• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • P2274 OBD-II Motor Arıza Kodu Belirtileri ve Onarımı

   P2274 OBD-II Motor Arıza Kodu Belirtileri ve Onarımı

  Tarih: 08-11-2019

  P2274 OBD-II O2 (Oksijen) Sensörü Sinyali Kararsız/Zayıf 1. Sıra 3. Sensör motor arıza kodu açıklaması, sebepleri ve onarım adımları.....

  P2274 OBD II Arıza Kodu Tanımı

  P2274 OBD-II O2 (Oksijen) Sensörü Sinyali Kararsız/Zayıf Sıra 1 Sensör 3

  O2 (Oxygen) Sensor Signal Stuck Lean Bank 1 Sensor 3

   

  P2274 Motor Arıza Kodu Nedir?

  P2274 motor arıza kodu, genellikle katalitik konvertör O2 sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Katalitik konvertörden hemen sonra egzoz manifoldunda bulunur ve sadece katalitik konvertörün verimliliğini izlemek için kullanılır. "Downstream / alt konum sensörü" veya "egzoz müşürü" olarak da adlandırılır. Genellikle sabit bir voltaj üretir. ECM, bu sensörden zayıf bir sinyal aldığında P2274 arıza kodunu üretir. Egzozda çok fazla hava olmasından dolayı O2 sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Egzoz ve emme manifoldu kaçakları kontrol edilmelidir.

  Mazda, Ford, VW, Mercedes Benz ve birçok araçta bu soruna rastlanabilir. Onarım adımları araca göre farklılık gösterir.

   

  P2274 Arıza Kodunun Belirtileri

  Öncelikle bir tarama aletini OBD II konektörüne bağlamak, hata kodlarını kontrol etmek ve motor verilerini incelemek gerekir. Kodun yanmasına oksijen sensörü dışında motorla ilgili farklı sorunlarda yol açabilir. O2 sensörü verileri izlenmeli, voltaj sinyali değişiklik göstermiyorsa değiştirilmelidir.

  Modern otomobillerde 6 adet O2 sensörü vardır. Çoğu zaman bu kodun hangi sensöre işaret ettiğini belirlemek zordur. Tamirciniz yanlış O2 sensörü üzerinde çalışabilir ve yanlış O2 sensörünü yenisi ile değiştirebilir. Bu durumda sorununuz çözüme kavuşmayacağı gibi ekstra masraf yapmış olursunuz. Vakum kaçaklarının ve egzoz sızıntılarının O2 sensör verilerini etkilemesi çok yaygın bir arıza nedenidir.

  O2 Katalitik Konvertor Sensörü

  P2274 Arıza Kodu Ne Kadar Ciddi?

  Bu kod, arızanın kaynağına bağlı olarak genellikle çok ciddi değildir. Motor arıza lambasının yanması dışında, aracın sürüşünde bir problem farketmezsiniz. Bazı durumlarda rölantide dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Arıza kısa zamanda düzeltilmezse, bazı önemli motor hasarlarına neden olabilir. Motorda fakir karışım oluşmasına sebep olur. Tamir edilmeden bırakılırsa silindirlere ve pistonlara zarar verebilir.

   

  P2274 Motor Arıza Kodunun Olası Nedenleri

  P2274 motor arıza kodunun olası nedenleri aşağıda listelenmiştir.

   

  P2274 Motor Arıza Kodunun Tamiri

  Genellikle bu arızanın tamiri O2 sensörünün yenilenmesi ve emme manifoldunda ki vakum kaçaklarının giderilmesi ile çözülür. Bu ikisi kadar olmasa da egzoz sızıntıları da onarım yöntemlerinden biridir. Diğer tamir işlemleri ise:


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Nazorati Otogaz SistemleriNazorati Otogaz Sistemleri

  Nazorati Otogaz Sistemleri, otogaz sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip profesyoneller tarafından kurulmuş bir şirket...»

  Devamı »

  Wentgas LPG/CNG SistemleriWentgas LPG/CNG Sistemleri

  Wentgas LPG/CNG Sistemleri, Atiker A.Ş'nin bazı parçalarını ithal olarak temin ettiği üst segment bir ürünüdür....»

  Devamı »

  Romano LPG SistemleriRomano LPG Sistemleri

  Romano LPG Sistemleri İtalya'da tüm imalatını elektronik CNC makinalarında ve robotlarla yapan, 40 senelik bir güveni te...»

  Devamı »

  Fema LPG SistemleriFema LPG Sistemleri

  Fema LPG Sistemleri Dinamik Endüstri Makine Mühendislik Ltd.Şti'nin ürünüdür....»

  Devamı »

  Atiker Otogaz SistemleriAtiker Otogaz Sistemleri

  Atiker metal A.Ş. 1970 yılında Mehmet Ali Atiker tarafından çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretmek üzere kurulmuştu...»

  Devamı »