• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Normax-T

  Normax-T

  NorMax-T tam manasıyla bir katkı maddesi olmayıp, akaryakıt sistem performansına yeni bir yaklaşımdır. Patlama odasında zamanla oluşan karbon kurumunun oluşumunu önleyerek motoru korur. Böylece motorunuz temiz kalır, çevre kirlenmemiş olur ve her gün optimal motor ve yakıt performansı sağlamış olursunuz....

  Farzedelim ki aracımıza koyduğumuz benzin veya dizel mazot kirli ve tamamiyle motorda yanmıyor. Bu, arkasında karbon monoksit gibi zehirli gazlarla katı karbon zerreciklerini barındıran atıklar bırakıyor demektir.

  Bu durumda aracımızı her kullanmamızda bir çok zehirli gazları atmosfere salmış ve hava kirliliğine yol açmış oluruz. Otomobillerimiz şehirlerimizde atmosferik kirliliğe yol açan en büyük faktör olmak zorunda değil. Eğer NorMax herkes tarafından tüm otomotiv türlerinde yüksek oranda kullanılmış olsaydı, hava kirliliğinin önüne geçilmiş olurdu. Çünkü NorMax katalizör göreviyle motor içinde normalde emisyona yol açan karbon tortularının tamamen yanmalarını sağlayacak ve motoru yeni kurum oluşumundan koruyacaktır.

   

  NorMax Kullanımıyla;

  NorMax’ın emisyon miktarını aşağıdaki oranlara kadar düşürdüğü görülmüştür:

  Karbon Monoksit % 15 – 20

  Hidro Karbon % 25 – 30

  Nitrojen Oksit % 15 – 25

  Sülfür oksit % 35 – 50

  Siyah Duman % 50 – 90

   

  Motoru Korur ve Temizler

  Belki NorMax kullanmanız için en önemli neden motorunuzun ömrünü uzatmasıdır. Motorda kurum-tortu oluşumu daha fazla sürtünmeye ve yıpranmaya neden olur. NorMaxkatalizör kullanımıyla herhangi bir kurum/tortu oluşumu yanar. NorMax kulanımı ayrıca yeni kurum/tortu oluşumunu da engeller. Bu katalizör uygulaması motorun ömrünün uzamasına yardımcı olur ve bakım/tamir maliyetlerini düşürür.

   

  Yakıt Tasarrufu Sağlar

  Patlama odasındaki karbon tortular sert bir emici sünger gibi düşünülebilir. Patlama süreci esnasında yakıtı emerek içine çeker ve yanmasını önler. Bu yanmamış yakıt daha sonra egzosttan çevreyi zehirleyen yanmamış hidrokarbon olarak atılır. Karbon kurumları (tortuları) çok ısınabilir ve böylece sanki buji gibi çok erken ateşleme yapabilir. Bu erken patlama veya knock and ping olarak bilinir ve normalde çözümü yüksek oktanlı yakıt kullanmaktır. Karbon kurumlar kum gibi olur ve madeni yağa asit ve mineral karışmasına yol açar, böylece daha sık yağ değiştirmenize ve motorun etkisinin azalmasına yol açar. Karbon tortuları enjektör memelerini tıkayabilir, sağlıklı püskürtmeyi önler, bu da güçde ve yakıt performansında azalmaya neden olur.

  NorMax karbon kurumlarını yok eder ve tekrar oluşumunu engeller!!!

  Motorda patlama bölümünde ne kadar karbon kurum yoksa o kadar daha iyi hidrokarbon patlaması olacak, o kadar daha yüksek oktan yakıta gerek kalmayacak, ve o kadar da motor etkisi ve yakıt performansı artacaktır. Bunların hepsi de yakıt tasarrufuna yansıyacaktır. Bu demektir ki NorMax kullanarak her yakıt aldığınızda daha fazla kilometre yaparak tasarruf sağlayabileceksiniz. Kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmamızda bu tasarruf oranının % 20 lere kadar olduğu görülmüştür. İlave olarak NorMax kullanımıyla araç bakım maliyetleriniz de düşecektir.

