• 03-11-2017
  • 8 dak
  • 323234
  • 106

Stop Etme Sorunları ve Arıza Nedenleri

Motor neden stop eder? Araba stop etmişse sorun nereden kaynaklanır? Stop eden arabaların olası arıza nedenleri ve çözüm yöntemleri.

Sürekli stop eden bir motor can sıkıcı olabilir. Sürüş esnasında, belirgin bir sebep olmadan da motor aniden stop edebilir. Duruma sebep olan nedenler genellikle hava, yakıt, ateşleme ve sensörlerle ilgilidir ve soğuk bir motorun ilk çalıştırılma esnasında daha sık görülebilir.

"Motor Soğukken Çalıştıktan Hemen Sonra Stop Ediyor"

Bu tür bir stop etme problemi genellikle motorun yeterli miktarda yakıt / hava almaması anlamına gelir. Soğuk bir motor çalıştırılırken oldukça zengin bir yakıt karışımına ihtiyaç duyar.

Sorununuzu çözmeye yardımcı olması açısından olası nedenlerden bazılarını sıralayalım.

Motor Hava Kaçakları

Hava hortumlarında yarılma ya da gevşeme varmı, PCV ve EGR valfi, emme manifoldu contası ve gaz kelebeği etrafında kaçak var mı, kontrol edin. 

Kirli veya Arızalı Bir Hava Akış Sensörü

Bu sensör, motor tarafından emilen hava miktarını ECU’ya bildirir. Kirlenmiş, yağlanmış ve dolayısı ile tıkanmış bir hava akış sensörü görevini yapamaz. Hava akışındaki değişikliklere tepki vermesi yavaş olacaktır. Bu aksaklık hava/yakıt karışımını bozabilir. Hava akış sensörünü aerosol elektronik temizleyicisiyle temizlemek genellikle sorunu düzeltir.

Arızalı Rölanti Devir Sensörü

Enjeksiyonlu araçların rölanti devri, sensörlerden gelen sinyaller doğrultusunda elektronik kontrol ünitesi tarafından yapılır. Rölanti motoru, gaz kelebeği kapalıyken, emme manifolduna hava alınmasını sağlar. Rölanti motoru ve gaz kelebeği kirlenmişse veya arızalanmışsa motor rölantide çalışacak kadar hava alamaz ve stop eder.

Arızalı Hararet Müşürü (Su Sıcaklık Sensörü)

Su sıcaklık sensörü arızalanmışsa ve motorun gerçekte olduğundan daha soğuk veya daha sıcak olduğunu ECU'ya bildirirse, yakıt karışımı da bozulabilir. Sensör, normalden daha soğuk okursa motor zengin çalışır. Yani yanma odasına daha fazla yakıt gönderir. Bu durumda motor stop etmez ancak ısındıktan sonra rölanti sorunları yaşanabilir ve yakıt tüketimi artar. Sensör, normalden daha sıcak okursa ECU yakıt gönderimini azaltacaktır. Bu durum  soğuk motorun stop etmesine neden olur. Arızalı sensörün mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Arızalı Hava Sıcaklık Sensörü

Bu sensör ECU'ya emme manifolduna giren havanın sıcaklığını bildirir. Hava / yakıt karışım oranını ayarlayabilmesi için ECU doğru verilere ihtiyaç duyar. Tıpkı, arızalı su sıcaklık sensörü gibi, arızalı hava sıcaklık sensörü de yakıt karışımını bozabilir ve stop etme problemine neden olabilir.

Arızalı MAP Sensörü (Mutlak Basınç Sensörü)

Bu sensör, ECU'nun motor yükünü algılamak için kullandığı en önemli sensörlerden biridir. Emme manifoldundaki vakum miktarını algılayarak, bu vakum miktarıyla orantılı olarak bir sinyal üretir. Motor kontrol ünitesi (ECU), bu bilgileri ateşleme avansını ve yakıt enjeksiyon miktarını ayarlamak için kullanır. MAP sensörü arızalıysa ECU çok fazla veya yetersiz yakıt gönderebilir. Bu da motorun stop etmesine yol açabilir.

Düşük Motor Basıncı

Aracınız çok uzun kilometreler yapmışsa piston, segman ve silindirler aşınmış olabilir. Supaplar deforme olmuş ve motorun kompresyonu düşmüşse araç çalışmayabilir. Bunun için motora kompresyon testi yaptırmalısınız. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa motor revizyonu yaptırmanız gerekebilir.

Bitmiş Veya Kirlenmiş Bujiler

Ateşleme sorunları bir motorun stop etmesinin başlıca sebebidir. Ufak bir tekleme, henüz ısınmamış ve ağır çalışan bir motorun stop etmesine neden olabilir. Bujiler ve buji kabloları uzun zamandır değiştirilmemişse iyi ateşleme yapamaz. Zayıf bir ateşleme ise ateşleme bobinini veya krank mili konum sensörünü etkileyebilir.

Kötü Yakıt

Çok fazla alkol (% 10'dan fazla) içeren, su veya başka bir madde ile karıştırılmış benzin iyi yanmayacağı için motorun stop etmesine sebep olur. Stop etme ile ilgili yaşadığınız sorun, en son aldığınız yakıttan sonra başlamışsa bundan şüphelenebilirsiniz. Çözüm, tankı tahliye etmek ve bir başka benzin istasyonundan yeniden doldurmaktır. Eğer motor normal şartlarda çalışıyorsa tank boşalana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

"Trafik Işıklarında Rölantide Motor Stop Ediyor"

Trafik lambalarında beklerken rölantideki aracın stop etmesi, motorun yeterince hızlı çalışmadığını (rölanti devri çok düşük) veya motorun klima kompresörü ve alternatör tarafından oluşturulan yük tarafından gücünün azaldığı anlamına gelir. Ayrıca, yakıt karışımının çok zengin veya fakir olması motorun zayıf çalışmasına neden olabilir. Bu tür stop etme sorunlarına yol açan muhtemel nedenleri inceleyelim.
 

Arızalı Klima Kompresörü

Klima kompresörü muhtemelen yağlama eksikliği, iç aşınma veya başka sorunlardan dolayı motoru sıkıştırabilir. Sorun yalnızca klima açıkken oluşursa, kompresörde bir sorun var demektir.
 

Şarj Sistemi Üzerinde Aşırı Elektrik Yükü

Akü bitmişse ve alternatör şarj etmek için aşırı çalışıyorsa, motordaki yük artışı rölanti devrini düşürerek motorun stop etmesine neden olabilir. Akünün bittiğini veya çalışmadığını görmek için şarj durumunu kontrol edin. Akü zayıfsa şarj ettirin. Şarj olmuyorsa yeni bir akü satın almanın vakti gelmiş demektir.
 
NOT: Düşük voltaj, ateşleme sisteminin ve yakıt enjektörlerinin çalışmasını olumsuz şekilde etkiler ve böylece stop etme ve hatalı ateşleme meydana gelebilir. İyi bir şarj sistemi rölantide yaklaşık 13.5 ila 14.5 volt üretmelidir.
 

