• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • AKL LPG Sistemleri

  AKL LPG Sistemleri

  AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri ATİKER tarafından üretilen yeni bir LPG otogaz markasıdır. Sistemdeki ECU ve enjektörler İtalya'dan ithal edilmektedir. Sistemin en önemli parçalarının ithal ve kaliteli olmasından dolayı, montaj sonrası herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bu nedenle yerli rakiplerine göre çok daha iyi kalite ve performansa sahiptir....

  AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri'nin 3-4-5-6 ve 8 silindirli araçlara montaj kitleri bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahiptir.

  AKL LPG Sistemleri'nin OBDII özellikli kitleri mevcuttur. OBDII kitlerinin kullanıldığı montajlarda, sistemden alınan verim artmakta ve aracın performansında hissedilir bir artış elde edilmektedir.

  ECU yazılımı İtalyan AEB firması tarafından yapılmaktadır. Elektronik konrol ünitesi (ECU) benzin ECU su ile standart protokolleri paylaşarak aracın kalibrasyonunda anlık düzeltmeler yaparak, sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlar.

  Ayrıca her türlü karburatörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlar içinde AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri'nin montaj kitleri mevcuttur.

  ECE R 67-01 Avrupa kalite belgeli olup bu regülasyonun gerektirdiği tüm şartları karşılamaktadır.

   

  OBDII Özelliğinin Sıralı Otogaz Sistemine Katkısı

  OBD özellikli kitlerinin kullanıldığı montajlarda, sistemden alınan verim bir adım öteye taşınıyor. Bu sistem endirek sıralı enjeksiyon sistemi kullanan modern araçlara uygulanabiliyor.

  Gaz sistemin kontrol ünitesi, benzin sisteminin kontrol ünitesi ile standart protokolleri kullanarak OBDII arayüzü aracılığıyla iletişim sağlayarak aracın karbürasyonunda anlık düzeltmeler yaparak, sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlıyor.

  AKL LPG Sistemleri

  OBDII Özellikli Kitlerin Artıları

  AKL LPG/CNG Sistemleri ile ilgili ürün incelemeleri ve haberler için tıklayınız >

  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarDoğan :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 02-09-2021

   "Bende kurban bayramından bir hafta önce taktırdım. İki ayda 6 bin km yol yaptım daha motor kaputunu açmadım, çok memnunum. Ömer ustanın eline sağlık. Tabii ki usta çok önemli ben AKL'yi tavsiye ederim."

  • AvatarS.V.POLAT :
   Bulunduğu İl: Gaziantep                                      Tarih: 25-03-2021

   "19.08.2020 tarihinden 2011 Model Otomatik Skoda Yeti'ye AKL Takdırdım Çalışmasında sıkıntı yok ama hiç içim ısınmadı. LPG-deposunu doldurdum. Benzin deposunu da doldurdum. 311-Km. yol yaptım. Tekrar aynı petrolde benzini fulledım elli Tl.Lik benzin- ve Seksenbeş liralıkta LPG aldı. Kilometreye = 434.08-KRŞ yaktı. Sizce normal mi? Simdiden teşekkür ederim cevabınıza ve yorumlarınza."

  • AvatarMustafa :
   Bulunduğu İl: Manisa                                      Tarih: 08-08-2020

   "Memnun olanı görmedim ya. Çünkü bende de var."

  • AvatarHüseyin :
   Bulunduğu İl: Uşak Merkez                                      Tarih: 18-02-2020

   "Arkadaşlar şiddetle tavsiye ederim. Brava aracım var. İlk kez araca LPG kiti taktıracaktım. Çok araştırdım, çok esnaf abime danıştım. AKL benzin değerlerini beyne kayıt edip aracın benzinde ne yakıyorsa litre bazında gazda yakıyor, performansı da gayet iyi, şehir değişikliği, nem oranı, basınç vs. gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Neden AKL peki? Aracım İtalyan olduğu için ve AKL nin çalışma prensi kafama yattığı için %85 parçaların Atikerle aynı olduğu sadece yazılımı farklı olduğu için ve servis ağı Atiker olan her yerde AKL parçası ve programı var. 2 sene oldu sadece filtreleri değiştirdim. Size tavsiyem marka önemli, işçilik de önemli ekonomi açısından ve performans açısından AKL diyorum. Brava gibi hassas bir araçta bu kit beni memnun ettiyse gerçekten vereceğiniz paranın hakkını fazlasıyla veriyor...."

