• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • LPG Hakkında

  LPG Hakkında

  Tarih: 25-07-2014

  LPG nedir, nerelerde kullanılır? LPG kullanımının çevreye faydaları nelerdir? Dünyada LPG kullanımı hakkında genel bilgiler.....

  Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) taşınabilir, temiz ve verimli bir enerji kaynağıdır. LPG, doğalgaz ve ham petrol üretiminin bir yan ürünü olup, eşsiz özellikleri sayesinde 1.000'den fazla farklı uygulamalarda kullanılabilen çok yönlü bir enerji kaynağıdır. 

  LPG, kömüre nazaran %50, benzine göre ise %20 daha az CO 2 (karbondioksit), salınımı sağlayan temiz bir enerji çözümüdür. LPG, SOx, NOx gibi hava kalitesini azaltan, sağlığa zararlı partikül maddelerin salınımı en düşük yakıttır.

   

  LPG Nerelerde Kullanılır

  LPG'nin kullanıldığı 1.000'den fazla uygulama alanları vardır. Ticari, iş, sanayi, tarım, ulaşım, sağlık, evlerde ısınma ve pişirme amaçlı birçok alanda kullanılmaktadır. Olimpiyat meşalesinden tutunda çakmağa kadar günlük ihtiyaçlarımızın birçoğunda kullanılmaktadır. Dünya üzerinde %47 oranında evlerde ısınma ve pişirme amaçlı kullanılmaktadır.

  Otogaz sektöründe ise yaklaşık %9 oranında kullanımı sözkonusudur. 2010 verilerine göre taşıtlarda LPG tüketimi 22.870.000 ton tüketim ile en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. Son dört yıl içerisinde otogaz tüketimi yıllık ortalama %4,6 oranında artış göstermiştir.

  Lider Piyasalar

  Dünyada en fazla LPG çıkartılan bölgeler, 2010 yılı verilerine göre Asya-Pasifik bölgesi olarak görünmektedir. 249 milyon ton LPG üretimi ile neredeyse rekor seviyede üretim gerçekleşmektedir. Amerika kıtasında 2000-2010 yılları arasında LPG üretiminde önemli bir değişiklik görünmemiştir. Ancak Afrika kıtasında LPG üretiminde küçük bir artış gözlemlenmektedir.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Magno Smart Yakıt Tasarruf CihazıMagno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı

  Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı nedir? Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı ne işe yarar?...»

  Devamı »

  D.T. Gas SystemD.T. Gas System

  D.T. Gaz Sistem (D.T. Gas System) Polonya'nın önde gelen üreticilerinden biridir....»

  Devamı »

  A Enerji Yakıt Tasarruf SistemiA Enerji Yakıt Tasarruf Sistemi

  A Enerji yakıt tasarruf cihazı, evinizde ve aracınızda kullanılmak üzere geliştirilmiştir....»

  Devamı »

  GPX Energy Plus Yakıt Tasarruf CihazıGPX Energy Plus Yakıt Tasarruf Cihazı

  Hem Evinizde, Hem de Aracınızda Yüksek Yakıt Maliyetine Son!...»

  Devamı »

  AG Otogaz SistemleriAG Otogaz Sistemleri

  Auto-Gaz Centrum tarafından yaklaşık 90'lı yıllarda kurulan şirket 70'li yıllardan beri İtalyan markaları ile işbirliği ...»

  Devamı »