• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • LPG Regülatör (Beyin) Arızası

  LPG Regülatör (Beyin) Arızası

  Tarih: 27-11-2019

  Regülatör nedir, ne işe yarar? LPG Regülatör arızası nedir? LPG beyin arızasının sebepleri, olumsuz etkileri ve belirtileri nelerdir?....

  Aracınızda LPG kullanıyor ve sürekli sorun ve arızalar ile karşı karşıya kalıyorsanız, problem LPG regülatöründe olabilir.

  Bilindiği gibi regülatör karbüratörlü araçlarda beyin olarak tanımlanmaktadır. Sıralı sistemler de bu parça yine bulunmakta fakat beyin olarak tabir edilmemektedir. Sıralı sistemlerde beyin görevini ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) üstlenmiştir.

  Bu yazımızda sizlerle regülatör arızalarının sebeplerini, belirtilerini, olumsuz etkilerini ve fiyatlarını  paylaşacağız.

   

  Regülatör Nedir?

  Regülatörün görevi, LPG tankından gelen sıvı LPG’nin, motor suyundan aldığı sıcaklıkla ısıtılarak buharlaşmasını sağlamaktır. Ardından buharlaşan bu gazı, diyafram vasıtası ile karbüratör veya sıralı sistemlerde bulunan enjektörlere gönderir.

  Aracınız sabahları her zamankinden daha sorunlu çalışmaya başladıysa ve normalden daha fazla bir yakıt harcıyorsa sorun büyük ihtimalle LPG regülatöründen kaynaklanıyordur. 

   

  Regülatör Arızasının Sebepleri, Belirtileri ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?

  LPG sıvı bir maddedir. Bu maddenin tam olarak gaz haline dönüştürülmesi regülatörde gerçekleşir. Tankın içinden gelen sıvı LPG içerisinde, filtrelerden sızan metal tozu, katkı maddeleri gibi katı maddeler bulunmaktadır. Bu katı maddeler regülatöre ulaşarak, zamanla tortulaşma, kurumlaşma, posalaşma gibi olumsuz etkenler yaratarak regülatörün en hassas parçası olan diyaframı sarmalar. Regülatör içerisinde bulunan diğer mekanik parçaları da etkisiz ve işlevini yapamaz hale getirir.

  LPG Regülatör Arızası

  Regülatörün arızalanması durumunda:

  Bu arıza giderilmediği zaman, aracın diğer parçalarına da zarar verecek ve açılan masraf büyüyecektir. En önemlisi aracınızdan randıman alamayacak, sürekli sorunlarla uğraşmak durumunda kalacaksınız. Aracınız hiç beklemediğiniz anda aşırı trafikte aniden stop edebilir. Aracınızı çalışmaya zorladığınız zaman buharlaşmaya müsait olmayan gazdan dolayı aracınız boğulabilir. Bu hareketin defalarca denenmesi aracın marş sistemine de zarar verebilir.

   

  Regülatör Arızasının Belirtileri Nelerdir?

  Tüm bu olumsuz durumlarda regülatörünüzün ya da içerisindeki tamir takımının değişmesi gerekebilir. Birçok sistemin, regülatör tamir takımı bulunmaktadır.


  Bu Konuya Yapılan Yorumlar

  • AvatarKutay :
   Bulunduğu İl: Gerede                                      Tarih: 11-11-2019 22:58:23

   "Çok güzel bilgiler aynen bu sorunları yaşadım gaz beyninden olduğunu anladım beyin antifiriz değişimi atiker walf li 350 TL araç düzeldi."

  • AvatarTnjtnj :
   Bulunduğu İl: Tekirdağ                                      Tarih: 11-08-2019 14:19:06

   "Merhabalar. Astra f 1.4 gl 97 model aracım var. Lovato marka LPG takılı tek nokta enjeksiyon sistem var. LPG takılalı 8 yıl olmuş. Son bir kaç aydır yakıtta aşırı artış başladı. Buji kablolarını yeni bujileri geçen yıl değiştirdim. Araçta boşa atınca stop etmeler de var. Birde arada normal harekette trafikte gazdan benzine geçiyor çıt çıt yapıyor sürekli. Acaba regülatör arızalanmış olabilir mi? Desteğinizi rica ediyorum."

  • AvatarLpg :
   Bulunduğu İl: Bursa                                      Tarih: 06-07-2019 02:44:19

   "Geande punto 2010 aracın lpg de stop ediyor elektronik beyin değişecek dediler 600 tl atiker beyinle mi alakalı aracın stop etmesi başka nedenleri de olabilir mi?"

