• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Tartarini LPG Sistemleri

  Tartarini LPG Sistemleri

  Tartarini Auto Gas Equıpments ana ofisi; Castel Maggiore de 15.000 metrekarelik ve teknoloji bakımından çok modern olan bir alanda kurulmuştur. Burada görev alan çalışanlar, mühendislik, üretim, muhasebe ve satış konusunda en üst modernlik seviyesinde ve esnek bir anlayışla yönetilmektedirler. ...

  Ayrıca yaygın ağımız sayesinde; son tüketici olan müşterilerimiz her türlü ürünümüz ve özel servisimiz ile garantili bir şekilde müşteri memnuniyetine kavuşmaktadır. Tüm personelin ortak ve ana amacı; hedefler üzerinde titizlik ve aynı ciddiyetle çalışmaktır. Ancak bu şekilde istenilen hedeflere ve başarılara grup çalışmaları ile ulaşılabilinir.

  Üretim ve düzenli organizasyonlarımız neticesinde de Tartarini Auto Gas ürünleri dünya piyasasında sürekli büyüyen ve liderlik vasfını koruyan bir durumdadır.

   

  Tarihçe

  Tartarini Auto Limited Şirketi 2000 yılında kurulmuş ancak kökleri geçmişe uzanan uzun ve saygın bir tarihtedir. Şirketin kuruluşu 1941 yılında olmuş ve kurucusu ise kendi yaşam deneyimini aile şirketinde sürdürmek isteyen ALEARDO TARTARINI’dir. Kendisi doğalgaz kaynaklarını keşfederek ve bunları yatırım amaçlı kullanmak kaydıyla tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

  İkinci Dünya savaşının sona ermesiyle bu dahiyane düşünce İtalyan Otomotiv endüstrisindeki –alternatif enerji kullanımı- köklü ve yer edici konumunu bulmuştur. Bu zorlu ve stratejik dahiyane görüş; becerikli, dinamik ve güçlü bir öncü ruh taşıyan yetenekli mühendisler tarafından karakterize edilerek dünya otomotiv endüstrisine sunulmuştur.

  Doksanlı yılların başından itibaren babasının deneyiminin yardımı ile Mr. Roberto yönetimin içerisinde olmaya başlamıştır.Onun önderliğinde şirket, gelişmiş araç teknolojilerine dayalı daha kapsamlı projeler ve alternatifler geliştirmiştir. Özel teknolojik araştırmalar sonucunda; şu anda alternatif yakıtların Otomatik Tartarini ürünleri kullanılması önemli bir referans teşkil etmektedir. Şirket yönetimini daha sonra devralan Mr. Michele Tartarini ise günümüz zorlu koşullarında Tartarini Auto Gas Equipment firmasının piyasadaki liderliğini korumasına ve devamlı yükselen bir grafikte bulunmasına olanak sağlayan önemli projeler ile devam ettirmektedir.

   

  Tartarini Çalışma Prensibi

  Basit bir dille ifade etmek gerekirse, sistem tamamen elektronik olup ayrı bir elektronik kumanda ünitesi (ECU/ beyni) vardır. Bu beyne, aracın kendi elektronik kumanda ünitesindeki (beynindeki) tüm bilgiler, bilgisayarla özel bir paket programla kopyalanır. Bu şekilde her iki beyin çalışmasında birebir aynılık sağlanmış olur. Yakıt tankından gelen regülatörde basıncı düşen ve buharlaşan LPG filitre ünitesinde, katı, yağlı v.b. zerrecik ve pisliklerden temizlenmiş olarak enjektörlere gider. Burada LPG beyninden bildirilen sinyallerle gaz miktarı optimum olarak belirlenir ve ateşleme sırası gelen pistonun içine direkt olarak püskürtülerek tam ve kayıpsız bir yanma sağlanır.

  Bu şekilde LPG dönüşüm montajı bitirilen aracın gerekli ayarları ve kalibrasyonu bilgisayarla özel bir paket programla yapılır. Böylece kendi beynine yüklenen bilgiler hiçbir şekilde değişmediğinden ve kaybolmadığından zaman içerisinde ayar bozulması sorunu kesinlikle yaşanmamaktadır. Çok önemli olan başka bir özellikde; bu özel paket programla, motorun istenilen devirlerinde belli limitler dahilinde, benzine göre performansın artırılabilinmesidir. Aracın motoru ilk çalıştırmalarda daima benzinle çalışır ve motor sıcaklığı bilgisayarla ayarlanan dereceye geldiğinde otomatik olarak LPG ile çalışmaya geçer. LPG bittiğinde ikaz sinyali vererek otomatik benzine geçer. Otomatik geçişler dışında, istenildiğinde LPG veya Benzine geçmek için seçici anahtara bir kez dokunulması yeterlidir.

  Tartarini LPG Sistemleri ile ilgili ürün incelemeleri ve haberler için tıklayınız >

   

  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarDursun :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 20-06-2017

   "Tartarini LPG arıza yaptı garanti kabul edilmedi. Bana yardımcı olursanız sevinirim 535 420 7214"

  • AvatarMustafa :
   Bulunduğu İl: Niğde                                      Tarih: 29-07-2016

   "Arabam Dacia tüp kendini korumaya almış diyor usta. Tüpe geçişte gösterge ötüyor ne yapmam lazım? Servisi Niğde de var bana bilgi verirseniz memnun olurum."

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Ertürbülatör Yakıt Tasarruf Cihazı Ertürbülatör Yakıt Tasarruf Cihazı

  Ertürbülatör bütün motorlu araçlarda tadilat gerektirmeden kullanılabilen bir yakıt tasarruf cihazıdır. Ertürb...»


  Titisi Yakıt Tasarruf Cihazı Titisi Yakıt Tasarruf Cihazı

  Titisi Yakıt Tasarruf Cihazı, yüksek manyetik alan içeren, özel dizayn edilmiş manyetik yakıt düzenleyicidir. ...»


  Feroni LPG/CNG Otogaz Sistemleri Feroni LPG/CNG Otogaz Sistemleri

  Feroni Sıralı Otogaz Sistemleri LPG sektöründe toptancı olarak faaliyetine başladı. Kuruluşundan çok kısa bir ...»


  Bigas LPG Sistemleri Bigas LPG Sistemleri

  BİGAS 1968 yılında Calenzano İtalya’da kurulmuştur. Dönüşüm kitinde yer alan regülatör (reducer), ECU (Elektro...»


  Önemli Bağlantılar