"Motor Sürüş Esnasında Stop Ediyor"

Bu tarz sorunlar genellikle ateşleme sistemi ile ilgilidir. Sorunun sebebi genellikle arızalı bir krank mili konum sensörü veya ateşleme bobininden (motorda sadece bir bobin varsa) kaynaklanır. Teması kaybeden arızalı bir kontak anahtarıda motorun ansızın stop etmesine neden olabilir.

Böyle bir sorun yaşadığınızda kaputu açın ve bujilerde kıvılcım olup olmadığını kontrol edin. Bir kişi marşa basarken diğeri bujileri çıkarıp (buji ucunu motor bloğuna temas ettirerek) ateşleme varmı kontrol etsin. Ateşleme varsa sizi çarpabilir bu nedenle elinizi teline temas ettirmeyin. Marşa basılırken bir kıvılcım görmüyorsanız arıza ateşleme sistemindedir.

Motorda ateşleme varsa arıza yakıt basıncının düşmesinden kaynaklanabilir. Yakıt pompası arızalandığında genellikle hiçbir uyarı vermez. Bu durumda motor çalışmayacaktır. Aracın çekici ile götürülmesi gerekir. Yakıt pompasını test etmek için kontak açıkken arka koltuk altından ses gelip gelmediğini dinleyin. Ses duyamazsanız yakıt pompası çalışmıyor demektir. Pompanın çalışmamasına sigorta atması ya da arızalı bir rölede yol açabilir. Eğer araç çok uzun kilometreler yapmışsa pompanın arızalı olması kuvvetli ihtimaldir.

Sorun ECU rölelerinden de kaynaklanabilir. Bu rölelerden biri arızalanırsa ECU yakıt enjektörlerini kapatır ve ateşlemeyi durdurur. Bunun olası olup olmadığını öğrenmenin tek yolu, ECU güç rölelerini değiştirmektir. Sorun devam ederse aracın elektronik tesisatına bakılmalıdır.

Başka bir olasılık ise düşük sistem voltajı, voltaj kaybı veya aşırı şarj durumudur. ECU ve diğer kontrol modüllerinin çalışması için 12 volt sabit akım gerekir. Besleme voltajı 9 voltun altına düşerse ya da 16 volt civarlarında dalgalanırsa (ya da kesilirse) ECU enjektörleri ve ateşleme devresini geçici olarak durdurabilir. Bu durum genellikle elektrik ve şarj sisteminde meydana gelen kısa devreden yaşanır. Bu tarz arızaların bulunması çok zordur ve anlık verileri yakalayan özel aletler gerektirir. İşini bilen bir elektrik teknikeri verilere bakarak, motorun stop etmesine neden olan arızayı tespit eder ve onarır.

106 Yorum

Avatar
Ömer Türe
26-12-2023 | Kütahya

Pejo boxser 2011 model araç rolentede stop ediyor bazen kendini korumaya alıyor arıza tespiti yapamıyoruz arıza nedeni ne olabilir acaba

Avatar
Mustafa
29-07-2023 | Isparta

Citroen Berlingo dizel 2006 model geri vites atınca istop ediyor neden acaba bilgi verebilir misiniz?

Avatar
Murat
09-05-2023 | Uşak

Reno Laguna 2006 16 araç yolda giderken tekleyip stop ediyor, tekrar çalışıyor çalışmasında sorun yok vitese atınca stop ediyor. Motoru soğuduğunda normale dönüyor ısınınca devamlı yapıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
Şaban Uçar
01-03-2023 | Bayburt

2012 Fiat dukatom var yolda giderken istop ediyor. Bir de rampa yokuşu 1. vitese düşüyor devirsiz gidiyor gaz verince istop ediyor başına gelen varsa lütfen yazın.

Avatar
Celil
03-02-2023 | Yurt dışı

Benim arabanın sorun 2003 model E 220 dizel aracım soğukken ileri yada geri hareket edince motor boğuluyor yada olduğu yerde direksiyonu çevirince de motor boğuluyor çok zaman stop ediyor problemi nedir acaba yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Avatar
Mehmet Erbil
05-01-2023 | İstanbul

93 Mercedes 300 sel aracım motor ısınınca stop ediyor anca motor soğuyunca tekrar çalışıyor. Yardımcı olurmusunuz. Slm.

Avatar
Atakan Güven
05-01-2023 | Kayseri

98 model Hyundai Accent araç arabayı ilk çalıştırıp boşa atınca istop ediyor bazen de vitesteyken ediyor sebebi ne olabilir?

Avatar
Yunus
28-11-2022 | Sivas

Merhaba 2005 Toyota benzinli ve Lpg'li sol aracım var sürüş esnasında 80-90 km de ışıklarda ani duruşlarda istop ediyor. Tekrar kontak yaparak yeniden çalışıyor yardımlarınıza teşekkür ederim.

Avatar
Levent
28-11-2022 | İstanbul

Audi a4 1.8 turbo Quattro lpg li aracım fren yada debriyaja bastığımda stop ediyor, rölanti dalgalanması oluyor. Aracımı kullanamaz durumdayım. Fren servosunu kontrol ettirdim problem yok manifold değil yada ateşleme değil deniliyor sorunumu çözen olmadı konu hakkında yardımcı olabilecek biri varmı?

Avatar
Mustafa
24-09-2022 | Gaziantep

Selamünaleyküm.. 98 model Seat Cordoba aracım var.. Araç gittiği yerde istop ediyor.. Bazen 5 6 marş basmadan çalışıyor bazen tek marş basmada çalışıyor.. İlk başlarda motor ısınınca istop ediyordu şimdi soğukkende istop ediyor.. Nereye götürdüysem kimse sorunu bulamadı.. Bana yardımcı olursanız sevinirim sizce sorun nereden kaynaklıdır..

Avatar
Harun
18-09-2022 | Rize

Ford 2017 transit araç çalışıyor, vitese takınca stop ediyor, ekran gidiyor, tüm kapılar açık görünüyor. Sebep ne olabilir? Halen sorunu gideremediler lütfen yardım eder misiniz?

Avatar
Emre
27-08-2022 | İstanbul

Golf 5 yazmıştım bir alt yazıda. Aracın yakıt pompa modülü arızalanmış. 900 TL modül 1500 TL işçilik aldı. Bilmiyorum fazla mı aldı. Şimdilik sorun çözüldü gözüküyor. Bilginiz olsun.

Avatar
Emre
24-08-2022 | İstanbul

2004 Golf 5 aracım kafasına göre çalışıyor. Aleykümselam Aytaç kardeş aynı sorun bende de var. Takviye ile araba çalışıyor. Akü kontrolü yaptım. Aküde sorun yok dediler. Yine de değiştirdik. Aynı sorun devam ediyor. Yolda giderken gaz yememeye başlıyor. Sonra stop ediyor. Arızayı tespit edemediler. Sende de aynı sorunlar var mıydı?