  Basit Örnek !

  Saf olmayan petrol bazlı yakıtlardan dolayı, patlama odası yüzeyindeki karbon kurumları 600 C ısıdan daha az bir ısıda patlamazlar (yanmazlar). Bu bir problem oluşturur çünkü patlama odası yüzeyleri 600 C’den daha düşük (soğuk) kalıyor demektir. Bu kurumlar yüzeyde yanmadan kalmaya devam edecekler demektir. Yani aynı yakıtla daha az kilometre yapacaksınız, aracınızın motor ömrünü azaltacaksınız, daha yüksek oktanlı yakıt almak durumunda kalacaksınız, atmosfere kirli gaz emisyonunun baş nedeni devam edecek, kirlilik artacağı için motor yağ ömrünüz daha kısalacak, enjektörleriniz tıkanacak ve genel olarak motor performansınızda düşme görülecektir. Bir katalizör olarak NorMax normalde 600 oC’de yanabilen karbon oluşumlarını 200 oC’de yanabilecek hale getirerek enerji gereksinimini düşürür.

  Normax-T

  KATALİZÖR ETKİSİ

  Soldan sağa yukarıdan aşağıya tablodaki sözcüklerin anlamı : Enerji (Güç), İş enerjisi, tepkimeye girenler, 600 oC Katalize olmamış karbonlaşma, 200 oC katalize olmuş karbonlaşma, ürünler, Tepkimenin (reaksiyonun) seyri.

  Aşağıdaki diyagramda ise piston başı ve silindir duvarlarındaki ısının nispeten düşük olduğunu görüyorsunuz. Bu bölgeler asit ve mineral karışmasına ve dolayısıyla kurum oluşumuna eğilimli olan bölgelerdir.

  NorMax bu kurum ve karışımlara yapışır ve bir katalizör olarak kimyasal bir tepkimeye yol açar ve normalde olacağından daha fazla bir ısınmayı sağlar. Bu kimyasal reaksiyon karışımın tamamen patlamasına ve kurumların tamamen yanmasını sağlar.

  Normax-T

  Şekildeki kelimeler : Silindir duvarı, 200 oC 600 oC 1200 oC , Piston Başı, Tortu (Kurum) oluşumu

  NorMax patlama odasındaki kurumları temizlediği için herhangi bir oktan yükseltmeye ihtiyaç bırakmaz. Dolayısiyle eğer daha iyi performans için yüksek oktanlı yakıt kullanıyorsanız boşuna paranızı ısraf etmeyin ve NorMax kullanmaya başlayın !

   

  TEKNİK BİLGİLER

  Artan Yüzey Alanı

  Rakipleriden farklı olarak NorMax ürünlerde sadece 10 nanometre boyutunda aktif parçacıklar kullanır. Bu katalizörün arzu edilen daha fazla reaksiyon olabilmesi için daha fazla bir yüzey oluşmasına yol açar. Bu ayrıca her milyon hidrokarbon başına 20 parçacık düşen bir yoğunlukta kullanılabiliyor olması demektir. Bu rakiplerimize göre 10 da bir daha az konsantrasyon (yoğunluk) demektir. Bu mikro parçacıklar ayrıca yakıtta daha dengeli ve homojen kalırlar.

  Özgün Metal Bileşik

  NorMax grup 8 elementleriyle öngörülmüş tabloda belirtilen diğer 18 grubun hiç birinde bulunmayan özgün bir element ile bileşik hale getirilmiş özgün bir kimyasal karışım kullanmaktadır. Teknoloji kullanımı ile beraber bir sanat eseri olan bu özel karışım, NorMax’a katkı sektöründe diğer rakiplere göre bir üstün avantaj sağlamıştır.