  • AvatarMeemr19 :
   Bulunduğu İl: Çorum                                      Tarih: 03-04-2019 03:21:17

   "Herkese selamlar bende 2014 model yeni toyota corolla var. Arabamda prins lpg takılı arabam ilk önceleri haraket halindeyken vınnn diye ses çıkarıyordu sonra bunun sebebinin kirli lpg aldığımdan dolayı regülatörün kirlendğini söylediler regülatörü temizlediler şimdi ise marşı biraz geç alıyor ve ışıklarda beklerken bazen titreme yapıyor bu konuda çok endişeleniyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla"

  • AvatarOğuz Karaman :
   Bulunduğu İl: Yozgat                                      Tarih: 22-03-2019 22:40:07

   "Selamun aleykum arkadaşlar bende reno 9 brodvay var depoyu fulluyorum 55 km yol yapiyorum 45 tl gaz aliyor tekrar butun gaz kacak yerlerini yaptirdim dolum yerinide yaptirdim ama gaz ayarini defalarca yaptiriyorum ama hala ayni ama kiş ayi boyunca beyin surekli karliyordu conta yanikti surekli havasini alip ole kullaniyordum acaba o karlama beyni bozmus olabilir mi ?"

  • AvatarMahmut :
   Bulunduğu İl: Istanbul                                      Tarih: 07-02-2019 01:24:07

   "Mehmet bey sahin icin yakitiniz fazla demissiniz bendede ayni sorun vardi şimdilik duzeldi oncelikle hava filitresinden cikan borunun ucunda isiya duyarli hava kapagi vardir motor isininca kendini acar ve disaridan soguk hava alir bu tertibati iptal edin sicak hava giris bolumunu kople kapatin bant kesinlikle kullanmayin soguk hava girisini sadece biraz bantla daraltin boruda yarim bosluk kalsin sona regulatorun uzerinde pirinc vidayi komple sık kapa yine altinda bulunan plastik siyah vanayi 4 tur ac mars yap"

  • AvatarMehmet :
   Bulunduğu İl: Sivas                                      Tarih: 20-01-2019 14:05:12

   "Merhaba aracım 1995 tempra sx 1.6 3 ay önce aldım aldığım günden daha bugün bile masraftan kurtulamadım şikayetim aracaımın çok değil çokk aşırı lpg tüketmesi abartmadan söylemem gerekirse depoyu doldurup şehiriçi 20 km yol yapıyorum 18 TL gaz alıyorum üzerine 15 kilometre yapıyorum 13 TL gaz alıyorum bundan önceki aracım da depoyu doldurup 20 km sonra tekrar üstünü doldurduğumda 9 TL gbi bir rakam oluyordu Şahin arac yani şu olayı Bi gecelim depoyu doldur bitir tekrar doldur öyle ölç onlar hikaye kardeşim doldurdukça para gidiyor yakıtı normal olan bir araç buşekil ölçmede bile belli eder aracım şu an 80 kuruşun üstünde yakıt tüketiyor yağ hava filtre buji kablo platin sente ayarı termostat subap ayarı bunların hepsi yapıldı lpg ustası bilgisara bağlayıp baktığında normal yakıt değerinde dediği halde arabamın yakıtı bu ben 3 aydır delirdim varsa ustası buyursun buenim arabam neden yakıyor bende duacısı olayım tüp beyni atıker beyin regülatör 2017 2 yıllık "

  • AvatarDogann :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 13-12-2018 02:26:55

   "Ihsan bey beyin ayar tutmuyorsa Rolanti bozuyorsa degistirin bendede r9 var aynı ariza benim araçtada vardı beyin taktırdım akl sorun çözüldü "

  • Avatarİhsan Yıldız :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 10-12-2018 13:10:22

   "Aracım r9 spring, Yyakıt sarfiyatı çok arttı, km de 50 kuruş oldu, yolda giderken boşa alınca rolanti çok düşüyor ve yağ lambası yanıyor, hatta stop bile ediyor, sabahları çok zor çalışıyor, beyin etrafında gaz kokusu var, brc beyin, beynin değişmesi gerekir mi, hangi markayı önerirsiniz?"

  • AvatarAteş :
   Bulunduğu İl: Sivas                                      Tarih: 09-12-2018 22:52:40

   "Merhaba aracım Sivas'ta benzinde çalışıp gaza geçince istop ediyor komple ECU düğme map sensörü değişti genelde motor sogukken yapıyor sicakken yapmıyor .usta yine yaparsa beyin değişmesi gerekiyor dedi sizin fikriniz nedir?"

  • AvatarTaşkın :
   Bulunduğu İl: Sakarya                                       Tarih: 06-12-2018 13:10:21

   "Merhabalar aracım 2000 model lada samara enjeksiyonlu bayır aşağı inerken frene basınca ve ortalama 100 km hıza ulaşınca ayağımı gazdan çeker çekmez araç benzine geçiyor gaza dokununca tekrar gaza geçiyor bu sorunu benzinde kullanınca olmuyor. Sebebi ne olabilir?"