Avatar
Aytaç
19-08-2022 | İzmir

Selamünaleyküm yolda giderken aniden elektrik kesip stop eden arabam vardı. O kadar ustaya götürdüm bulamadı. İzmir'de Göker Pompa var cihaza bağladı sorunu çok makul bir fiyata çözdü. Çok dürüst ustalar tavsiye ederim. Sorunu eksantrik konum sensörüymüş. Arızalanınca arada stop ettiriyor kafasına görede çalışıyor. Belki 3 belki beş marşta bazen o gün hiç çalışmıyordu. İnşallah yararlı bir yorum olurda yaranıza merhem olurum bir hayır duası alırım.

Avatar
Ümit
16-08-2022 | Bursa

20011.4 Siena var. Araç benzinde iken rölantide çalışıyor fakat 2500 deviri geçince stop ediyor. LPG'de iken hiç sorun olmuyor sadece benzinde oluyor haftalardır bununla uğraşıyorum bilgisi olan ulaşsın lütfen 0553 845 82 87

Avatar
Ekrem Demir
05-08-2022 | Ordu

2006 Honda Crv yokuşta stop ediyor. Yakıt pompası, ateşleme bobini sigortası atıyor. 15 lik sigorta, değişince düz yolda gidiyor ancak rampaya girince tekrar stop ediyor sigorta atıyor. Akü dediler değiştirdim, yakıt pompasını değiştirdik yine stop ediyor. Lütfen bilgisi olan yardım etsin, bir haftadır çalmadığım kapı kalmadı. 0532 490 66 54 lütfen arkadaşlar...

Avatar
Buse
05-08-2022 | İzmir

2011 model reno sybol arabam var. Araba hareket halinde, rölantide, ilk çalışırken, soğukken, sıcakken, kısacası her durumda istop ediyor. Kutup başını söküp taktığımda mutlaka çalışıyor. Arızayı her gün de yapıyor, 5-6 ay yapmaya da biliyor. Götürmediğim usta kalmadı.. Böyle bir durum, başına gelen veya anlayan var ise, bana akıl verirse çok sevinirim. Teşekkür ederim. Saygılar.

Avatar
Turan Aktaş
05-05-2022 | Kocaeli

2009 symbol arabam var. Yolda giderken arada bir stop ediyor. Sonra tekrar kontağı kapatıp açınca çalışıyor. Sebebini bilen varsa sevinirim tşk.

Avatar
Mehmet
04-05-2022 | Antalya

Benim de 1.5 dizel clio aracım var. Yokuş çıkarken stop ve servis ışıkları yanıp araç stop ediyor. Acaba neden olur bir bilgisi olan var mı?

Avatar
Aziz Yeşilyurt
17-04-2022 | Antalya

2003 model Nissan sky pikap aracım var. Ayda bir kez normal yolda giderken araç stop ediyor. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar marşa bas ve çalışıyor devam ediyor. Fakat bu nasıl bir arazı bilemedik.

Avatar
Çağrı
10-04-2022 | Kahramanmaraş

Aracım 2000 model Reno Clio sedan 1.4 benzinli tüplü. Yolda giderken durduk yere stop etti ve çalışmadı sorununu anlayamadım marşa basıyorum alıyor ama çalışmıyor.

Avatar
Sezai Maytalman
06-04-2022 | Adana

Bende 2004 model Clio 1,5 cdi var. Arada bir hareket halindeyken stop ediyor, araç durmadan 2. vitese alıp (ittirme usulü) çalıştırmayı deniyorum çalışmıyor. Ancak aracı durdurup kontak ile anında çalışıyor, bu stop etme durumunu haftada bir yaşıyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

Avatar
Mert
19-03-2022 | Tekirdağ

Benim Ford Focus aracımda son dönemde sıkça trafik ışıklarına gelince stop ediyordu. Bu tabi oldukça can sıkıcı. Zira frene basında nerede stop edeceği belli değil. Tekrar çalıştır ve kalk sorun oluyor. Ancak bunu çözdüm. Bir günümü ayırdım ve Çorlu sanayiye gittim. Her kafadan yanlış bir cevap veren çok sayıda usta gezdikten sonra nihayet adres olarak biraz küçük bir Ford ustasının adını verdiler. Gittim ve motoru açtı. 15 santimlik bir fren veya hava yoluna giden bir boru var. Bakınca motor arasında görülüyor. "Bak" dedi, "bu içine çökmüş görüyormusun". Evet fark ettim parmağımdan büyükçe bir boru plastik bir boru biraz içine çökmüş işte sorun bu. Bunu Ford parçacı var bu sanayi de getir, dedi. Bu parçayı 60 TL verip aldım. Usta 10 dakikada değişti. Artık arabada ne stop sorunu kaldı ne de tekleme sorunu. Sağ olsun. İşi ustasına götürünce hem ucuza hem de kolayca yapılıyormuş. Çünkü bazıları rölanti motoru kurumlanmış demişti, bazısı tüp varsa hava alamıyordur, ona git demişlerdi. Başka başka şeyler de var, hatta tüm motoru sökmek lazım diyen bile çıktı. Ancak görüldüğü gibi sadece 15 santimlik bir plastik boru değişince düzeldi. Aslında bu sorun Fordlarda sıkça oluyormuş. Ancak bilince sorun değilmiş. Dilerim faydalı olmuştur. Keşke bunu daha önce birisi yazsaydı.

Avatar
Bahattin
27-02-2022 | İstanbul

Aracım 2010 Ford Connect rölantiden vitese attım tam hareket edecem birden motor istop etti daha da çalışmadı ilk defa böyle bir şey yaptı sebebi ne olabilir acaba?

Avatar
Gogoci
11-02-2022 | Ankara Polatlı

Ustam kolay gelsin aracım mk2 otomatik mondeo. Yağ değişimi yaptık ancak sonrasında araç çalıştırıyorum ısınıyor biraz sonra vitese takıp gidecem stop ediyor yada ışıklarda durunca fren yapınca falan stop ediyor acaba neden yapmaya başladı?

Avatar
Mehmet Çetinkale
11-02-2022 | Denizli

Aracım 2004 model Fiat Doblo 1.9 JTD debriyaja basınca marşa bastığımda çalışmıyor bırakınca çalışıyor ve bazen giderken debriyaja bastığımda stop ediyor sebebini bilen varsa lütfen bir bilgi versin.

Avatar
Vedat Şahin
04-02-2022 | İstanbul

Ustam kolay gelsin bende symbol 1.5dci 2008 model araç var. Yaklaşık 1 yıldır yolda giderken ya da boşta çalışırken araba stop ediyor, arkasından marşa basınca hemen tekrar çalışıyor. Son zamanlarda her çalıştığında stop etti tekrar çalıştırıp devam ediyorum. Bir türlü bulunamadı sorunu, makineye bağlanıyor ecu çıkıyor sadece. Motorcu pompada sorun var diyor, pompacı elektrik de sıkıntı vardır diyor, elektrikçi herhangi bir sorun yok elektriği oynanmamış orjinal diyor. Araba 120 bin km de beyinciye götürdüm beyinde sıkıntı yok olsa bu kadar uzun sürmez bir yerde çalışmaz seni bırakır diyor . En son basınç sensörü canlı değerlere baktırdım 192 ye kadar düştü ortalama 230 olması gerekiyormuş acaba basınç sensörünü mü değiştireyim yada soketle ilgili olabilir mi? Sana zahmet bana bir yol göster İstanbul'dayım burada yönlendirebileceğin bir yer var mı ya da ne yapayım ne önerirsin?