  • AvatarSait :
   Bulunduğu İl: Muş                                      Tarih: 22-09-2019

   "Benim de araç Egea 2019 model bugün AKL taktırdım. Allah pişman etmesin bakalım.. "

  • AvatarMaraşlı :
   Bulunduğu İl: Kahramanmaraş                                      Tarih: 30-12-2018

   "Ben 3 silindirli aracıma akl elegant taktırdım şu an için sıkıntı yok memnunum tavsiye ederim."

  • AvatarSeydi Vakas Polat :
   Bulunduğu İl: Adıyaman / Besni                                      Tarih: 19-09-2018

   "2007 model 1.4 Doblo'ya 2017 Ağustos ayında AKL marka tüp takıldı. Sabahları çalıştırıp hareket ederken lpg kesiklik yapıyor araba tekliyor. Belki en az on tane tüpçüye gittim. Sorunu çözemedim. Gazın ısı seviyesini otuz yaptılar gene devam etti buna çözüm bilenler 0505 560 84 15 bilgi verirlerse şimdiden teşekkür ederim."

  • AvatarMustafa Kemal BİRİNCİ :
   Bulunduğu İl: Trabzon                                      Tarih: 22-06-2018

   "Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Boğulursan büyük derede boğulacaksın. Ayar üstüne ayar paraya yazık."

  • AvatarAkif :
   Bulunduğu İl: Batman                                      Tarih: 09-06-2018

   "LPG li aracımla hangi vites olduğu farketmiyor ilerlediğim zaman tahminimce gaz gelmediği için araç tıkırtı yapıp yalpa yapıyor bende tekrar gazdan benzine alınca düzeliyor...sorun nedir ne yapabilirim?"

  • AvatarJetta :
   Bulunduğu İl: Samsun                                      Tarih: 15-05-2018

   "1.2 tsi jetta sahibiyim ön tesisat komple değişti tüpte araç ilk tepkime gazı zayıf giderken sorun yok hareket ederken stop ediyor dururken rölanti yukarı çıkıp inerken stop ediyor çözüm bulamadım akl programda mı sorun 1.2 uygun değilmi?"

  • AvatarGökhan :
   Bulunduğu İl: Ankara                                       Tarih: 11-05-2018

   "Focus 2001 için acaba uyumlumudur herhangi bi sıkıntı alırmıyız bilemiyorum."

  • AvatarLeon2 1.6 :
   Bulunduğu İl: Kütahya                                      Tarih: 01-04-2018

   "2006 1.6 bse motor araca 2017 de akl elegand obd sistem taktırdım. Yakıt miktarı konusunda dengesizlik var. Uzun yolda 9 ile 9.5 litrenin altına düşmedi. Daha önce atiker nano sistem vardı uzun yolda 7 litreye düştüğünü çok görmüştüm."

  • AvatarFatih :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 17-03-2018

   "Arkadaşlar merhaba Kardelen LPG servisinin işciliği ve insan ilişkileri mükemmel hemde piyasa dan daha ucuz herkese tavsiye ederim randevu ile çalışıyor vede sadece sizin aracınız ile ilgileniyor randevu telefonu 05424578104 "

  • AvatarYunus akbulut :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 25-02-2018

   "Arkadaşlar dün cruze model aracıma sıfırdan lpg taktırdım ve bu markadan yana ustaya da bağlı sistemi kuran arkadaşım öyle bir sistem kurdu ki Akl elegant model araç benzinden fazla performans gösteriyor gayet memnunum hiç fazla yer gezip miğde bulandırmayın Nurol otogaza gidin ostimde işçilik ve titizlik görün "

  • AvatarMurat :
   Bulunduğu İl: Aydın                                      Tarih: 07-12-2017

   "Linea 1.4 tjet aracımda AKL kit var. Aracım bir süre önce motor arıza lambasını yaktı ve turboyu tam verimli halde devreye sokmuyordu. İzmir'de Tufan Otogaz Nurullah beye götürdüm aracımı. Bütün işini gücünü bıraktı 3 saat boyunca denedi, araştırdı ve aracımı benzinde nasıl çalışıyorsa LPG'de de o şekilde çalışmasını sağladı ve tek kuruş ücret talep etmedi. Allah ondan razı olsun."

  • AvatarCaner :
   Bulunduğu İl: Osmaniye                                      Tarih: 07-12-2017

   "2011 model Honda Civic.. Akl düşünüyorum ama performansını bilmediğim için düşünceliyim. Honda'ların fabrika çıkısı brc yanılırmıyım diye düşünüyorum arada 1000 tl fark var."

