• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Prolong Motor Yağı Katkısı

  Prolong Motor Yağı Katkısı

  Tarih: 10-06-2014

  Prolong Engine Treatment friksiyon ve ısı hasarını azaltan hem motorinli hem de benzinli motorların metal yüzeylerinde kullanılmak üzere Prolong un patentli AFMT™ teknolojisiyle formüle edilmiştir. ....

  Prolong Engine Treatment friksiyon ve ısı hasarını azaltan hem motorinli hem de benzinli motorların metal yüzeylerinde kullanılmak üzere Prolong’ un patentli AFMT™ teknolojisiyle formüle edilmiştir. 

  Prolong, aşırı basınçlı metal’ den metale temas alanlarında ihtiyacın en çok olduğu yerlerde en büyük koruma düzeyini temin eder.

  Prolong Engine Treatment kullanımı son derecede etkili olup ücretsiz sınırlı ömrü boyu motor garantisi sağlamaktadır (12 oz. Engine Treatment ürününü satın alınması ve kullanılması sayesinde mümkündür).

  * Hem benzinli hem de motorinli motorlarda zararlı friksiyonu ve aşırı sıcağı önlemektedir.

  * AFMT™ patentiyle formüle edilmiştir.

  * Sürtünmeye karşı metal ile işletilmiştir.

  * Yağ veya soğutucu kaybı durumunda motorun korunmasına yardımcı olur.

  * Yakıt tasarrufunu optimize etmek için motor verimliğinin yeniden kazanılmasında yardımcı olur.

  * Hem yeni hem de eski, yüksek kullanım kapasitesi olan araçlar için uygundur.

   

  Kullanımı

  İlk uygulama için 12-oz’ luk Engine Treatment ürününü kullanınız. Maksimum koruma seviyesini sürdürmek için 8-oz’ luk Engine Treatment Booster ürününü motor yağı her değiştirildiğinde kullanınız.

  Prolong, dünyadaki en iyi yağlayıcıdır. Motor içerisinde çalışan parçalarla temas kurarak adeta yüzeye yapışır. Bu sayede motorunuzun çalışmalardan dolayı oluşan parça aşınmalarına engel olur. Prolong aracınızda kullandığınız hertürlü normal ve sentetik yağlarla uyum gösterebilen bir katkı yağıdır. Otomobil, minübüs, kamyon, iş makinası, motosiklet, traktör gibi araçlarda güvenle kullanabilirsiniz. Prolong'un içerisinde diğer katkı yağlarında bulunan solik asit PTFE, molieten, çinko, bakır ve grafit bulunmaz. Bu maddeler motorunuzdaki ince yağ kanalllarını ve yağ filtresini tıkayarak motorunuza zarar verir. Prolong Motor yağ haznesine çalışırken dökülür. 5 Dakika içerisinde motorunuz daha sessiz ve daha güçlü hale gelir. PROLONG’un dünyada bir eşi daha yoktur.

   

  Aşırı Basınçsız Yağ

  İdeal şartlar dahilinde, sıradan yağlar yüzeyler arasındaki sürtünme ve ısıyı ince bir film tabakası oluşturarak azaltır. Bu film tabakası hareket eden metal parçaları arasındaki yastık görevi görmektedir.

   

  Aşırı Basınç Koşulları Altında Yağ

  Bununla birlikte aşırı basınç noktalarında, konvansiyonel yağ dışarı doğru sıkıştırılır ve artırılmış sürtünme ve ısıdan dolayı metal parçalar aşınır ve yağı kirleterek daha fazla zarara neden olur.

   

  Aşırı Basınç Koşulları Altında Prolong

  Prolong Patentli yağ kimyası temas noktalarındaki metalden metale aşırı basıncı tarafından etkinleştirilir.Bunun sonucunda metal yüzeylerinde tampon görevi gören ve onları pürüzleştiren moleküllerin oluşmasından dolayı sürtünme ve ısınma çok daha az bir şekilde meydana gelir.

  Birçok yağ katkısı ve motor yağları ateş üzerinde sıcaklıkla temas ettirildiği hallerde 320 F derecede özelliğini kaybederek kararıp koruma işlevini yitirir ve yanar.