Avatar
Yalçın
01-02-2022 | Gaziantep

Ustam aracım 2001 model Fiat Palio 1.2 s benzinli lpg yoktur. Yolda giderken vites düşürmek için debriyaja bastığımda sessizce stop ediyor. Silkeleme falan yok genelde kışın yapıyor. Yazın da tam tersi gaz takılı kalıyor birbirine bağlantılı mı bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Avatar
Hami Gölbaşı
29-01-2022 | İzmir

Aracım yolda seyir halinde giderken yavaş yavaş boğularak istop ediyor. Bunun sebebi neden olabilir ateşleme mi hava akışı mı yada kaçak 3 cüsü bujilerden mi yada sizin öneriniz?

Avatar
Zeki
20-01-2022 | Düzce

Opel Vectra araç giderken veya dururken istop ediyor. Kontak kapatıp marşa basıyorum çalışıyor. Krank sensörünü yeni değiştirdim sebebi ne olabilir?

Avatar
Focus 3
17-01-2022 | Nevşehir

Merhaba aracım 2013 model 1.6 TDCI Ford Focus. 200 km hızda seyir halindeyken ve klima açıkken araç stop etti. Esp ve motor göstergeleri yanıyordu. Bunu aynı şekilde iki kez yaşadım. Usta baktığında elektriksel sıkıntı var demişti. Aracım önden kazalı ve motor yazılımı var. Problemin kaynağı ne olabilir?

Avatar
Bora
03-01-2022 | Burdur

Merhaba, Aracım 1.6 otomatik şanzıman 2003 model benzin+gaz VW Bora. Yaz kış farketmeksizin motor soğukken, araç çalıştıktan 10-15 saniye sonra stop ediyor. Bu benzin ve tüp her ikisinde de böyle. Araç muayenede fakir tüketim dediler, bilgisayarda oksijen sensörü arızası veriyor. Ama elektrikçi tüplü olduğu için dedi. Sensörü değiştirsek bile yine aynı arızayı verir dedi. Ne yapmalıyım?

Avatar
Halil Metin
13-11-2021 | Eskişehir

2001 model d SX Cargo doblom var araca dört ay önce motor yaptırdım. Araç yolda giderken stop etmeye başladı neden olduğunu öğrenebilir miyim?

Avatar
Özcan
29-10-2021 | Elazığ

Aracım 2001 1.3 Hyundi Accent. Araç sadece sabahları çalışırken benzinde 10-15 saniye sonra stop ediyor. Bu esnada gaz yemiyor, devirde dalgalanma oluyor. Bazen stop ediyor sonra kendiliğinden düzeliyor, gaza geçiyor sıkıntı olmuyor. Tüp tankını kapattık sorun yok ama açınca tekrar sıkıntı çıkarıyor. Teşekkürler.

Avatar
Ünal Güleç
16-10-2021 | Konya Karapınar

Aracım 2005 Toyota Avensis 1.6 aracım ışıklarda veya kavşaklarda yavaşlarken stop ediyor. Ani frende stop ediyor ve direksiyonu kilitliyor yardımcı olursanız memnun olurum tşk ederim.

Avatar
Erkan Girti
04-10-2021 | İzmir

Merhaba. 2003 model 1.9 düz dizel doblo aracım var. Son 1 ayda aracın yaptığı arıza, motor belli bir süre 10 / 30 dk çalıştıktan sonra yolda giderken stop etmeye başladı. Tekrar çalışması için gene belli bir süre motorun soğumasını beklemem gerekiyor. Çalışıyor ısınınca tekrar stop ediyor.

Avatar
Osman Sönmez
01-10-2021 | Aydın

Aracım 1999 Ford Fiesta 1.25 aracım ışıklarda veya kavşaklarda yavaşlarken stop ediyor. Artı 100 üzerinde giderken ani frende stop ediyor ve direksiyonu kilitliyor yardımcı olursanız memnun olurum tşk ederim.

Avatar
Oto Tasarruf
30-09-2021 | Ankara

@Canan, geri viteste aracın şanzımanına ve motoruna aşırı yük biner ve stop etmesine genellikle motor devrinin düşmesi neden olur. Araç stop ediyorsa, bunun nedeni arızalı bir rölanti hava kontrol (IAC) valfi, arızalı oksijen sensörleri, arızalı gaz kelebeği konum sensörü, tıkalı yakıt filtresi veya yakıt enjektörleri olabilir. Aracın beynine bağlanıp ilgili arıza kodlarına bakılması ve bu doğrultuda çözüm aramanız gerekir.

Avatar
Canan
30-09-2021 | Eskişehir

Arabam 2006 model fort fiesta geri viteste frene basınca stop ediyor. Çok ustalar gördü araba ama arızayı bulamadılar. Ustadan gelince yine aynı şekilde geri viteste frene basınca stop ediyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Avatar
Acayip
09-09-2021 | Artvin

2003 Nissan Skystar yolda giderken gazı hafif bırakınca kontağı kapatmış gibi stop ediyor. Normalde araç viteste hareket halinde olduğu için vurdurmuş gibi çalışması lazım ama çalışmıyor. Kontağı kapatıp açınca marşla da vurdurarak da çalışıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Avatar
Ragıp Kahraman
09-09-2021 | Bursa

Traktörle yokuş çıkarken egzoz manifoldun oradan patlar ya öyle bir ses yaptı ve stop etti. Kontağa bastım tık yok, dinamoyu söktürdüm birşey yok. Yağı, suyu, mazotu var, aküsü yeni. Supap kesmesinden şüpheleniyorum. Daha başka birşey olabilir mi?

Avatar
Melek
21-08-2021 | İstanbul

Merhabalar aracım Citroen C2. Hararet yaptı, istop etti, soğuyunca çalıştı ustaya götürdük. Yol bayağı uzundu. Usta üst kapağı taşlatmış, conta falan taktı arabayı balata spreyi ile çalıştırdı. Araba 5 kilometre gitmeden istop etti bir daha çalışmadı. Bir türlü çözemiyor usta biz ona verdiğimizde araba çalışıyordu.

Avatar
Yasin
20-08-2021 | İstanbul

Aracım 2007 Ducato maxsi 21+1 kişilik servis aracı arabaya yeni motor yapıldı. Fakat araç yolda seyir halinde birden gaz kesip istop ediyor. Mazot pompası, enjektör tamirini de yaptık lakin düzelen bir şey olmadı konu hakkında bilgisi olan varsa bir yazabilir mi?