  • AvatarZafer Özsarı :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 23-11-2017

   "98 model peugeot 306 full enjeksiyon arabama akl sistem taktırdım; Durduk yere gazı kesiyor ve istop ediyor çözemedim yardımcı olurmusunuz. "

  • AvatarYildiray :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 13-11-2017

   "Arkadaşlar 2007 1.4 fiat punto aracım simit tüp fiyatları nedir acaba?"

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 22-09-2017

   "Kamil bey, aracınızla ilgili sorunu İvedik'te bulunan AKL Bölge Distribütörü Kardeş Mühendislik'e iletirseniz size yardımcı olacaklardır. 0312 395 26 46 numaralı telefondan Şafak bey ile görüşebilirsiniz."

  • AvatarKamil :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 22-09-2017

   "Aracımda Lovato vardı 10 yıl dolduğu için değiştirdim. Araç 22 kuruş yakıyordu. AKL sistemi taktırdım araç 45 kuruş yakıyor. Taktırdığım yere gittim araç çok yakıyor dedim bana 200 km yap getir dedi. Yaptım götürdüm ayar yaptı 25 kuruş yakacak dedi. 80 tl gaz aldım 196 km yol yaptı. Bir daha gittim yine bilgisayara bağladı değişen birşey olmadı. Araç 1200 motor 8 valf 2005 model. Aynı araba Atiker marka 18 kuruş yakıyor. Başka bir Atiker'e gittim AKL yazılım sadece 2 yerde var dediler. Biri Başkent biri de Şaşmaz'da."

  • AvatarMustafa Kemal Birinci :
   Bulunduğu İl: Trabzon                                      Tarih: 10-09-2017

   "2017 2.ayda aracıma AKL taktırdım. Aracım megane 1.6 8 valf. Görele sanayi sitesi Çetinoğlu Otogaz Sistemleri Erol Ustama ve ekibine teşekkürlerimi sunarım. Önemli olan işi kimin yaptığı marka sonra önemli. Aracım benzinde nasıl gidiyor ise gazdada aynı gidiyor. Ben memnunum Erol Ustama güvendim ve AKL takdırdım."

  • AvatarFatih Koç :
   Bulunduğu İl: Sincan - Ankara                                      Tarih: 11-06-2016

   "Arkadaşlar bende lpg de sorun yaşadım opel astra ustam akl taktırmamı söyledi bende akl taktırdım hiç bir sorun yaşamıyorum. Buradaki yorumlardan korkmuştum ama şu anda çok memnunum."

  • AvatarMetin Bozdemir :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 06-09-2015

   "Aracımda sorun var ve AKL servisleri düzeltemiyor ne diyebilirim."

  • AvatarMehmet Yamaç :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 19-11-2014

   "CanGas var benim araçta, ciddi ciddi kalite, zaten zavolinin yan ürünü diyorlar. Bence zavoli ile bi iletişime girin. Satış sonrası ve öncesi iyi."

  • Avatarhüseyin CÖMERT :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 19-11-2014

   "Aracıma akl taktırmak istiyorum 2001 reno kango bu araçta verimli oluyormu birde usta en iyi ürünü kullanacağını söylüyor ben onu nasıl anlayacağım giresun oto sanayi sitesindeki aydınlar oto gazcı ile konuştum ama hala tereddütlerim var yardımcı olursanız sevinirim."

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Dailymag Yakıt Tasarruf Sistemi Dailymag Yakıt Tasarruf Sistemi

  Hem aracınızda hem de evinizde yüksek yakıt maliyetlerine son! Dailymag firması tarafından geliştirilen Nano-m...»


  Maximum Power Performans Kiti Maximum Power Performans Kiti

  Maximum Power - Tam Güç tek noktadan enjeksiyonlu ve karbüratörlü araçlarınız için geliştirilmiştir. Basit ama...»


  Supertech Yakıt Tasarruf Cihazı Supertech Yakıt Tasarruf Cihazı

  5 yıl garantili, 10 yıl kullanım ömrü olan ve istendiğinde sökülüp takılabilen Supertech Yakıt Tasarruf Cihazı...»


  Mimgas LPG/CNG Sistemleri Mimgas LPG/CNG Sistemleri

  Mimgas LPG/CNG Sistemleri, Mimsunar Otogaz tarafından üretimi yapılan en kaliteli yerli kitler arasındadır. Mi...»


  Önemli Bağlantılar