• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • 2. El Hyundai Tucson Alınır mı? Hyundai Tucson Kronik Sorunları ve Arızaları

  2. El Hyundai Tucson Alınır mı? Hyundai Tucson Kronik Sorunları ve Arızaları

  Tarih: 22-03-2021

  2. el Hyundai Tucson alınır mı? Hyundai Tucson kronik arızaları nelerdir? Hyundai Tucson modellerde en sık yaşanan sorunlara genel bir bakış.....

  2005 yılında sektöre giriş yapan Hyundai Tucson, beş kişilik kapasiteli, çift sıra koltuklu, kompakt bir SUV seçeneğidir. Aracın tasarımı 2010 ve 2016 yıllarında yenilendi. Geniş bir iç mekan ve birçok güvenlik özelliği arayanların tercihidir.

  Hyundai Tucson, 16 model yılı boyunca bazı şikayetlere maruz kaldı. Bazı istatistiklere göre güvenilirlik açısından 25 Hyundai modeli arasından 23. sırada yerini aldı. Genel olarak en çok şanzıman konularında şikayetler aldı. İkinci en yaygın sorun aracın motoru ve motor soğutma sistemiyle ilgilidir. 2016 Tucson, en fazla şikayet alan model yılıdır.

  İkinci el bir Tucson satın almayı düşünüyorsanız, sırasıyla 2016, 2017, 2011 ve 2012 model yıllarından uzak durmanız önerilir. Bu modellerde yaşanan sorunlar diğerlerinden daha fazladır. Diğer model yıllarında genel olarak sorun yok gibi...

   

  Hyundai Tucson En Yaygın Sorunları

  Hyundai araçlarda Sonata, Elantra ve Santa Fe'den sonra en fazla şikayet Tucson modelinde yaşanmaktadır. Tüm Tucson model yılları içinde en yaygın şikayet ise 2016 modellerde gerçekleşti. Şikayetlerin büyük çoğunluğu şanzımanla ilgilidir.

   

  Aracın İlk Kalkışta Hızlanmaması (2016-2017 Model)

  Bazı araç sahipleri, aracın ilk kalkışlarda hantal olduğundan ve hızlanmadığından şikayetçi. Araç çift kavrama ve yedi vitesli otomatik şanzımana sahip. Yaşanan sorun şanzıman kavramasının çalışma mantığı ile ilgilidir. Sürücüler, gaz pedalına birden fazla kez bastığında bu sorun meydana geliyor. Şanzıman kararsız kalıyor ve aracın ilk hareketinde bir gecikme yaşanıyor. Bu sorun ortalama olarak 15.000 km. civarında ortaya çıkmaya başlıyor.

  ABD'de bu sorun ile ilgili NHTSA'ya (Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi) birçok şikayet iletildi. Hyundai, geri çağrı yapmadan önce bu sorunun farkındaydı. Ağustos ayında bir yazılım güncellemesi geliştirdi ve bayilerine bu sorunu nasıl çözeceklerine dair bir teknik servis bülteni yayınladı. 2016 Eylül ayında şanzıman kontrol modülü yazılımının yeniden programlanması için bir geri çağırımda bulundu.

  Bu sorun 2016 modeller kadar olmasa da sonraki Hyundai yıllarında da ortaya çıktı. Aynı nesil otomobillerin çoğu, genellikle aynı parçaları kullanır. Bu nedenle aynı sorunu paylaşmaları da olasıdır.

  Şanzımanla ilgili diğer sorunlar, vites değiştirmelerinde tereddüt ve aşırı ısınma ile ilgilidir. 2020 modellerde de aynı tür şikayetler devam etmektedir.

  2016-2017 Tucson modellerinde ikinci sırayı klima ve ısıtma sistemiyle ilgili şikayetler alıyor.

   

  Motor Arızaları (2012 - 2013 Model)

  2012-2013 model Tucson kullanıcıları, en çok motor arızalarından şikayetçidir. Bazı arızalar motorun değiştirilmesini gerektirecek kadar ciddidir. Araç sahipleri motor arızası yaşamadan önce bir vuruntu sesi duyduklarını bildirdi. Motor arızaları ortalama olarak 150.000 km. de yaşanmaya başladı.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Magno Smart Yakıt Tasarruf CihazıMagno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı

  Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı nedir? Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı ne işe yarar? Magno Smart Yakıt Tas...»

  Highpower Yakıt Tasarruf CihazıHighpower Yakıt Tasarruf Cihazı

  Highpower Yakıt Tasarruf Cihazı, motordaki kurumlaşmayı azaltır ve motorun ömrünü uzatır. Benzin, dizel ve LP...»

  KME Otogaz SistemleriKME Otogaz Sistemleri

  KME LPG ve CNG Sistemleri 1993 yılından beri otogaz sistemleri konularında en iyi çözümler sağlayan Polonyanın...»

  Normax-TNormax-T

  NorMax-T tam manasıyla bir katkı maddesi olmayıp, akaryakıt sistem performansına yeni bir yaklaşımdır. Patlama...»

  Eureka4 LPG SistemleriEureka4 LPG Sistemleri

  Eureka4 LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri Akel dış Ticaret'in ithal ettiği bir üründür. Bilindiği gibi Romano ve K...»


  609