Avatar
Aşkın İnam
14-08-2021 | İstanbul

Aracım 94 3.18i BMW seyir halinde veya rölantide çalışırken stop ediyor. Marş yaptığımda alıyor ya da seyir halinde vitesi küçülttüğümde direk çalışıyor. İşini bilen bir elektrik teknikeri öneriniz var mı?

Avatar
Vedat Şahin
08-08-2021 | İatanbul

Aracım Symbol 2008 model 1.5 dci 110 bin km de araç bu sene özellikle yolda giderken, viteste, boşta ve rölantide çalışırken araba stop etmeye başladı araba stop ettikten hemen sonra marşa basıyorum çalışıyor ve yola devam ediyorum tamirciye sordum pompada sorun vardır dedi pompacıya gittim eğer dalgalanma yapmıyorsa pompa ile ilgisi yok dedi krank mili sensöründe ya da elektrik aksamından kaynaklı olabilir dedi kafam karıştı var mı daha önce böyle bir sorun yaşayan ve çözüm bulan yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
Şeref
25-07-2021 | Çorlu

Aracım bundan 10 gün önce istop etti usta yüksek mazot müşirini değiştirdi ve çalıştı o günden sonra normal çalışıyor ama vitese takıp istop ediyor araç s60 Volvo 2014 model neden yapıyor bunu yardımcı olur musunuz?

Avatar
Bülent
16-07-2021 | Kayseri

Arabam sembol joy 2016 model arabam iki gün hiç çalıştırmadığım zaman marşa basıyorum çalışıp hemen istop ediyor sonra tekrar çalıştırmaya çalışıyorum çalışıyor ama sanki geri istop edecek gibi oluyor gaza basınca çalışır hale geliyor gidip geldikten sonra kontağı kapatıyorum tekrar çalıştırdığımda hemen çalışıyor bu neden oluyor yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla not bazen 3 defada bile araç çalışmıyor çalıştıktan sonrada hiç sorun olmuyor akü yeni bilginize.

Avatar
Kazım Bayrakçı
15-07-2021 | Konya

Adam yukarıda tek tek açıklamış tüm sorunları ve çözümleri mübarek zahmet edip okuyun biraz. Bununla ilgili videolar var izleyin.

Avatar
Musti
11-07-2021 | Istanbul

Seat ibiza dizel 2004 model aracım yolda giderken istop ediyor. Hava filtresinin borusunu söküp balata spreyi sıkıp çalıştırıyorum. Yakıt pompası değişti, marş dinamosu, şarj dinamosu değişti. Bunlardan hariç sebepler arıyorum. Bilgisaraya bağlayınca arıza gözükmüyor. Sebebi ustalar tarafından çözülmedi birkaç sebep söyleyip konuyu kapatıyorlar. Aküden de kaynaklı değil bu sorun yeni değişti yardımcı olabilecek yorumlar bekliyorum. Saygılar.

Avatar
Fatoş
08-07-2021 | İskenderun

Aracım reno clio gider haldeyken motor sönüyor. Hiç durdurmadan kontağı kapatıp açarsam motor sesi durmadan çalışır duruma geliyor. Bilgisayara koyduk, elektrikçilere götürdük, kontaktadır deyip anahtarcılara bile götürdük anlayan olmadı. Neden olur acaba nereye götürmeliyim aracı teşekkürler.

Avatar
Öğretmen
29-06-2021 | Gaziantep

Merhabalar, otomatik vites, benzinli i20 aracım ışıklarda ve vites değiştirirken stop ediyor. İlk kez 26 Haziran günü ışıklarda yaşadım bunu. Ardından direksiyon sertleşmesi oldu ve yarım saat kadar geçmedi. İkinci kez bir sonraki gün geri vitesle park ederken oldu. Bugün de farkettim ki gaza basmama rağmen devir ibresi hareket etmiyor. Bu gibi durumlarda aracı yeniden çalıştırdığımda marşa çok uzun basmam gerekiyor. Geç çalışıyor yani. Böyle bir sorunum yoktu önceden. Motor arıza lambası da kafası eserse yanıyor. Bazen sönüyor. Nolur yardımcı olun. Her bakan farklı birşey söylüyor ve her yere ayrı ödeme yapıyorum.

Avatar
Abdurrahman
26-06-2021 | Ordu

Aracım LPG'de giderken ve motor ısındıktan sonra durmaya yakın, frenle beraber rölanti devri nerdeyse sıfıra yaklaşıp bazen de istop ediyor bu neden olur?

Avatar
Öznut
23-06-2021 | İzmir

Aracım sıralı gazda giderken birden gaz ışığı yeşilden kırmızıya dönüp stop ediyor. Çalıştırınca tekrar gaz ışıkları yanıyor çalışıyor tekrar stop ediyor benzine geçirince bir sorun yok araba çalışıyor arıza nedir?

Avatar
Alp
28-05-2021 | Balikesir

Aracımla bir köpeğe çarptım ardından tamir vs. bir sürü ses gürültü 3 hafta geçti yavaş yavaş tam düzene girdi derken hafta sonu biraz çalıştırmak istedim inanılmaz bir uğultu titreme sallanma ne olabilir diye düşünürken motor yağını kontrol edeyim dedim yağ tamamen bitmiş p.tesi shell den açık yağ 3 lt açık yağ koydurdum ardından araç ışıklarda beklerken stop etmeye başladı marş basıyorum sönüyor tekrar marş titrek titrek kendine geliyor anlamadım bu nesi.

Avatar
Barbaros
20-05-2021 | Adana

İlker bey merhaba aracınızın sorunu giderildi mi giderildi ise nasıl ?

Avatar
Citroen saxso 1.6 vtr
25-04-2021 | Ankara

Selamlar öncelikle aracım tek kapı citroen saxso. Bu olay yeni yeni başıma geldi. Araç sıralı sistem. İlk çalıstığında sıkıntı yok. Bir müddet sonra yolda hareket ettikten sonra 500 metre ilerde gaz lambasının ışığı gidiyor, araç stop ediyor ve ışığı tekrar yandıktan sonra ne benzinde ne gazda çalışmıyor. 15 dk sonra geri çalışıyor. Sonra gidiyorum aynı problem sıkıntı nedir acaba?

Avatar
Murat
22-04-2021 | Malatya

Merhaba benim aracım ısındıktan sonra, seyir halinde değilde durduğum zaman trafikte kendi kendine stop ediyor, ama hararet 90 derece olduktan sonra yapıyor. Sorun bir türlü bulunamıyor. Aracım benzinli 5.2 Motor 10 silindir. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Avatar
İlker
20-03-2021 | Bartın

Ford fiesta 2005 1.3 44w 60hp aracım sadece sabahları ilk çalışmada marşı alıyor ama istop ediyor. Tekrar marş yapıyorum yine istop ediyor. Üçüncüde gaza basılı tutup marş yapıyorum bir dakika kadar gazı basılı tutuyorum sonra istop etmiyor. Bu olayı sadece sabahları ilk çalıştırmada yapıyor daha sonra gayet herşey iyi. Birde bu arızayı yaparken hararet göstergesi yarıda gösteriyor. Neden olabilir herkese saygılar.

