• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Shell FuelSave Kurşunsuz 95

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95

  Tarih: 20-07-2013

  Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen....

  teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır.

  Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95: Shell bilim insanları tüm benzinli araçlar için uygun tasarruf yakıtının formülünü buldu ve adını Shell FuelSave Kurşunsuz 95 koydu.

  Shell’in en ekonomik benzini Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile yakıttan tasarruf etmeniz mümkün.

  İster işe gidin, ister çocuklarınızı okula bırakın, isterseniz alışverişe çıkın; siz de aracınız ve bütçeniz için iyi bir seçim yapın, Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile yola çıkın.

  Kısaca; Shell FuelSave Kurşunsuz 95:

  Aracınızın deposunu Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile doldurduğunuz andan itibaren bu tasarruf yakıtının faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

  Bunun nedeni, formülünün ilk damladan itibaren yakıt ekonomisini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan Verimlilik Artırıcı formül içermesidir.

  SHELL FUELSAVE'i NASIL GELİŞTİRDİĞİMİZİ ÖĞRENİN

  SHELL FUELSAVE YAKITLARI NELERDİR?

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel, Shell'in en ekonomik yakıtlarıdır.

  Sadece Shell istasyonlarında satılan bu yakıtlar, tüketicilerimizin yakıt tasarrufu yapmalarına yardımcı olmak için Shell bilim insanları tarafından özel olarak geliştirilmiştir.

  SHELL FUELSAVE'i NASIL GELİŞTİRDİK

  Shell bilim insanları tüm benzinli ve dizel araçlar için uygun tasarruf yakıtlarının formülünü buldu ve adını Shell FuelSave koydu.

  Böylece yakıttan tasarruf etmenin yollarını arayan müşterilerimiz için Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel geliştirildi.

  Shell FuelSave: Yakıt tasarrufuna yardımcı olmak için tasarlanmıştır

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel, yakıt tasarrufuna yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Üstelik bu yakıtlar Shell’in en ekonomik yakıtlarıdır.

  Karşılaştırma standart yakıt ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı yakıt arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir.

  Shell FuelSave yakıt tasarrufu formüllerimizi nasıl geliştirdik?

  Yeni yakıt tasarlamak ve bir fark yaratacak doğru formülasyonları bulmak için yıllarca bilimsel araştırma yapmak gerekebilir. Shell FuelSave Tasarruf Yakıtları, motor verimliliğinin arttırılmasına ve yakıt tasarrufu yapılmasına yardımcı olacak yakıtlar bulmak ve tasarlamak amacıyla yürütülen kapsamlı araştırma ve geliştirme programının sonucunda elde edilmiştir.

  Motorun farklı parçalarında enerji kayıpları görülebilir.

  Söz konusu enerji kayıplarına sebep olan yakıt/motor etkileşimlerini belirleyerek, motor verimliliğini arttırmaya yardımcı olacak yöntemler geliştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı başardık.

  Shell Fuelsave

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel yakıtlarının geliştirilmesi esnasında, Shell bilim insanları çok sayıda farklı araç türünde bir dizi kapsamlı performans testi gerçekleştirdi.

  Bu test çalışması, endüstri standartlarında test protokolleri kullanılarak şasi dinamometreleri üzerinde gerçekleştirildi.

  Şasi dinamometre testinde aracın çeker tekerlekleri dinamometreye ve döner enerji depolama cihazına bağlı büyük, döner silindirler üzerine yerleştirilir (gücü emen bir cihaz).

  Dinamometre, aracın yolda karşılaşabileceği dönme direncini ve aerodinamik direnci üretir, volan ise araç ataletini harekete geçirir. Egzoz gazları hava ile seyreltilir, sabit bir hacim örnekleyici ile toplanır, ardından farklı emisyonlar için bir dizi spektroskopik ölçüm cihazı ile analiz edilir.

  Aracın yakıt tasarrufu (FE) ve yakıtın karbon içeriği CO2, CO ve hidrokarbon emisyonu ölçümlerinden bir karbon dengesi yöntemi kullanılarak hesaplanır.

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95 nasıl çalışır ?

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95, normal motor yağlarının ulaşamayacağı yerlerin yağlanması ve motorun daha rahat dönmesinin sağlanması amacıyla bilim insanlarımız tarafından özel olarak formüle edilmiştir. Tekerlekleri döndürmek için daha fazla enerji elde edilmesini sağlar.

  Shell FuelSave Kurşunsuz 95, motor parçalarının (Özellikle yakıt sistemi bileşenleri) temiz tutulmasına yardımcı olmak için tasarlanan özel deterjanlar ile formüle edilmiştir. Shell FuelSave Kurşunsuz 95, ilk depo dolumundan itibaren daha iyi motor verimliliği ve sonuç olarak daha iyi yakıt tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır.

  Karşılaştırma standart benzin ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı standart benzin arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir.


  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Eureka4 LPG SistemleriEureka4 LPG Sistemleri

  Eureka4 LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri Akel dış Ticaret'in ithal ettiği bir üründür. ...»

  Devamı »

  Stag Otogaz SistemleriStag Otogaz Sistemleri

  Stag LPG/CNG Sistemleri'nin menşei Polonya'dır. AC SA şirketi tarafından üretimi yapılan Stag, LPG/CNG konularında müşte...»

  Devamı »

  Zavoli LPG/CNG SistemleriZavoli LPG/CNG Sistemleri

  Zavoli, İtalya Cesena’da kurulmuş, Lpg ve Cng dönüşüm sistemleri üretim ve satışında dünya lideri firmadır. ...»

  Devamı »

  AKL LPG SistemleriAKL LPG Sistemleri

  AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri ATİKER tarafından üretilen yeni bir LPG otogaz markasıdır. Sistemdeki ECU ve enjektörler ...»

  Devamı »

  Stargas LPG SistemleriStargas LPG Sistemleri

  Stargas srl, merkezi İtalya'nın Napoli körfezindeki Pozzuoli komününde bulunan ve 1982 yılından beri LPG dönüşüm sisteml...»

  Devamı »