• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • 2. El Accord Alınır mı? Honda Accord Kronik Sorunları ve Arızaları

  2. El Accord Alınır mı? Honda Accord Kronik Sorunları ve Arızaları

  Tarih: 18-03-2021

  2. el Accord alınır mı? Honda Accord kronik arızaları nelerdir? Honda Accord modellerde en sık yaşanan sorunlara genel bir bakış.....

  Japon devi Honda, nesiller boyu araba kullanıcılarının favorisi olmuştur. Ne kadar çok araba satarsanız, o kadar fazla sorunlarla karşılaşmanız da doğal birşeydir. Piyasadaki her araçta olduğu gibi, Honda Accord modelinin de sorunlu olan birkaç jenerasyonu bulunuyor. Honda Accord'unuz sürekli arıza yapıyor ve sizi tamirciye gönderiyorsa endişelenmeyin. "Sorun Sizde değil, Onda" ;)

   

  En Yaygın Honda Accord Sorunları

  Bazı Honda Accord sorunları tüm nesillerde ortaya çıkarken bazıları modele özgüdür. İkinci el bir Honda Accord almayı düşünüyorsanız, sırasıyla 2003, 2008, 2002, 2009, 2004, 2001 ve 2013 model yıllarından uzak durmanız gerekiyor.

   

  Honda Accord Geri Çağırmalar

  Honda, yıllar içinde onlarca kez Accord araçlarını geri çağırdı. 2003 ve 2005 model Accord'ların her biri en az 20 kez geri çağırıldı. Diğer model yıllarında da bu rakam aşağı değildir. Geri çağırma nedenleri arasında hava yastığı sorunları, emniyet kemeri sorunları, far sorunları, şanzıman sorunları ve daha fazlası bulunur.

  Neyse ki aracınız geri çağırılıyorsa, onarım ücretsiz yapılacak demektir. Fakat git-gel ve tamir işleri için zamanınızı ayırmanız gerekir. Aracın birçok kez geri çağırılması, aynı zamanda araçsız kalmak demektir.

   

  Honda Accord Otomatik Şanzıman Sorunları

  2002 ve 2003 model Accord'ların her ikiside, onarım maliyeti yüksek tutacak şanzıman sorunlarına sahiptir. 2003 modele sahip olanlar şanzımanın tamamen başarısız olduğunu rapor ederken, 2002 model kullanıcıları vites geçişleri arasında sarsılma ve tepkime gecikmesi gibi problemler yaşadığını belirtiyor. Her iki şanzımanın sorununun çözümü ise şanzımanın komple yenisi ile değiştirilmesidir. Bu da 2000$ veya daha fazla masraf demektir. En az 250 bin km. dayanması gereken bir parça için büyük bir giderdir. 150 bin km. nin altında birçok Accord sürücüsü şanzımanı komple değiştirmek zorunda kalmıştır.

  2000 ve 2001 model Accord sahipleri, şanzıman sorunları nedeniyle Honda'ya toplu dava açtı. Daha üst modellere sahip olanlar davaya dahil edilmedi.

   

  Honda Accord Fren Sorunları

  Honda Accord fren balataları, son derece hızlı aşınmaya eğilimlidir. Bu sorun tüm modellerde yaygın olsada, 2008 ve 2009 modellerde daha sık görünür.

  Sürücüler, yaklaşık 20 bin km. dolmadan fren balatalarını değiştirmek zorunda kaldıklarını rapor etmiş. Sorun elektronik fren dağıtım sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Sorun o kadar ciddiydi ki, bazı Accord sahipleri 2010 yılında Honda'ya karşı toplu dava açtı.

   

  Yüksek Şikayet Alan Honda Accord Modelleri

  Bazı Honda Accord modelleri, sorun çıkarmaya diğerlerinden daha yatkındır. Pahalı onarım maliyetleriyle uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki Accord modellerinden kaçının.

   

  Honda Accord 2002-2003 Model Sorunları

  Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2002 ve 2003 modellerin, otomatik şanzıman arıza çıkarma riski vardır. Şanzıman geç tepki verebilir veya vites değişimlerinde sarsıntı yapabilir.

  Bununla birlikte airbag sistemiyle ilgili de çok sayıda şikayet almıştır. Birçok sürücü, airbag ışığının sürekli yandığını belirtiyor. Bu durum, kaza anında airbaglerin açılmasını engeller. 

   

  Honda Accord 2008-2009 Model Sorunları

  2008-2009 model Honda Accord sahipleri, fren balatalarının erken aşınması ile ilgili özel sorunlar yaşadı. Fren balataları 20.000 km. olmadan bitiyor ve değiştiriliyordu. Bu da araca yapılan ekstra masraf demekti.

  Ayrıca birçok sürücü bu modellerde yağ yakma problemleri yaşadı. Motor yağı normalden hızlı tükeniyor ve çok sık değiştiriliyordu. Yağı değiştirmek kolay olabilir ancak problemin kaynağını çözmek yüksek masraf demektir.

  Çok yaygın olmasada bu modellerde de airbag lambası sorunu yaşanmıştır.

   

  Honda Accord 2013 Model Sorunları

  2009 modellerde yaşanan sorunları bitirmek için 2013 yılında araç yinelendi. Fakat sürücüler, aracın garantisi bittikten hemen sonra, marş sorunları yaşadıklarını belirtiyor. Motoru çalıştırmak için "motoru çalıştır" düğmesine tekrar tekrar basmak gerektiğini söyleyen sürücüler, araç çalıştıktan sonra ise titreyen gösterge lambaları ile karşılaştıklarını belirtiyor.

  2013 modelin yaşadığı tek sorun bundan ibaret değildir. Bazı sürücüler hidrolik direksiyon ile ilgili şikayetlerini de rapor etmiştir.

  Yine bazı sürücüler 2008-2009 modellerde yaşanan motor yağı tüketim sorununun bu modelde de olduğunu bildirdi.

  Önemsiz olsa da, koltukların rahat olmadığı ve radyo sesi ile ilgili problemlerde şikayetler arasında yer alıyor.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli
  Ustaya Sor
  OBDII Arıza Kodları Listesi

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Bigas LPG SistemleriBigas LPG Sistemleri

  BİGAS 1968 yılında Calenzano İtalya’da kurulmuştur. Dönüşüm kitinde yer alan regülatör (reducer), ECU (Elektro...»


  Mimgas LPG/CNG SistemleriMimgas LPG/CNG Sistemleri

  Mimgas LPG/CNG Sistemleri, Mimsunar Otogaz tarafından üretimi yapılan en kaliteli yerli kitler arasındadır. Mi...»


  Romano LPG SistemleriRomano LPG Sistemleri

  Romano LPG Sistemleri İtalya'da tüm imalatını elektronik CNC makinalarında ve robotlarla yapan, 40 senelik bir...»


  Emer Alternatif Yakıt SistemleriEmer Alternatif Yakıt Sistemleri

  Bir Westport Fuel Systems şirketi olan Emer, motorlar için yüksek performans, güvenlik ve konfor sunan, altern...»


  Hidrojen Kit Yakıt Tasarruf CihazıHidrojen Kit Yakıt Tasarruf Cihazı

  Devrim yaratan bir yakıt tasarruf cihazı olmakla beraber, ekonominiz için son derece faydalı bir üründür. Bili...»