Avatar
Murat
18-03-2021 | Gaziantep

Benim 2000 model 1.6 focus aracım var. Aracım benzin & LPG li ama benzinde kullanıyorum genellikle. Araç yolda yüksek devirde seyir halinde iken ayağımı debriyaja bastığımda stop ediyor. Bujiler değişti, buji kabloları kontrol edildi, egr valfi gaz kelebeği temizlendi, hava kütlesi kontrol edildi ama sorun halen devam ediyor. Bunun sebebi ne olabilir? Lütfen yardım edin.

Avatar
opel vectra 94
12-02-2021 | ısparta

slm benim 94 model aracımda bazen geç çalışıyordu bazende çalışmayacak gibi oluyordu. Ateşleme sistemi, bujiiler değişti sorun geçmedi en son tamirci bu araca ateşleme gelmiyor dedi ve oto elektronikçiye gönderdi ve beyin rölesi tamir gördü şu an çalışıyor beyinli araba uğraştırdı ama şu an normal kullanıyorum sizde bir ustaya veya servise danışın tskler. Hayırlı günler.

Avatar
Yozgatlı
12-02-2021 | İzmir

Selam bende wosvagen bora 2001 comfort var. Benim arabada hem benzinde hem gazda rölantide stop ediyor. Genelde araba sıcakken yapıyor. Ateşleme sistemi yeni değişti. Bugün gazı iptal ettim benzinde kullanayım dedim benzinde de stop etti ama her zaman yapmıyor. Belli belirsiz zamanlarda yapıyor. Rölantide dalgalanma yok birden stop ediyor gazı iptal etmeden önce tekrar marş yaptığımda boğulma oluyordu. Benzinde boğulma yok stop etme halen devam ediyor. Aylardır uğraşıyorum bir türlü bulamadık neden yaptığını bilgisi olan yardım edebilir mi?

Avatar
Kaya
12-02-2021 | Afyonkarahisar

Arabam sabahları 4 yada 5 marş ta anca çalışıyor çalışıp kapanıyor sürekli sonradan çalışıyor ısınınca sorun olmuyor motor soğukken gece ayazını yediğinde yapıyor bugün ısı sensörü (hareret müşürü ) değişti inşallah sabah çalışır.

Avatar
Kadir Özkan
06-11-2020 | Ordu/ünye

1.6 2011 model Doblo aracım, 10/15 km yol aldıktan sonra motor dairesinden "çat çat" bir ses geliyor, aracım silkelenme yapıyor ve aniden stop ediyor. Bazen 15/20 dakika geçmeden çalışmıyor. Bu olay standart olarak devam ediyor. Egr valfini değiştirdim, hava akış rolesini kontrol ettirdim bir sorun yok. Arıza lambası çok nadir bazen yanıyor ama çoğunlukla yanmıyor. Bir takım servislere gittim problemi çözemediler. Böyle bir durum taşıyan varmı, ve bu sorun neden kaynaklanıyor?

Avatar
Emin
21-10-2020 | Malatya

Merhabalar 2001 model 1.6 alfa Romeo 156 ya aracım yolda giderken aniden stop ediyorum yığılıp devir saati sıfıra düşüp tekrar çalışıyor motor yeni krank sensörü yeni oksijen sensörü yeni termostat yeni akışmetre ve vuruntu sensörü hariç herşey yeni değişti ateşleme sistemi dahil sorun ne olabilir

Avatar
Focus 1 2005
29-03-2020 | Balıkesir

Selamlar bende de focus 1 var 2005 model benzin tüplü araç seyir halinde iken bir sorun olmuyor ayağımı gazdan çekip devir tam diplere kadar indiği an stop ediyordu özellikle kırmızı ışıklarda durduğumda rolanti valfi dediler değiştim şimdi durduğum anda sorun yok ama rolanti hala dengesiz ve aracı zorlayıp 80 90 yapıp boşa attığım da yine aynı şey oluyor devir dibe vuruyor stop ediyor aylardır çözemedim yardımcı olurmusunuz?

Avatar
Mehmet Yılmaz
29-03-2020 | Eskişehir

Merhaba Ford courier 1,5 aracımda kışın ilk çalıştırmada motor 10 sn. içinde kendiliğinden stop ediyordu. Bunu bildiğim için ilk çalıştırmada aracı 20 sn. hafif gaz vererek 1500 d/dk tuttuğumda stop etmiyor. Büyük ihtimal yakıt sistemi hava alıyor. Sizin yorumunuz ne olur ve basit bir çözümü var mıdır? Hayırlı Günler...

Avatar
Bilal
04-03-2020 | Ağrı

Merhaba arkadaşlar! Bende 2015 Ford transit Var. Aracım seyir halinde viteste iken gaza bastığımda bir problem yokken boşa aldığım zaman ve rölantide stop ediyor. Lütfen yardımcı olur musunuz.

Avatar
Ali
12-02-2020 | Kars

Şeref bey bende de Astra H var. Aynı sorun bende de oluyor, çaresini bulabildiniz mi?

Avatar
Metin
12-02-2020 | Antalya

Aracı geç çalışan ve rolanti dengesizliği yaşayan ve stop etme sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle benzin basınç regületörüne bi baktırsınlar yüzde yüz ondanmış.

Avatar
Soundtrack
02-02-2020 | Ankara

Kırıkkaleden yazan Şeref isimli arkadaşım inşallah yorumumu okursun. Senin yaşadığın problemin birebir aynısını aynı araçla yaşıyorum şuan. Neden kaynaklandığı konusunda ustalar tam olarak bir şey demediği gibi bilmeden tarım motor yapılacak 2500-4000 arası tutar diyorlar. Subaplardan şüpheleniyorlar. 1 nci gözde problem var gibi dediler. Ama nedeni başka bir şeyde olabilirmiş. Sen bu sorunu giderebildin mi acaba? Sanırım problemimiz aynı. Konu hakkında tecrübelerini benimle paylaşabilir misin. 0507 236 93 91 numaram.

Avatar
Talat
25-12-2019 | Gaziantep

Selamünaleyküm arkadaşlar benim de 2005 cmax dizel aracım 2 günde bir sadece sabahları çalıştıktan sonra stop ediyor ve çalışmıyor daha önce başına gelen varmı?

