MARJET PİŞMANLIKTIR..."

  • AvatarTolga :
   Bulunduğu İl: Tekirdağ                                      Tarih: 13-06-2017

   "2017 Hyundai Tucson aracıma Marjet Sıvı LPG Sistemini düşünüyorum. Yardımcı olursanız bilgilendirme konusunda sevinirim 1.6 gdi motor manuel aracım."

  • AvatarErcan :
   Bulunduğu İl: Hatay                                      Tarih: 03-04-2017

   "Kia sportage 1.6 gdi marjet taktirabilirim ama fiyat performans degerleri benim icin onemli tozluercan@hotmail.com "

  • AvatarSaban :
   Bulunduğu İl: Kahramanmaraş                                      Tarih: 23-12-2016

   "Ben bugün taktırıyorum bakalım tasarruf nasıl olacak 👍"

  • AvatarMecit :
   Bulunduğu İl: Kocaeli                                      Tarih: 02-09-2016

   "BURSA NİRA MÜHENDİSLİK SAHİBİ SIVI LPG VE MARJET HAKKIINDA BİLGİLENDİRME Ramazan Dönmez Nira Mühendislik Arkadaşlar merhaba, Yazışmalarınızı okudum. Bazı yerlerde direkt olarak Nira Mühendislik ve adım da (Ramazan DÖNMEZ) geçtiğinden bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak istedim. 1- Neden sıvı LPG sistemi ? Direkt enjeksiyonlu motorlar ile klasik motorlar arasındaki temel fark, klasik motorlarda benzin emme manifoldu aracılığı ile motora ulaştırılır iken, direkt enjeksiyonlu araçlarda enjektörler direkt olarak yanma odasına benzini gönderirler. Dolayısı ile, yanma odasındaki sıcaklıktan enjektörlerin zarar görmesi söz konusudur. Bu nedenle de soğutulmaları gereklidir. Soğutmak için de, enjektörlerden benzin püskürtülmesi gerekir. Farklı markaların kullandığı karma LPG sistemlerinde, 4 silindirden 1 silindiri (sürekli değiştirme koşulu ile) benzin ile çalıştırırlar. Bazı firmalar da, cut-off konumunda iken benzin püskürterek soğumayı sağlarlar. Cut-off'ta benzin püskürtüldüğünde diğer sisteme göre daha az benzin harcıyor olmasına karşılık püskürtülen benzin enerjiye dönüşmediği için toplam yakıtta yakıt maliyeti daha da artar. Dolayısı ile klasik sistemlerde tasarrufu % 40 kabul edersek karma sistemlerde tasarruf % 30'un üzerine çıkamaz. Performans kaybı, LPG'de yaklaşık % 4'tür. Karma sistemlerde de aynı kayıp söz konusudur. Sıvı sistemlerde LPG, benzin enjektörlerinden püskürtüldüğü için enjektörler soğutulmuş olur. Dolayısı ile, ilave benzin püskürtülmesine gerek yoktur. Yakıt tasarrufu klasik sistemlere göre % 3-4 daha fazladır (10 lt/100 km benzin harcayan araç için hesaplanmıştır). Çünkü klasik sistemlerden 1 lt benzine karşılık verdiğimiz LPG'den daha az LPG verilir. Performans kaybı söz konusu değildir. Bu nedenlerden dolayı, direkt enjeksiyonlu araçlarda sıvı sistem LPG kullanmak çok daha mantıklı ve doğrudur. 2- Sıvı sistemin dezavantajları ; a) Fiyat dezavantajı : Sıvı sistem konusunda yaygın kullanılan BRC, Prins markaları ortalama 7500 TL fiyatlar ile takılmaktadır. İCOM markasının fiyatı 8500 TL civarında. Bu fiyatlarla takılan sistemin kendini amorti edip kara geçirmesi için en az 40.000 km (ortalama 10 lt/100 km yakan motor için) kullanılması gerekmektedir. Bu da normal kullanıcılar için mantıklı değildir. Karma sistemlerin fiyatları da, 2200 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir. MARJET bu fiyatlar içinde 4250 TL'lik montaj fiyatı ile rakipsiz durumdadır. b) Ses : Sıvı sistemlerde LPG, klasik sistemlerde olduğu gibi kendi basıncı ile motora gönderilmeyip benzin sistemlerinde olduğu gibi bir pompa ile tanktan motora gönderilmektedir. Pompalar bilinen klasik dalgıç pompalardır. Çalışma sesi mutlaka duyulur. Ancak tankın konulduğu yer, araç izolasyonlarına göre bu ses değişkenlik göstermektedir. Bazı müşterilerde bu ses memnuniyetsizlik yaratabilir. Bütün markalar bu sesi azaltma yönünde çaba sarfetmelerine karşılık bütün markalarda ses vardır. BRC özel izolasyon ile biraz daha müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Ancak BRC'de de sesi duyup rahatsız olan müşteriler söz konusudur. Ancak belirli bir kullanım sonrası genellikle sesten şikayetler