• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • VGT Vakum Gücü Teknolojisi

  VGT Vakum Gücü Teknolojisi

  Vakum Gücü Teknolojisi (VGT) yakıt tasarrufu sağlayan bir performans cihazıdır. VGT bir buluş ve her buluş gibi ezber bozuyor. Daha temiz bir hava için VGT... Motorlu taşıtlardan kaynaklanan emisyonlar, sadece küresel ısınmayı tetiklediği için değil, aynı zamanda ozon tabakasını deforme ettiği ve birçok canlı organizmaya zarar verdiği için, çevrecilerin ve toksikologların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Dünya genelinde kullanımda olan taşıt sayısı arttığından, motorlu taşıt emisyonlarının çevre ve ekosistem üzerindeki etkilerini azaltmak için, motorların yeniden dizaynı dâhil birçok düzenleme yapılmaktadır....

  VGT sayesinde tam yanma gerçekleşir. Tam ve kurumsuz yanma ile, aracınızın egzoz sisteminde tıkanmalar olmaz hatta daha öncesinde oluşan kurum ve partikülleri büyük oranda temizler. Bir bakıma motorunuzun bakımını yapar.

  TÜVTÜRK emisyon raporları ve bağımsız bir kuruluş testleri ile, NOx, CO oranlarında ciddi oranda düşüş tespit edilmiştir.

  VGT faydaları bunlarla sınırlı değildir elbette. Tam yanma sonucu kazanılan erken tork sayesinde, VGT öncesinde genellikle 2500-3000 devir aralığında değiştirdiğiniz vitesi, VGT ’den sonra 1500-2000 devir aralığında değiştirebiliyorsunuz. Motor bu sayede, dakikada 500 ile 1.000 devir daha az sürtünme ile karşılaşmaktadır. Alt devirlerde, torkun erken üretilmesinden kaynaklı olarak, titreme/vuruntu olmadan yüksek viteslere ulaşabildiğimiz için, sürüş esnasında vites daha az değiştirilir bunun sonucunda baskı-balata gibi parçaların ömrünün de uzaması mümkün olur. Ayrıca, tam yanma sonucunda kurumda ortadan kalktığı için, atık hattındaki donanımların (Partikül Filtresi, EGR, Katalitik Konvertör ) tıkanmasının da önüne geçilmiş olur ki bu donanımların tıkanması oldukça ciddi masraflara yol açabilmektedir

  VGT Vakum Gücü Teknolojisi; tescilli bir markadır ve sistem olarak patentlidir. Marka ve patent hakları 1998 kuruluşlu, Çin’de makine üretim tesisi olan Delta Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne aittir.

   

  VGT Vakum Gücü Teknolojisi Nedir?

  VGT’nin hedefi tam yanmayı sağlamaktır. Araçtan araca değişmekle beraber bu hedefine oldukça fazla yaklaşır. Bu sayede torku erken kazandırır. Aracınızı alt devirlerde yüksek viteste ve gaz pedalına sadece motordan aldığınız ilk tepkiye kadar dokunarak kullanırsınız. Optimum karışım ile gerçekleşen tama yakın yanma sayesinde; araç yığılmadan gazsız sürüş mesafesi ciddi oranda uzar yani hareket halindeki araç, gaza basmadan hızını uzunca bir müddet daha korur.

  Bunu şöyle oranlarsak; düz yolda 80/km ile yolculuğunuz sırasında 500 metre mesafedeki ışıklara gelmeden pedaldan ayağınızı çekersiniz, kalan mesafeyi viteste ve gaz pedalına basmadan, VGT öncesinden daha geç yavaşlayarak, deviri sonuna dek kullanırsınız. Kazanılan erken tork sayesinde, gaz pedalını, vites değişim devir aralığını (otomatik vitesli araçlarda, bu devir değişim aralığı kendiliğinden değişir) ve aracın ivmesini doğru kullanarak, %20-%40 arasında yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

  Markamızın açılımı olan "Vakum Gücü Teknolojisi" bir düzenektir ve motorun istediği havayı alabilmesi için havayı oranlar. Motorun ihtiyacı olan havayı, vakum ile almasını sağlar.

  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarNurettin Sağlamcı :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 12-12-2019

   "Ben inanmıyorum tasarruf yapacağına. Daha önce pedal bas taktırdım ama ne tasarrufu daha fazla yaktı. Şimdi Vgt diyorsunuz ama ben tasarruf yaptığına inanmıyorum."

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Nazorati Otogaz Sistemleri Nazorati Otogaz Sistemleri

  Nazorati Otogaz Sistemleri, otogaz sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip profesyoneller tarafından kurulmuş ...»


  Stargas LPG Sistemleri Stargas LPG Sistemleri

  Stargas srl, merkezi İtalya'nın Napoli körfezindeki Pozzuoli komününde bulunan ve 1982 yılından beri LPG dönüş...»


  Eco OBD2 Yakıt Tasarruf Cihazı Eco OBD2 Yakıt Tasarruf Cihazı

  Eco OBD2 otomobillerde yakıt tüketimini azaltmak ve emisyon değerlerini düşük seviyelere çekmek için dizayn ed...»


  Stefanelli LPG Sistemleri Stefanelli LPG Sistemleri

  Stefanelli LPG/CNG Dönüşüm Sistemleri 1977 yılından beri üretim yapan bir italyan markasıdır. Uluslararası piy...»


  Önemli Bağlantılar