Avatar
Tahsin
17-12-2019 | Uşak

Bende de Europa var. Araç soğukken yürüdüğünde 1-2 km içinde durmak veya yavaşlamak için ayağımı gazdan çekince araç stop ediyor. Frenler şişiyor, direksiyon sertleşiyor, benzinde de aynı şeyi yapıyor. Özellikle sabahları. Tekrar çalışmasında sıkıntı yok hemen tek marşta alıyor. Buji takımı ve kabloları komple değişti. Gaz ayarları ve gaz filtresi de değişti. Tamirci usandı getirme artık bana, elektrikçi yapacak diyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu sorunla ilgili çözüm ve önerileriniz için ararsanız sevinirim. 0538 416 4660

Avatar
Şeref
12-12-2019 | Kırıkkale

Merhabalar, 1.6 Opel Astra h. Araç sabahları soğuk iken rölantide ısınana kadar çalışırsa stop etmiyor. Yanlız soğuk iken hareket ettiğim zaman vites değişirken veya her hangi bir durumda ayağımı gazdan çekince direkt stop ediyor. Tekrardan çalıştırmak istediğimde marş uzatıyor. Oysa aracı kontaktan kendim stop edersem hiç sorun olmuyor. Belli bir mesafede 1 inci viteste gidiyorum. Araç ısınıyor ve araç normale dönüyor. Hiç sorun kalmıyor. Subap basınçlarını ölçtürdüm kaçak çıkmadı. Yalnız araç ısınmıştı. Isı müşürü değişti. Lpg iptal edildi arkadan vana kapatıldı 3 gün denendi sorun çözülmedi. Forumlara da baktım subap sorunu olduğunu okudum lakin subaplarda kaçak olmadığını test ettik. Başka neden kaynaklanabilir?

Avatar
Hortumcu
26-11-2019 | Muş

Merhabalar benim aracımda Opel Astra h bendede sabah araç soğukken gaz yememe stop etme mesela 100 km hızla giderken debriyaja bastığımda araç stop ediyor ama arac 30- 40 km gittikten sonra bu sorunlar düzeliyor sonra çekişi düştü.

Avatar
Hakan Ülgener
22-11-2019 | Ankara

Peugeot 308 vti araç var bende araba soğuk iken gayet iyi durumda hararet göstergesi 90 olduğunda araç çalışma düzeni değişiyor nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
Tugay
14-10-2019 | Isparta

Gamze hanım arıza çözüldümü benim araçta da aynı sorun var şu an.

Avatar
Mustafa Kaya
22-09-2019 | İstanbul

2012 Citroen jumper aracım yolda giderken stop etti. Koruma düğmesine bastım. Ktup başlarını söktüm faydası olmadı. Neden olabilir yardımcı olurmusunuz. Motor kitlemiş olabilir diyorlar ama en ufak bir ses gelmedi. Aracı çalıştırmak için marşa basınca tık diye bir ses gelip sonra duruyor.

Avatar
Furkan
22-09-2019 | Ankara

Küçük olması sebebiyle 2000 polo aldım. Almaz olaydım. Durmadan stop ediyor. Debriyaja basınca istop etmesi en sıkıntılı olan durum. Virajlara yaklaşınca debriyaja basıyorum bi anda fren şişiyo çok sıkıntılı durum.

Avatar
Osman
04-09-2019 | Ankara

Mahmut Bey soruna bir çözüm bulabildiniz mi aynı konudan ben de sıkıntı yaşıyorum.

Avatar
Gamze
27-08-2019 | Ankara

Merhaba 1999 model otomatik Polo aracım ayağımı gazdan kesince direksiyonu sağa sola çevirince stop ediyor. Çözümü bulamadılar. Gaz kelebeği temizlendi değiştirildi, distribütör değiştirildi, yapabileceğini düşünülen çoğu parça değiştirildi ama hala şuan araç ustada. Lütfen yardımcı olun elektriksel bir arıza olabilir mi? Öyle diyorlar çok sıkıldım bu durumdan.

Avatar
Acb
12-08-2019 | Kayseri

200 model wv Bora kullanıyorum giderken önce devir düşüyor, araba gaz yemiyor, düşüyorum iyice. Kenara çekip rölantide gaz veriyorum falan bir süre sonra düzeliyor. Kapatıp tekrar çalıştırınca hemen çalışıyor ama az bir süre sesli olarak düzensiz çalışıyor. Usta özellikle yüksek rakımda nefes almakta zorlanıyor, diyor. Yardım eder misiniz? Teşekkür ederim.

Avatar
Mahmut
25-07-2019 | Adana

2000 model Hyundai 1.5 Gls yumurta kasa araç aldım 3 ay önce bir sıkıntısı yoktu son zamanlarda yavaşlarken yada durduktan sonra stop ediyor ve tekrar çalışmıyor ama motor soğuyunca bir süre bekleyince tekrar çalışıyor hangi ustaya göstersem de bişey yok dedi çözüm lütfen.

Avatar
Yaşar Barut
09-07-2019 | İzmir

2009 Peugeot Bipper araç giderken aniden süratten düşüyor. Vitesi boşa alınca stop ediyor ve motor arıza lambası yanıyor. Tekrar marş yapınca çalışıyor. Ama bu olay yine tekrar ediyor başına gelen var mı?

Avatar
Hasan
02-07-2019 | Çorum

S.a. benim aracım yürür vaziyette iken stop ediyor. baktırdım elektriği kesiyor dediler. Bütün aksam çalışıyor ama motor stop ediyor. Bobin dediler değiştirdim, distribütör, buji kabloları dediler hepsini değiştirdim ama hala aynı sıkıntıyı verdi. Neden yapar bunu, beyinden olabilir mi acaba? Araç Opel Vectra a kasa.

Avatar
Aytekin
01-07-2019 | Tek

Siz araç beynini gösterin bende de aynı sorun var 140 ta motor stop etti gösterdim beyin dediler.

Avatar
Mustafa
03-06-2019 | Ağrı

2012 2.0 TDI Bluemotion motor var. 140km hıza çıktım sonra frene bastım araç hararet yükseldi sonra düştü ama araç çalışmadı. Enjektör bi tanesini patlamıştı ciddi bi sorun olur mu neden olmuştur?

Avatar
Cebrail
22-05-2019 | Tekirdağ

Ben de Ford Focus 2000 model var çalıştırdıktan sonra benzinden gaza attıktan sonra rolantideyken istop ediyor yolda yürür haldeyken vites değiştirme esnasında debriyaja basınca tekrar istop ediyor. Bir sürü tamirci gezdim. Herkes bir şey söyledi neden olduğunu bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
İsmail Zengin
15-05-2019 | Sakarya

Citroen jumper 2014 130 hp ticari aracım sabah ilk çalıştığında gaz verip bırakınca istop ediyor motor ısınınca kesiyor. Önce rolanti düşüyor kendini toparlayamıyınca istop ediyor fakat rolanti düştüğünde gaza basarsam kendini topluyor.

Avatar
Yunus
15-05-2019 | Fransa / Montpellier

Merhabalar, dün 140 ile yolda giderken araba istop etti ve çalışmıyor. Kimisi zincir diyor kimisi elektrik felan diyor. Araba 2008 x5 e70. Sizce neden istop etti ve neden çalışmıyor araç marş basıyor çalışmıyor. Mazotu yeni alıp yola çıkmıştım.

Avatar
Derya
27-04-2019 | Aksaray

Palio aracımız çalıştıktan sonra rölantideyken stop ediyor. 2 katı yakıt yakıyor tamirci sorun yok diyor ama her ışıklarda durmada gaz vermezsek stop ediyor ve yolda giderken arasıra stop ediyor bazende rolantideyken devir 10 un üzerinde çalışıyor.

