• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Tuğra LPG Tankları

  Tuğra LPG Tankları

  Tarih: 07-06-2013

  Tuğra Makina; ECE-R 67.01’in (LPG sistemlerini bir bütün olarak test eden özel testler) ülkemizdeki ilk ve tek, test ve deney merkezi olma yolunda çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. ....

  Bir LPG sisteminin güvenliğini belirleyen LPG tankıdır. Tüm sistem önce LPG tankının güvenliğe alınması ve ardından LPG tankının çeşitli teknik verilerinin ışığında diğer bileşenlerin güvenlik olanaklarını düzenler.

  Kaliteyi etkileyen ilk faktör olan hammaddenin temininde, çok seçici davranan Tuğra Makina, dünya genelinde kalitesini ispatlamış firmalardan satın aldığı hammaddelerin girdi kontrollerini kendi bünyesindeki teknolojik laboratuarında uzman personeli ile gerçekleştirmektedir.

  Şirketimizin uygulamakta olduğu ECE-R 67.01 Regülasyonunun en büyük özelliği; LPG sistem bileşenlerini ayrı ayrı değil bir bütün olarak denetlemeye başlayan ilk (Regülasyonu) yönetmeliktir. Bu denetimin en önemli unsuru Bonfire (Yangın) deneyidir. Bu deneyde güvenli bir sistem oluşturmak amacıyla güvenlik kriteri olan LPG tankı, LPG dolu vaziyette ve diğer LPG sistem bileşenleri ile beraber sürekli ve kesintisiz olarak aleve maruz bırakılır, sistemin bütününün verdiği tepkiler çeşitli deney aletleri ile kontrol edilir, sistemin tamamı testi geçerse beraber kullanılmasına izin verilir ve bu aksesuarların bir listesi oluşturularak E belgesine eklenir.

  ECER-R 67.01 LPG tankının üretimin her aşamasında büyük bir dikkatle testten geçirilmesini zorunlu kılar. Hammaddelerimizi, kalite konusunda kendini ispatlamış firmalardan tedarik etmekle yetinmeyip, üzerinde kendi bünyemizdeki mekanik laboratuarımızda çekme, eğme deneyleri yaparak girdi kontrollerinin tamamlanmasının ardından üretim hattımıza dahil edilmektedir. Yarı mamul halinden, tamamlanmış ürün haline gelene kadar ara kalite kontrolleri, kullanılan malzemelerin teknik açıdan yeterlilikleri ve bitmiş ürünün her birinin tek tek yüksek basınç testi ve sızdırmazlık testlerinden geçirilmesini zorunludur, ayrıca her 200 tankta bir seçilen numuneler üzerinde yine kendi bünyemizdeki Radyografi laboratuarında kaynaklarımızın muayeneleri yapılır, diğer numuneler üzerinde, yüksek basınç altında patlatma deneyi uygulanır. Tüm bu test, deney ve kontroller elbette son kullanıcının güvenliğini garanti altına almak amacıyla Tugra Makina tarafından uygulanmaktadır.

  Tuğra LPG Tankları Kalite Politikası


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Landi Otogaz SistemleriLandi Otogaz Sistemleri

  1954 yılında, Landirenzo tarafından kurulan Landi Otogaz Dönüşüm Sistemleri, bugün 5 kıtada 50 ülkede faaliyet gösteren ...»

  Devamı »

  Kitmtm LPG SistemleriKitmtm LPG Sistemleri

  Kitmtm LPG Sistemleri ileri teknolojisi ve mükemmel performansıyla en iyi sistemlerden biridir....»

  Devamı »

  Tomasetto LPG SistemleriTomasetto LPG Sistemleri

  Tomasetto Achille Spa firması LPG ve CNG ekipmanları tasarımı ve üretiminde dünyada önde gelen firmalardandır....»

  Devamı »

  Eureka4 LPG SistemleriEureka4 LPG Sistemleri

  Eureka4 LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri Akel dış Ticaret'in ithal ettiği bir üründür. ...»

  Devamı »

  A Enerji Yakıt Tasarruf SistemiA Enerji Yakıt Tasarruf Sistemi

  A Enerji yakıt tasarruf cihazı, evinizde ve aracınızda kullanılmak üzere geliştirilmiştir....»

  Devamı »