azalmaktadır ki, ben bunu kulağın o sese karşılık kendini adapte etmesi olarak yorumluyorum. Çünkü ses, frekansı ve şiddeti değişmeyen bir ses. Otobüsle yapılan yoculuklarda arka bölümde yaklaşık 60 desibel motor sesi duyulur. İlk bindiğimizde ses bizi rahatsız etmesine karşılık belirli bir süre sonra sesten rahatsız olmamaya başlarız. Ancak yan koltukta oturan yolcu uyuyup horlamaya başladığında en fazla 10 desibel ses çıkarmasına rağmen bizi anormal şekilde rahatsız eder. Bunun nedeni ses frekansının ve şiddetinin sürekli değişmesidir. Sıvı sistemlerde, pompa çalışma sesi dışında gelen farklı sesler, bir arıza belirtisi olabilir. Bir parçada kirlilik kaynaklı tıkanma sonucu oluşan sesler veya bir parçadaki bozulma kaynaklı sesler, onarımı mümkün ses kaynaklarıdır. c) Geç çalışma; Benzine göre bir miktar geç çalışma söz konusu olabilmektedir. Ancak rahatsız edici boyutlarda olmamaktadır. Marş esnasında gaz pedalına basıp bırakmak yani karışımı bir miktar zenginleştirmek çalışmayı kolaylaştırabilmektedir. d) Supap, aşınmaları ; LPG supap ömründe benzine göre ~% 20 kısalmaya neden olmaktadır. Bunun nedeni LPG'nin benzine göre geç yanmasıdır ki, yanma bitişi ile supapların açılması arasındaki süre kısalmakta, dolayısı ile motor yeterince soğuyamamaktadır. Bu da, supapların biraz daha yüksek sıcaklıkta çalışmasına dolayısı ile ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. LPG'nin kuru yakıt olması, yanma sıcaklığının daha yüksek olması vb tezler çok doğru tezler değildir (benim yorumum). Dolayısı ile, yağlama sistemleri vb de pek doğru çözümler değildir. Bu konuda klasik sistemlerde BRC'nin kullandığı VSR sisteminin sorunu azaltmak için fayda sağlayacağı düşüncesindeyim. Klasik sistemlerdeki bu zaaflar sıvı sistemlerde de beklenebilir. Ekstra bir sorun çıkarması söz konusu değildir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, 100.000 km LPG kullanımı yaklaşık 18 - 20.000 TL tasarruf etmemize neden oluyro. Supap değişim bedeli ortalama 1500 - 2500 TL arası değişkenlik gösteriyor. e) Sistem ömrü ; Sıvı sistemler ~3 yıllık bir geçmişe sahiptirler. Bildiğim 200.000 km yapmış araçlar var. Motor ömrü açısından markadan markaya değişim söz konusu olmaz. Sadece markalar açısından LPG sistem parçalarında ömür değişikliği olabilir. Bu platformda Marjet söz konusu olduğu için, benim taktığım araçlarda 25.000 km yapan var. Kendi aracımda da ~ 11.500 km yaptım. MARJET'in kendi araçlarında yılbaşı itibari ile 80.000 km'nin üzerinde olduklarını öğrenmiştim. Dolayısı ile çok sorun çıkaracak gibi görünmüyor. 2- Neden MARJET : Ürün şu anda fayda maliyet anlamında değerlendirildiğinde rakipsiz. Rakiplein fiyatları yukarıda yazdığım gibi bir hayli yüksek. Halihazırda diğer markaların böyle bir ürünü yok ve söylentilerin aksine uzun süre de olmayacak. Bazı sorunlar yaşanmasına karşılık, her araçta veya kronik sorun diye söyleyebileceğimiz bir sorun yok. Güzel olan bir şey de, firma bir araca sistemi uygularken, en az 15.000 km kullanıp sorunları tam çözerek piyasaya vermeye çalışıyor. Bu süreçte yaşadığı tecrübeyi, elde ettiği bilgileri diğer araçlara da aktarmaya çalışıyor. Bizlerin yaşadığı sorunları veya iyileştirme önerilerimizi dikkate alıyor. Yani AR-GE hiç bir zaman bitmiyor. Firmanın ekonomik gücü de yeterli. En önemlisi, söz verdiler mi yapıyorlar. Dolayısı ile, bu şartlarda sistemin başarısız olması için bir neden görünmüyor. Zaten aksi bir durum olsa, Ramazan DÖNMEZ olarak ben bu sistem ile çalışmazdım. İnşallah bu bilgiler faydalı olur. Ancak merak ettiğiniz bir konu veya sorularınız olursa, Nira Mühendislik sitesindeki iletişim aracılığı ile de direkt olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Bildiğimiz bir konu ise, veya yapabileceğimiz bir şey var ise elimizden geleni yaparız. Benim bakış açım; ''Yapılan işte sorun çıkmasından korkmayın, çıkan sorunların sahiplenilmemesinden korkun'' Herkese bol kazançlı ve keyifli sürüşler....."