Avatar
Izan
27-04-2019 | Van

2006 model transit var 3. Vitesi aşamıyoruz çünkü 90 gibi hızlara çıkınca kendi kendine stop ediyor sorun ne olabilir?

Avatar
Ahmet
22-04-2019 | İstanbul

2010 1.6 92 HP Berlingo ilk hareket ettirdiğim de bayılıyor stop edecek gibi oluyor debriyaja basıp gaz veriyorum kendini topluyor. Bugünde ilk çalıştırdığımda iki defa stop etti sorun ne olabilir acaba

Avatar
Adnan
10-03-2019 | Sakarya

Mehmet bey aracın motor beynine baktırın o model araçlar da motor beynine su giriyor..

Avatar
Uğur
10-03-2019 | Siirt

Bende 1.5 2006 kango var komple motor turbo enjektörler yeni yapılmış. Saatleri hızım 120 .130 km ken aniden istop ediyor. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırıyorum 5-10 km sonra yine istop ediyor. Yakıtı sürekli Shell istasyonundan alıyorum. Bugün iltifat yaşadım bu olayı ustayı aradım mazot filitresinden olabilir onuda değiştim eve dönüşte tekrar aynı sorun. Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Avatar
İbrahim
28-02-2019 | Tokat

Mehmet Tiryaki kardeşim benim bundan önceki aracımdada aynı sorun vardı.. Ben elektrikçiye götürdüm ve sorunun bujilerde olduğu anlaşıldı.. Bujiler değişti sorun kalmadı.

Avatar
Yunus Türkoğlu
28-02-2019 | İstanbul

2017 Yılı Aralık ayında 2012 yarı otomatik Opel Astra araba aldım, 6 ay sorunsuz çalıştı, daha sonra arıza vermeye başladı şöyle ki; araba 25-30 km yol gittiğinde seyir halindeyken stop ediyor, kaputu açıp 5-10 dakika bekledikten sonra tekrar çalışıyor, özel servise gösterdim şanzıman beyninin onarımı aızası varmış, oto beyinciye yaptırdım, bir hafta sonra tekrar bozuldu aynı yere 4 sefer yaptırdığım halde bir sonuç alamadım, arabam 5 ay sorunsuz çalıştı tekrar aynı arızayı verdi kartal oto sanayisinde kaç yere baktırdım herkes başka başka arıza diyor vesselam sorunu çözecek bir usta bulamadım.

Avatar
golf3 1997 aft
28-02-2019 | Kayseri

Mehmet Tiryaki : Bulunduğu İl: Samsun Tarih: 15-01-2019 01:18:54 "Selamun aleyküm arkadaşlar aracım 98 woswogen Polo klasik aracımı çalıştırıp 1 saat felan yola gidiyorum yolda giderken araba viteste olmasına rahmen ileri geri titreme yapıp istop ediyor ve araç yarım saat felan çalışmıyor sonra çalışıyor 2 dakika yol gidip bidaha istop ediyor ustalar sıkıntısını bulamadı boşuna bin liraya yakın para verdim ateşleme rölesi değişti 2 ay sıkıntı yapmadı yine yaptı çözüm bulmama yardımcı olun Allah rızası için ilk arabam krediyle aldım mağdurum 😔" Krank sensörünü değiştir rahat et, 100- 150 TL arası. aynısını yaşadım.

Avatar
Mehmet Tiryaki
15-01-2019 | Samsun

Selamun aleyküm arkadaşlar aracım 98 woswogen Polo klasik aracımı çalıştırıp 1 saat felan yola gidiyorum yolda giderken araba viteste olmasına rahmen ileri geri titreme yapıp istop ediyor ve araç yarım saat felan çalışmıyor sonra çalışıyor 2 dakika yol gidip bidaha istop ediyor ustalar sıkıntısını bulamadı boşuna bin liraya yakın para verdim ateşleme rölesi değişti 2 ay sıkıntı yapmadı yine yaptı çözüm bulmama yardımcı olun Allah rızası için ilk arabam krediyle aldım mağdurum 😔

Avatar
Özcan Sezer
26-12-2018 | Düzce

Ford Tourneo aracım var kısa mesafe motor soğukken aracımı stop ettim. Anahtarı kontaktan çıkardım ama araç 10 saniye sonra stop etti. Sıkıntılı bir durum varmı acaba neden böyle olmuştur?

Avatar
ayhan4o16@gmail.com
15-12-2018 | Bursa

Merhaba Dacia Sandero 1.4 benzin gazlı aracım benzindeyken stop ediyor. Ö zellikle ilk hareket ettikten sonra boşa atıyorum hemen rölanti düşüyor ve stop ediyor neden olabilir acaba?

Avatar
Mülahim
08-12-2018 | Tekirdağ

Aracım çalışıp hemen stop ediyor. Dörtlüler devamlı yanıyor durmuyor. Göstergelerde yanmayan ışıklar yandı, camlar çalışmıyor. Usta da hatayı bulamadı beyinden olabilir diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
Osman Gönenç
02-11-2018 | Osmaniye

Benim 2011 pejo partner aracı var 2-3 gün önce bakım yapıldı ve mazot ve yağ filtreleri değişti şu anda sabah ilk çalıştığında araç ısınırken istop ediyor sonra tekrar çalıştırdığımda ise biraz kıy kıy yapıyor sonra çalışıyor bunun nedeni nedir tsk.

Avatar
Osman
08-09-2018 | İstanbul

Aracım Fiat Palio 1/6_16valf benzin LPG li devir saati düşüp kalkıyor ve stop ediyor sirkeleme yapıyor sorun ne olabilir

Avatar
İlkkan
05-09-2018 | Kocaeli

Merhaba, aracım 1.5 dci Renault Scenic seyir halinde iken önce bir kaç kez tekliyor sonra stop ediyor. Ne olur yardımcı olun.? Teşekkürler

Avatar
İrfan Baştürk
29-08-2018 | Hatay

Merhaba benim araçtaki arızayı sizinle paylaşmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim araç doblo 1400 sabahları ilk çalıştığında benzinde lpgye geçene kadar tekleyerek ve 3 4 sefer sönüyor lpgye geçene kadar sonra düzeliyor ama giderkende çekişi çok az yokuşlarda özellikle hissediliyor dörte çıkacağı yokuşu ikiye kadar düşüyor bunun haricinde 80 90 giderken aracın motoru rolantide çalışır halde stop ediyor yani gaz pedalı hiç görev yapmıyor tamamen kontağı kapatıp beş on dakika bekledikten sonra tekrar çalışıyor umarım bir sonuç alabilirim teşşekürler.

Avatar
Gökhan
07-08-2018 | Hatay

Merhabalar 50 km yürümüş bir araba neden stop eder? Servis egzoz sensörünün ısınmasından dedi. Ama araba egzoz sensörü değil motor arızası veriyor nedeni ne olabilir acaba? Aracı sıfır aldık ve 31 km yazıyordu Yorumunuz nedir?

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.