  NorMax yakıt tabletleri yakıt katkılarını daha kolay ve daha ucuz hale getirmek için geliştirilmiştir. NorMax tablet ile müşterilerin hem paket-ambalaj için lüzumsuz ödeme yapması önlenmiştir, hem de bulundurması daha kirli olabilecek sıvı halde değildir. Ayrıca daha hafiftir ve tehlike riski de yoktur. Böylece ithalatı, ihracatı, sevkiyatı daha kolay ve ucuz olmaktadır.

  NorMax Benzinli ve dizel motor yanma odasındaki patlama ile ilgili sıkıntılara ve yanmamış yakıta çözüm amacıyla dizayn ve formüle edilmiştir. Ürün tortu ve kurum oluşumunu çözme ve patlama odasındaki metal yüzey ile ilgili bir çok iyileştirme fonksiyonu sağlamaktadır.

  NorMax kurum giderici ve patlama odası yüzey iyileştiricisi olarak kurum oluşumunu önler ve motor içinde tam yanma sağlar.

  NorMax kurum giderici ve patlama odası yüzey iyileştiricisi, mevcut yüzey kurumlarının yanarak yok olmasını bir katalizör olarak sağlar ve yeniden oluşumunu da önler. Böylece yakıtta tasarruf, düşük emisyon, temiz yakıt, motor bakım maliyetlerinde düşüş, motor yıpranmasında azalma ve daha az sürtünme sağlar.

  Bütün NorMax ürünleri tablet veya kapsül (caplet) şeklinde temin edilebilir olup, ayrıca toz ve kırıntı şekli de mevcuttur.

  Dozaj kullanımı (Örneğin 1/8 gram ağırlığındaki tablet için) :

  1 adet tableti yakıt deposuna yakıt almadan önce atın. Bu 6-7 galon (26 litre) yakıt için yeterli olacaktır.

  NorMaxTabletleri maksimum yararın sürdürülebilmesi için sürekli kullanılmalıdır.

  Uyarı :Önerilen kullanımı aşmayınız.

  Eğer yakıt maliyetlerinden tasarrufu istiyorsanız, motorunuzdan aşındırıcı kurumları temizlemek ve yeniden oluşmasına izin vermemek istiyorsanız. Böylece motor ömrünü uzatmak, emisyonu azaltmak, genel olarak araç performansını arttırmak ve çevreyi temiz tutmak istiyorsanız NorMax yapılması gereken en kolay yoldur.

  Önemli Not: Ototasarruf.com sitesinde yayınlanan ürün tanıtım yazıları üretici, ithalatçı veya satıcı firmaların görüşleri olup, bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır.

  Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

  • AvatarTacettin :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 05-10-2015

   "Oku oku bitmedi. Ürünün özelliklerini yazarken saymakla bitirememişler, sanırsın atomu keşfetmişler. İşin ilginci sayfalar dolusu oku, sonuna gelince fiyatı 30 TL gör. Bence o kadar anlatım en az 1000 TL yi hakediyor."

  Daha Fazla Göster

  Bu Ürün Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Ecotech LPG SistemleriEcotech LPG Sistemleri

  Ecotech LPG Sistemleri bir dönem ülkemizde yaygın olarak montajı yapılan, ancak şu anda distribütörü, montaj b...»

  Ultimate Cell Yakıt Tasarruf CihazıUltimate Cell Yakıt Tasarruf Cihazı

  Ödüllü, yenilikçi ve lider Ultimate Cell teknolojisi benzin, mazot ve LPG'li araçlarla uyumlu çalışır. Ultimat...»

  Super Fuel Max Yakıt Tasarruf CihazıSuper Fuel Max Yakıt Tasarruf Cihazı

  Super Fuel Max Yakıt Tasarruf Cihazı; 1950'li yıllarda Amerikalı bir mühendisin keşfettiği bu sistem ilk olara...»

  Marjet LPG/LNG SistemleriMarjet LPG/LNG Sistemleri

  Marjet LPG/LNG Sistemleri'nin Sıvı ve Sıralı Sistem montaj kitleri bulunmaktadır. Sistemin marka tescili ve da...»

  Önemli Bağlantılar