• 2 dak
  • 223
  • 1

OMVL LPG/CNG Sistemleri

OMVL (Officine Meccaniche Venezia Levante), otogaz dönüşüm sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren İtalyan bir firmadır. Şirket, 1980'lerin başında otogaz dönüşüm endüstrisinin ilk dönemlerinde kurulmuştur.

OMVL, bu yıllardan itibaren, LPG ve CNG dönüşüm sistemleri için elektronik ve mekanik bileşenler üretmekte ve bu alandaki deneyimini genişleterek global bir oyuncu haline gelmiştir. Özellikle enjeksiyon sistemleri, redüktörler ve ECU'lar gibi bileşenlerde önemli teknolojik gelişmelere imza atmıştır.

Zamanla, OMVL'nin inovasyon kabiliyeti, ürün kalitesi ve mühendislik uzmanlığı, şirketi sektöründe öne çıkaran faktörlerden olmuştur. OMVL, global pazarda birçok ülkede distribütörlükler kurarak ve ortaklıklar oluşturarak genişlemiştir.

OMVL LPG/CNG Sistemleri yeni nesil araçlar için tasarlanmış en gelişmiş enjeksiyon sistemlerinden biridir. Gaz depodan basınç regülatörüne doğru serbest kalır ve oradan sabit bir basınçla enjeksiyon ünitesine geçişi sağlar. Bu petrol enjeksiyon işlevinin ve diğer sistemlerin parametreleri içinde, doğru gaz enjeksiyon süresini hesaplama görevini üstlenen Elektronik Kontrol Ünitesi ile kontrol edilir.

Manifold borularına giren gaz doğru sırayla ve doğru zamanda enjekte edilir. Gelişmiş elektronik karbürasyon kontrolü ile regülatörün basınç sabitliğini kontrol ederek ivme kazanmayı garanti eder.

DREAM XXI N ayrıca mükemmel tüketim ve performansa erişir.

DREAM XXI N Azaltıcı / Buharlaştırıcı

Basınç regülatörü gaz basıncını düşürür ve LPG durumunda sıvı gazın tümüyle buharlaşmasını sağlar. Solenoid subabı motor çalışmazken, gazın motora akışını kapatır.

DREAM XXI N-M (CNG) Fonksiyonları

Sistem CNG gaz basıncını 200-220 bardan 1,8 bar a düşürür. Basınç azalma ünitesi su-gazı ısıtmalı 2 aşamalı öz devinimi destekleyen diyafram ünitesidir.

DREAM XXI N-G (LPG) Fonksiyonları

Regülatör, motor hacmi ve gücüne göre LPG nin basıncını 0,9 yada 1,2 yada 1,7 bar a düşürerek tümüyle buharlaştırır. Ayrıca pilot (öncü, deneme) aygıt (şalter) ve su-gaz ısı değişimiyle iki aşamalı bir diyafram ünitesidir.

O.M.V.L. sistemleri yakıt tasarrufunda rakipsizdir ve GUINNESS Rekorlar kitabına kayıtlıdır.

OMVL LPG/CNG Sistemleri ile ilgili ürün incelemeleri ve haberler için tıklayınız >

1 Yorum

Avatar
Hakan
01-06-2018 | Muş

Öncelikle herkese selam bir yıl önce Fiat Doblo tüplü araba aldım ve Omvl lpg var arabada şehir içinde 100 km de 40 şehir dışında 35 tl yakıyor vallahi yanlış olmasa 50 seferdir tüp ayarı veriyorum boş lütfen yardımcı olun

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.