• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • CNG İstasyonu Kurulumu

  CNG İstasyonu Kurulumu

  Tarih: 20-05-2013

  CNG istasyonu nerelere kurulabilir; Sıkıştırılmış doğalgazın gaz dağıtım şebekesinden alınarak kompresör vasıtasıyla yüksek basınca çıkarılıp, dispanser vasıtasıyla taşıtlara....

  ikmal hizmetinin verildiği ve konut dışı kentsel çalışma alanları, sanayi alanları, organize sanayi alanları, küçük sanayi alanları, akaryakıt istasyonu alanları, depolama, (yanıcı, patlayıcı, maddenin depolanabileceği) alanları, merkezi iş alanları (MİA), bölgesel iş alanlarında ve LPG ikmal istasyonları alanlarında kurulabilecek tesislerdir.

   
  İkmal istasyonlarında giriş-çıkış yapılacak yolun trafiğe açık olması ve bu yolun cephesinin akaryakıt ikmal istasyonlarında en az 40m., müstakil LPG veya CNG Otogaz ikmal istasyonlarında ise en az 30 mt olması gerekmektedir. Minimum parsel derinliğinin 25 metreolması zorunludur.
  İkmal istasyonlarından;akaryakıt istasyonları en az 1200 m2, CNG ve LPG istasyonları en az 800 m2akaryakıt + LPG ikmal istasyonları veya Akaryakıt + CNG ikmal istasyonları en z 1400 m2, akaryakıt + LPG + CNG ikmal istasyonları en az 1600 m2, LPG + CNG ikmal istasyonları ise en az 1200 m2 alana kurulabilirler.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  AG Otogaz SistemleriAG Otogaz Sistemleri

  Auto-Gaz Centrum tarafından yaklaşık 90'lı yıllarda kurulan şirket 70'li yıllardan beri İtalyan markaları ile işbirliği ...»

  Devamı »

  Torqmax Dizel LPG SistemiTorqmax Dizel LPG Sistemi

  Dizel motorlar için geliştirmiş bir alternatif yakıt sistemidir. Bu sistemde dizel yakıtı belirli oranlarda kısılarak ye...»

  Devamı »

  Vialle Alternatif Yakıt SistemleriVialle Alternatif Yakıt Sistemleri

  Vialle Alternatif Yakıt Sistemleri Türkiye'deki tek sıvı püskürtmeli LPG sistemidir. Aynı zamanda piyasadaki en modern v...»

  Devamı »

  AKL LPG SistemleriAKL LPG Sistemleri

  AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri ATİKER tarafından üretilen yeni bir LPG otogaz markasıdır. Sistemdeki ECU ve enjektörler ...»

  Devamı »

  Stefanelli LPG SistemleriStefanelli LPG Sistemleri

  Stefanelli LPG/CNG Dönüşüm Sistemleri 1977 yılından beri üretim yapan bir italyan markasıdır....»

  Devamı »