  • AvatarYusuf KAHRAMAN :
   Bulunduğu İl: ANKARA                                      Tarih: 25-06-2016

   "2014 opel astra hb arabama marjet sıvı lpg sistemi taktırmak istiyorum. Randuman verirmi. En önemlisi fiat ne kadar bilgilendiriseniz sevinirim. Mail adresim:yusufhero@hotmail.com 0542 390 59 70"

  • AvatarMehmet Pekuz :
   Bulunduğu İl: Ankara                                       Tarih: 24-06-2016

   "Size nasıl ulaşabilirim numaram 0507 606 40 32 ayrıca ücreti ne kadar?"

  • Avatarİbrahim :
   Bulunduğu İl: Bursa                                      Tarih: 23-03-2016

   "2015 passata taktirmak istiyorum 1.4 tsi inegol randumani nasıl fiyat önemlisi tel 0538 423 66 19"

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Eco OBD2 Yakıt Tasarruf Cihazı Eco OBD2 Yakıt Tasarruf Cihazı

  Eco OBD2 otomobillerde yakıt tüketimini azaltmak ve emisyon değerlerini düşük seviyelere çekmek için dizayn ed...»


  EKO66 Yakıt Tasarruf Cihazı EKO66 Yakıt Tasarruf Cihazı

  EKO66 Yakıt Tasarruf Cihazı, bünyelerinde Hidrocarbon molekülleri bulunan her türlü gaz ve sıvı yakıtları düşü...»


  Fema LPG Sistemleri Fema LPG Sistemleri

  Fema LPG Sistemleri Dinamik Endüstri Makine Mühendislik Ltd.Şti'nin ürünüdür. 2004 yılında sektöre kazandırıla...»


  Aldesa Otogaz Sistemleri Aldesa Otogaz Sistemleri

  Aldesa Otogaz Sistemleri, 40 yılı aşkın süredir imalat sektöründe bulunan sanayici bir ailenin şirketler grubu...»


  Önemli Bağlantılar