  Diğer yağlar gibi yüksek ısı ve sıcaklıklarda bozulmaz. 450 F derece sıcaklığına kadar özelliğini korur, motor içerisindeki korumasına devam edip motorunuzun ömrünü uzatır.
   
  Prolong Engine Treatment içerisinde diğer yağ katkılarında bulunan Slik Asit PTFE, Molieten, Çinko, Bakır ve Grafit bulunmaz.Bu maddeler Motorunuzdaki ince yağ kanallarını ve Yağ filtresini tıkayarak motorunuza zarar verir.Prolong motor Yağ Haznesine çalışır durumda iken dökülür.5 Dakika içerisinde Motorunuz daha sessiz ve Daha güçlü hale gelir. Prolong'un Dünyada bir eşi daha yoktur.
   
  Diğer yağ katkılarının ve motor yağları 36 kg, 72 kg ve 84 kg basınçlarda motorunuzu koruyamazken Prolong Engine Treatment ile 240 kg lık bir basınçta bile motorunuzu korur.
   
  Prolong Engine Treatment ve prolong ürünlerinin motorunuzu koruduğu ve buna katkı sağladığı değişik test sonuçları ile kanıtlanmıştır.
   
  Sizde araçlarınızda güvenli bir şekilde Prolong ve ürünlerini kullanabilirsiniz.

   


  Bu Konuya Yapılan Yorumlar

  • AvatarErol :
   Bulunduğu İl: Kocaeli                                      Tarih: 12-02-2021

   "Ben bu yağı daha önce 1.3 toyota aracımda kullanmıştım. Araç hafif bir şekilde yag yakmaya başlamıştı. Kullandıktan sonra yağ yakması kesildi, performansı artmıştı çok memnun kalmıştım."

  • AvatarMesut Tan :
   Bulunduğu İl: Manisa / Soma                                      Tarih: 13-09-2020

   "Ben yıllar önce ilk çıktığında kullandım, yağ keçesine kıymık batmış, ister inanın ister inanmayın 2 ay farkında olmadan arabamı kullanmışım, araçta 1 gr yağ kalmamış, prolong arabamı yatak sarmaktan kurtardı, uzun zamandır piyasada yoktu, bir ara 5 lt lik çıktı çok pahalı idi şimdi fiyat yine pahalı ama gerçekten değer helal olsun."

  • AvatarNecati Çakır :
   Bulunduğu İl: Kırşehir                                      Tarih: 28-02-2019

   "Ben prolongu daha önce kullandım memnunda kaldım ama şimdi prolongu temin edebileceğim bir satış bayisi veya Türkiye temsilcisi yok "

  • Avatarbedri bleda :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 01-12-2014

   "ben kullandım. inanılmaz istanbul harem gümrüğün önündeki bozuk yolda yağ karterin tapası taşa çarpıp koptu. haremde bostancı özel bmw servisine kadar yağsız vaziyette gittim. servisteki arkadaş (zafer usta) durumu görünce gözleri fal taşı gibi açılmıştı. inanılmaz bir olaydı. "

  Daha Fazla Göster

  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Lecho Elektronik Otogaz SistemleriLecho Elektronik Otogaz Sistemleri

  Lecho Otogaz Sistemleri 1999 yılından günümüze otomotiv gaz sistemleri branşında faaliyet göstermektedir. Merk...»

  Friendoxy Yakıt Tasarruf CihazıFriendoxy Yakıt Tasarruf Cihazı

  Friendoxy Yakıt Tasarruf Cihazı, ideal yanmayı temin ederek aracınızın daha güçlü çekiş ve yüksek performansta...»

  Versus Otogaz EkipmanlarıVersus Otogaz Ekipmanları

  Polonya merkezli bir şirket olan Versus, 1991 yılından bu yana LPG dönüşüm sektöründe faaliyet göstermektedir....»

  Milano LPG SistemleriMilano LPG Sistemleri

  Milano Sıralı Sistem LPG, çok nokta enjeksiyonlu araçlarda ve 2000 model üzeri plastik manifoldlu araçlarda ku...»

  Aldesa Otogaz SistemleriAldesa Otogaz Sistemleri

  Aldesa Otogaz Sistemleri, 40 yılı aşkın süredir imalat sektöründe bulunan sanayici bir ailenin şirketler grubu...»