• 3 dak
 • 374
 • 0

Turbomag Yakıt Tasarruf Cihazı

Turbomag Yakıt Tasarruf Cihazı ile aracınızda %10-%22 arası yakıt tasarrufu sağlayın! TURBOMAG` in içerisinde 2 adet piyasadaki en güçlü 12500 gauss neodymium mıknatıs bulunmaktadır. Sistem bu güçlü mıknatısların oluşturduğu manyetik alan içerisinden geçen yakıtın moleküllerinin rezonansa sokularak ayrıştırılması ve bunun sonucunda düzenlenen moleküllerin oksijenle daha rahat buluşması sonucu yakıtın en verimli şekilde yanması prensibine dayanmaktadır.

Bu sistem General Motor tarafından geliştirilmiştir.

 1. TURBOMAG yakıt tasarruf cihazını aracınıza bağladığınız andan itibaren, cihaz yakıt içerisindeki molekülleri ayrıştırarak yakıtın daha verimli yanmasını sağlar.
 2. Araçtan araca değişmekle birlikte %10 ile %22’ lere varan yakıt tasarrufu sağlar.
 3. Emisyon değerlerinde %50’ lere varan azalma sağlar.
 4. Aracınızın çekişini arttırarak daha performanslı bir sürüş yaşamanızı sağlar.

Turbomag

Turbomag'in Diğer Cihazlardan Farkı Nedir?

 1. TURBOMAG yakıt tasarruf kiti piyasadaki kömür içerikli mıknatıs kullanarak yakıt tasarrufu sağladığını iddia eden kitlerden çok farklıdır.
 2. TURBOMAG yakıt tasarruf kiti içerisinde Neodymium mıknatıslar içermektedir.
 3. Neodymium mıknatıslar çok yüksek güçte çekim ve itim gücüne sahip olup magnetik güçleri kömür içerikli mıknatıslarla mukayese bile edilemez.
 4. TURBOMAG`ın montajıda çok basittir. Yalnızca 5 dakikada kiti aracınızın yakıt borusuna monte edebilirsiniz.
 5. TURBOMAG` in kullanım ömrü sınırsızdır.
 6. Benzin, Dizel, Lpg vb. ile çalışan karbüratörlü ya da enjeksiyonlu tüm araçlarda kullanılabilir.
 7. TURBOMAG birçok araçta başarılı bir şekilde denenmiş ve ortalama olarak %25 seviyesinde bir yakıt tasarrufu sağladığı görülmüştür. Bu araçlar arasında normal binek otomobiller, minibüsler, kamyonlar, iş makinaları vb. bulunmaktadır. Bahsedilen değerler ortalama değerler olup araçtan araca farklılık göstereceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Aracınızın gerçekten fazla yakıt yaktığını nasıl anlarsınız?

 • Motorun çekişinde azalma olur.
 • Egzoz gazı siyah renktedir ve benzin kokar.
 • Egzoz borusu içinde karbon isi oluşur.
 • Egzozda patırtılı patlama sesleri olur.
 • Motor soğukken kolay, sıcakken güç çalışır.

Kullanımı

 • TURBOMAG, yakıt borusu veya enjektöre yakıt taşıyan besleme borusu üzerinde, yakıt pompası, enjektör veya karbüratörden önceki en uygun yere plastik kelepçeler yardımı ile dıştan monte edilir.
 • TURBOMAG, yanında verilen plastik kelepçe ile hortum üzerine tutturulur.
 • Aracınızdaki yakıt hortumu üzerinde kesme, yapıştırma gibi herhangi bir işleme gerek yoktur, aracınıza herhangi bir zarar vermez.
 • TURBOMAG, motor üzerinde herhangi bir ayar gerektirmez.

Turbomag

Not: TURBOMAG tam etkisini, yapacağı temizlik itibariyle yaklaşık 2 depo kullanım sonucunda gösterir. Eğer olumlu etki için beklemek istemiyorsanız benzinli aracınızda enjektör temizliği yapan ürünlerden kullanmanızı öneriyoruz.

Ölçüm için önce deponuzu doldurup, aracınızı bir süre kullanıp, deponuzu tekrar doldurarak km başına tüketiminizi hesaplayınız.

TURBOMAG’ i aracınıza takınız, aynı işlemi tekrarlayınız. Aynı şartlarda (hava durumu, yol durumu, lastik durumu, kullanım alışkanlıkları vb.) kısa süre içerisinde ve yakıt fiyatını göz önüne alarak yaptığınız ölçüm sonunda tasarrufunuzu hesaplayabilirsiniz.

Değişen yakıt fiyatlarını da göz önüne alınız. TURBOMAG’ i aracınızın beyin gibi elektronik aksamlarından olabildiğince uzak mesafede kullanınız.

Sistem ile ilgili kullanıcı deneyimlerini ve yorumlarını bekliyoruz...

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.