• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • 2. El Megane 4 Sedan Alınır mı? Renault Megane IV Kronik Sorunları ve Arızaları

  2. El Megane 4 Sedan Alınır mı? Renault Megane IV Kronik Sorunları ve Arızaları

  Tarih: 28-07-2021

  2. el Megane 4 Sedan alınır mı? Renault Megane IV Sedan kronik arızaları nelerdir? Renault Megane 4 Sedan modellerde en sık yaşanan sorunlara ve kronik arızalara genel bir bakış.....

  Renault Megane 1995 yılından günümüze üretilen C segmenti bir otomobildir. Hatchback, station wagon ve sedan üretim seçenekleri mevcuttur.

  İlk nesil Megane 1 1995-2003 yılları arasında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde 1996 yılında ilk Megane'ın satışı yapılmıştır. 1999-2003 yılları arasında makyajlanarak daha gelişmiş güvenlik özellikleri ve dış görünüşü ile piyasaya sunulmuştur. 8 valf olan motorlar 16 valf olarak değiştirilmiştir.

  Sil baştan yaratılan Megane 2 ise 2002-2009 yılları arasında üretilmiştir. 2003 yılında Avrupa'da yılın otomobili seçilmiştir. Megane II'nin en önemli özelliklerinden biri, kartlı çalıştırma sistemidir. Diğer bir özellik ise panoramik cam tavandır. Bu iki özellik, aracın çok satılmasında önemli rol oynamıştır. Megane II 2006 şubat ayında makyajlanmıştır. Tampon çıtaları ovalleştirilmiş, ön panjur farların çizgisine uyarlanmıştır. Arka stop lambalarının tasarımı değiştirilmiştir. Gösterge paneli değiştirilmiş, göstergelerin çözünürlükleri arttırılmıştır. Kaset çaların yerini CD çalar almıştır. 2008 yılına kadar makyajlı kasa Megane II üretimine devam edilmiştir.

  2008 Eylül ayında Megane III ve 3 kapılı Megane Coupe tanıtımı yapılmıştır. Bu dönemde Megane III Sedan üretimi yapılmamıştır. Bunun yerine Renault Fluence'in üretimine başlanmış ve Megane 3 Sedan yerine piyasaya sürülmüştür. Megane 3 küçük aileler için, Megane Coupe ise genç kesim için tasarlanarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. 2013 yılında makyajlanarak, aracın ön ve arka tarafında ufak değişiklikler yapılmış ve 2016 yılına kadar üretimine devam edilmiştir.

  Dördüncü nesil Renault Megane'lar ise 2016 yılında piyasaya sürülmüş ve günümüzde halen üretimine devam edilmektedir. 4. nesil Megane, Renault-Nissan tarafından geliştirilen CMF-CD platformunu kullanır. Böylece Fluence'in yerini yine Megane IV Sedan almıştır.

  Dördüncü nesil Megane, cesur yeni görünümünün yanı sıra yüksek güvenlik donanımları ile birlikte şık ve yüksek teknolojili bir iç mekana sahiptir. Önceki nesillere göre daha gelişmiş, daha uzun, daha alçak ve daha geniştir.

  Rakipleriyle karşılaştırıldığında Megane'ın üstün olduğu nokta, elde ettiğiniz ekipman miktarıdır. Giriş seviyesi Joy bile hız sabitleyici, klima, park sensörü, yokuş kalkış desteği, lastik arıza göstergesi, bluetooth ve birçok donanım özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca sürücü koltuğu yüksekliği ve bel ayarı gibi özelliklere de sahip oluyorsunuz. Icon modelinde ki donanım ve güvenlik özellikleri ise saymakla bitmez.

   

  Megane IV Sedan Kronik Sorunları ve En Sık Yaşanan Arızalar

  2. el bir Megane 4 almaya karar verdiyseniz özellikle aracın arka kısmını çiziklere ve ezilmelere karşı kontrol edin. Çünkü sürücünün arka görüşü çok net değildir. Alaşım jantlarda kaldırım hasarı olup olmadığına dikkat edin.

  Bazen hızlanma esnasında, otomatik şanzıman yazılımı kavramaya tam olarak geçmez. Bu nedenle sürücü bir güç kaybı ve/veya motor sarsıntısı yaşayabilir. Şanzıman aşırı ısınma arıza uyarısı gösterge panelinde görülebilir. Böyle bir durumda otomatik şanzıman yazılımının güncellenmesi gerekmektedir.

  Aşağıdaki arızalar kullanıcıların en sık yaşadığı potansiyel Megane 4 sorunlarıdır.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  GPX Energy Plus Yakıt Tasarruf CihazıGPX Energy Plus Yakıt Tasarruf Cihazı

  Hem Evinizde, Hem de Aracınızda Yüksek Yakıt Maliyetine Son! GPX Plus sıvı ve gazlı yakıtlarda çalışma esnasın...»


  Panther Yakıt Tasarruf CihazıPanther Yakıt Tasarruf Cihazı

  Panther’i sadece çakmak soketine takınız ve hemen çalışmaya başlasın!.. Tüm benzinli / Dizel / Lpg li araçlar ...»


  Landi Otogaz SistemleriLandi Otogaz Sistemleri

  1954 yılında, Landirenzo tarafından kurulan Landi Otogaz Dönüşüm Sistemleri, bugün 5 kıtada 50 ülkede faaliyet...»


  KME Otogaz SistemleriKME Otogaz Sistemleri

  KME LPG ve CNG Sistemleri 1993 yılından beri otogaz sistemleri konularında en iyi çözümler sağlayan Polonyanın...»


  Perfobest Yakıt Tasarruf CihazıPerfobest Yakıt Tasarruf Cihazı

  Perfobest bir yakıt tasarruf ve emisyon kirlilik kontrol cihazıdır. Perfobest, yanmayı artırır aracın yaşına, ...»