• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • LPG Montajı Karar Aşaması

  LPG Montajı Karar Aşaması

  Tarih: 19-05-2013

  Aracıma LPG dönüşümü yaptırmalı mıyım? Hangi LPG sistemini tercih etmeliyim? Nerede LPG montajı yaptırmalıyım?....

  Günümüzde birçok araç kullanıcısı LPG dönüşümüne önyargılı bakmaktadır. Bir yanda cep yakan yüksek yakıt fiyatlarından illallah ederken diğer taraftan aracına zarar verecek endişesi ile LPG montajından ya da diğer yakıt tasarruf cihazlarından uzak durmaktadır. Çevresinde duyduğu, yazılı medyada okuduğu birçok olumsuz haber, endişelerini tetiklemektedir.

  Şunu söylemek gerekir ki, yaşanan olumsuzlukların birçoğu merdiven altı diye tabir edilen, yetki belgesiz, eğitimsiz, yasal olmayan prosedürlerle montaj yapan firmalar yüzünden gerçekleşmektedir. Maksadı sadece para kazanmak olan bu firmalar, hem işini düzgün yapmamakta hem de montaj sonrası gerekli hizmetleri müşteriye sağlayamamaktadır. Birçoğu "al parasını, tak-gönder" mantığı ile çalışmaktadır.

  Hangi LPG Sistemi?

  Kutlarız! Madem montaja karar verdiniz, şimdi daha zor bir seçim sizi bekliyor. Hangi markayı tercih etmelisiniz? Karşınıza o kadar çok seçenek çıkacak ki hangi sistemi taktıracağınızı bilemeyeceksiniz. Yapacağınız araştırmalarda olumlu, olumsuz bir çok yorum okuyacak daha da zorlanacaksınız.

  Öncelikle dönüşüm yapılacak araca uzun yıllar binmeyi düşünüyor musunuz? Aracınızı 1-2 yıl içerisinde elden çıkarmayı düşünüyorsanız çok pahalı kitleri taktırmanıza gerek yok demektir. Ancak, aracınızı satın alan kişinin sonrasında problem yaşamamasını ve rahat etmesini isterseniz bu konuda tercih sizin.

  Aracınızla ortalama yıllık ne kadar yol yapıyorsunuz? Aylık 1000 km. yol yapan bir araç, 1 yılda ortalama 1000 TL kar eder. Yani taktıracağınız LPG sisteminin taksitleri cebinizden hiç para çıkmadan kendi kendine ödenecektir. 2000-2500 TL tutarında bir lpg sistemi taktırdığınız takdirde aracınızı 1 yıl içerisinde satacak olursanız, satılan aracın lpg taksitlerini ödemeye devam edersiniz.

  Aylık 2000-3000 Km. yol yapıyorsanız pahalı ama kaliteli olan lpg sistemlerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Gerek aracın performansı yönünden, gerekse parça kalitesi ve sorunsuzluğu yönünden kolay kolay servise aracınızı çekmezsiniz.

  Nerede LPG Montajı Yaptırmalıyım?

  Tebrikler! Marka tercihimizi yapmış bulunmaktayız. Şimdi işinin ehli bir ekip ve güvenilir, sağlam bir firma bulmak lazım. Bu çok ama çok önemli bir konu, sakın gözardı etmeyiniz. Tercih ettiğiniz ürün ne kadar kaliteli olursa olsun, kötü bir montaj ve satış sonrası yetersiz hizmet size çok pahalıya mal olabilir. Ürünün kalitesi ile işinin ehli parmaklar birleşince ortaya çıkan mükemmel sonuçtan otomobil keyfiniz bir kat daha artacaktır.

  Satış sonrası hizmet, ve tercih ettiğiniz ürünün garantisini de göz ardı etmemeniz çok önemlidir.

  Hayırlı Olsun! Kazasız ve keyifli sürüşler dileklerimizle...


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Super X Power Yakıt Tasarruf CihazıSuper X Power Yakıt Tasarruf Cihazı

  Super X Power Yakıt Tasarruf Cihazı'nı LPG kullanan tüm araçlar rahatlık ve sorunsuzca kullanabilir....»

  Devamı »

  Kitmtm LPG SistemleriKitmtm LPG Sistemleri

  Kitmtm LPG Sistemleri ileri teknolojisi ve mükemmel performansıyla en iyi sistemlerden biridir....»

  Devamı »

  Landirenzo LPG SistemleriLandirenzo LPG Sistemleri

  Landirenzo LPG Sistemleri önde gelen İtalyan LPG Dönüşüm Sistemlerinden biridir....»

  Devamı »

  Landi Otogaz SistemleriLandi Otogaz Sistemleri

  1954 yılında, Landirenzo tarafından kurulan Landi Otogaz Dönüşüm Sistemleri, bugün 5 kıtada 50 ülkede faaliyet gösteren ...»

  Devamı »

  Torqmax Dizel LPG SistemiTorqmax Dizel LPG Sistemi

  Dizel motorlar için geliştirmiş bir alternatif yakıt sistemidir. Bu sistemde dizel yakıtı belirli oranlarda kısılarak ye...»

  Devamı »