• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • 2. El RAV4 Alınır mı? Toyota RAV4 Kronik Sorunları ve Arızaları

  2. El RAV4 Alınır mı? Toyota RAV4 Kronik Sorunları ve Arızaları

  Tarih: 18-03-2021

  2. el RAV4 alınır mı? Toyota RAV4 kronik arızaları nelerdir? Toyota RAV4 modellerde en sık yaşanan sorunlara genel bir bakış.....

  Toyota RAV4'ünüz pahalı ve onarılması zor sorunlar çıkarma eğilimindeyse yalnız değilsiniz. Bu otomobil modelinde hangi tip sorunlarla karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

  Toyota RAV4, sportif ve geniş bir sürüş sunan nispeten popüler bir crossover SUV'dir. Toyota, güvenilirliği ve mükemmelliği ile bilinmesine rağmen, RAV4 yıllar içinde birkaç mekanik sorun geliştirdi.

  En fazla sorun 2002 model RAV4'lerde ortaya çıktı. Bu modellerde şanzıman sorunları en fazla şikayet oranına sahiptir. Motor problemleri ise onu takip ediyor. Buna rağmen en pahalı onarımlar 2008 model RAV4'lerde yaşandı.

  İkinci el bir RAV4 almayı düşünüyorsanız, sırasıyla 2002, 2007, 2001, 2008, 2006 ve 2003 modellerden uzak durmanız gerekir.

   

  2007 Toyota RAV4 Sorunları

  2007 RAV4, motor ve direksiyon arızaları ile ilgili kullanıcılardan çok sayıda şikayet aldı.

  Motorun aşırı yağ tüketmesi bu sorunların başını çekiyor. Araç, motor yağını olması gerekenden daha hızlı tüketiyor. Sürücüler normal yağ değişiminden iki-üç kat daha sık yağ değişimi için servisi ziyaret ediyor.

  Motor yağını değiştirmekten sıkılır ve motoru yeniden revize etmek isterseniz (ki bunu yapacak iyi usta bulursanız) 1000$ ila 2000$ arası bir para harcayabilirsiniz.

  2007 sürücüleri, direksiyon mili ile de ilgili bazı şikayetleri rapor etti. Sürüş sırasında direksiyonu çevirdiklerinde, nedeni belli olmayan bir tıkırtı sesi duyduklarını ilettiler. Arabalarını kontrol ettirenler sorunun direksiyon kolonunda yattığını ve tamamen değiştirmeleri gerektiğini öğrendiler. Bu işlemin tamamlanması 1000$ veya daha fazlasına mal olabilir.

   

  2008 Toyota RAV4 Sorunları

  Tıpkı 2007 model gibi 2008 RAV4'de aşırı yağ tüketimi sorununu yaşıyor. Sürücüler, yağı her 3.000 km. de bir değiştirmeli veya motoru yeniden revize etmelidir.

  2008 RAV4 modeller yağ tüketimi dışında çok fazla şikayete maruz kalmadı. Genel olarak oldukça güvenilir bir araçtır. Yağ tüketimi sorunu da yaşamıyorsanız şanslısınız demektir.

   

  2011 Toyota RAV4 Sorunları

  2011 model RAV4'lerde tehlikeli ve rahatsız edici birkaç sorun mevcut.

  Bu model yılıyla ilgili en yaygın şikayetler arasında boyanın erken soyulması var. Doğal olarak bir arabanın boyasının sorun çıkarmadan 10 yıldan uzun sürmesini beklersiniz. Fakat 2011 RAV4 kullanıcıları araç boyasının soyulduğunu, kabardığını ve çirkin bir dış görünüm oluşturduğunu bildirdi.

  Araç güvenliğini etkilemeyen kozmetik bir sorun olsa da, ikinci el satış değerini oldukça düşüren önemli bir etkendir. Aracı yeniden boyatmak ise 1000$-1500$ arasında bir faturaya mal olabilir.

  2011 RAV4 ile ilgili daha ciddi bir sorun frenlerdir. Birçok sürücü, frene bastığında aracın rastgele hızlandığını rapor etmiş durumda. Bu durum sürüş esnasında büyük bir tehlike oluşturur. Maalesef bu sorunun bariz bir çözümü yok gibi görünüyor. Bazı tamirciler bireysel başarılarıyla bu sorunu tamir etmeye çalıştılar. Sorun doğrudan Toyota tarafından çözülene kadar, 2011 RAV4'ler için bu güvenlik tehlikesi devam edecek gibi görünüyor.

   

  2019 Toyota RAV4 Sorunları

  Çiçeği burnunda 2019 RAV4'ler henüz şikayet üretecek kadar kullanılmasa da şanzıman ile ilgili birtakım sorunlar yaşanmaktadır.

  Sürücüler, aracı 50 km. hızın altında sürdüklerinde şanzımanın tereddüt ettiğinden ve sendelediğinden şikayetçi. Bu durum yeni satın alınan bir araç için rahatsız edici bir durumdur ve birçok kişiyi yolda bırakabilir.

  Neyse ki, bunun çözümü basit görünüyor. Toyota, sorunu çözmek için bir servis bülteni yayınladı. Ancak bunun için bir geri çağırma bildirimi yapmadı. Bu sorunu yaşıyorsanız, arabanızı bayi veya servise götürmeniz ve ilgilenmeleri için konu hakkında bilgi vermeniz gerekir.

  Şimdilik 2019 RAV4 ile ilgili başka bir şikayet yok. Ancak şanzıman gibi pahalı bir parçanın bu tip sorunlar çıkarması endişe verici bir durum.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Dailymag Yakıt Tasarruf SistemiDailymag Yakıt Tasarruf Sistemi

  Hem aracınızda hem de evinizde yüksek yakıt maliyetlerine son! Dailymag firması tarafından geliştirilen Nano-m...»

  Ertürbülatör Yakıt Tasarruf CihazıErtürbülatör Yakıt Tasarruf Cihazı

  Ertürbülatör bütün motorlu araçlarda tadilat gerektirmeden kullanılabilen bir yakıt tasarruf cihazıdır. Ertürb...»

  AC Stag Otogaz SistemleriAC Stag Otogaz Sistemleri

  AC Stag LPG/CNG Sistemleri'nin menşei Polonya'dır. AC SA şirketi tarafından üretimi yapılan Stag, LPG/CNG konu...»

  Eco OBD2 Yakıt Tasarruf CihazıEco OBD2 Yakıt Tasarruf Cihazı

  Eco OBD2 otomobillerde yakıt tüketimini azaltmak ve emisyon değerlerini düşük seviyelere çekmek için dizayn ed...»

  EKO66 Yakıt Tasarruf CihazıEKO66 Yakıt Tasarruf Cihazı

  EKO66 Yakıt Tasarruf Cihazı, bünyelerinde Hidrocarbon molekülleri bulunan her türlü gaz ve sıvı yakıtları düşü...»