  • AvatarÖzkan :
   Bulunduğu İl: Samsun                                      Tarih: 03-12-2018 14:47:08

   "Oktay bey ilk benzinde çalışması zorsa 1. lpg gazı sızıntı yaparak ateşleme odasına sızarsa benzinle çift yakıt oluşur. Geç çalışır benzin bitene dek yada lpg'ye henüz geçmemişse içeri sızan gaz bitene dek rolanti de ve gaz yemede sıkıntı yapar. 2. Benzin pompasını değişirken pompayı oringleri iyi yerleştirilmemişse yeterli emiş pompalama olamıyacağından hava alacağından geç çalışır. ( 2. Benim başıma geldi) 3. Benzin enjektörlerinin diplerinde oringleri aşınmışsa olur anlamanın yolu o enjektörlerinin diplerine pet şişeye su koyup kapağını delin su püskürtün rölantide değişme extra bir durum o an için oluyorsa oringleri değiş aklıma gelenler. "

  • AvatarÖzkan :
   Bulunduğu İl: Samsun                                      Tarih: 03-12-2018 14:48:05

   "Şakir bey bence silindir kapak contası yanmış. Sertaç bey regülatörün içindeki contan yırtık gazı az az salıyor çift yakıt yakmaya çalışan aracın ilk çalıştırmada boğuluyor bekleme süresine bağlı olarak 1_2_3_ saatlik bekleme sonrası sızıntı az olduğundan kolay çalışır.. Lpg enjektörlerinin içinde küçük pistonlar var onlarında küçük oringleri var onlar zamanla gaz sızdırması yapar söküp temizle oringleri gitmişse yeni enjektörler almanı tavsiye ederim. Mehmet bey aracın otomatik avanslı değilde distribütörlü ise avans ayarından olabilir. Usta değilim biraz bu işlere merakım ve birazda bu durumlarla karşılaştığımdan nacizane fikrimi paylaşıyorum. Saygılar."

  • AvatarŞakir İnebey :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 17-11-2018 15:38:37

   "88 doğan var gaz beynine su gelmiyor. Devirdaim, termostat yeni değiştim yine aynı. 5 dakikada hararet yapıyor. Radyatör kapağını açtığında su patlıyor, tahliye su bidonu gaz kokusu geliyor o da aynı şekilde kaynıyor. Bir çözüm bulamadık kaç tane ustaya gittim."

  • AvatarSertaç :
   Bulunduğu İl: Eskişehir                                      Tarih: 17-11-2018 15:40:54

   "Oktay Bey 'in aynı problemi ben de de var bir türlü çözüm bulunamadı.Aynı araç aynı problem. "Peugeot 206 1.4 benzin-lpg li aracımın benzin pompası-şamandrası, bobini, bujileri, oksijen sondası yeni değişti. Aracım ilk çalıştırmada biraz geç çalışıyor diğer çalıştırmalarımda hemen çalışıyor. Ayrıca ilk çalıştırmada bazen rölantide bayılacakmış gibi oluyor sonra toparlıyor. Bir de aracım hareket ettikten bir müddet sonra bazen gaz yemiyor gibi oluyor ve tüpten tık diye ses geliyor ve devir saati birden atağa geçiyor. Arızanın ne olabileceği konusunda bilgi verir misiniz""

  • AvatarOktay :
   Bulunduğu İl: Bayburt                                      Tarih: 24-09-2018 21:40:35

   "Peugeot 206 1.4 benzin-lpg li aracımın benzin pompası-şamandrası, bobini, bujileri, oksijen sondası yeni değişti. Aracım ilk çalıştırmada biraz geç çalışıyor diğer çalıştırmalarımda hemen çalışıyor. Ayrıca ilk çalıştırmada bazen rölantide bayılacakmış gibi oluyor sonra toparlıyor. Bir de aracım hareket ettikten bir müddet sonra bazen gaz yemiyor gibi oluyor ve tüpten tık diye ses geliyor ve devir saati birden atağa geçiyor. Arızanın ne olabileceği konusunda bilgi verir misiniz"

  • AvatarMehmet :
   Bulunduğu İl: Konya                                      Tarih: 14-07-2018 00:27:18

   "Merhaba aracın kontağını kapattımmı tekrar çalışacakmış gibi oluyor motor bi tekliyor sonra stop ediyor neden olabilir tşk"

  • AvatarMehmet :
   Bulunduğu İl: Kayseri                                      Tarih: 04-07-2018 20:42:19

   "1995 model dogan slx araçta giderken stop ediyor sonra zor çalışıyor gaz kesicilere bakıyorum çalışıyor ses geliyor beynin tahliyeden yağ da boşalttım düzelir diye gene giderken stop ediyor kesiciye bağlantı atarak çalıştırıyoruz yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler manuel sistem lavabo beyin"

  • AvatarHasan Görel :
   Bulunduğu İl: Almanya                                      Tarih: 22-06-2018 00:20:13

   "Merhaba, 2002 model Toyota Camry 3.0 kullanıcısıyım, sistem prins vs2. 3 sene sorunsuz 40.000 km. kullandım. Bu aralar buharlaştırıcıdan ses geliyor. Sıcak havalarda, ses motor kayışından çıkan ses Bibi. Araştırmalarıma göre sesin zararı yokmuş. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Selamlar "

  • AvatarMikail :
   Bulunduğu İl: Adana                                      Tarih: 17-06-2018 00:53:51

   "Yaklaşık 1 hafta önce başladı sağ alttan pat diye ara ara ses geliyor sonra araba tekliyor şu sıralar arttı ki diyor tüp beyni şimdi arttı hızlı giderken yani gaza yüklenirken pek olmuyor kalkışlarda oluyor genelde sorununun ne olduğunu anlayan varsa yazarsa sevinirim "

  • AvatarMustafa :
   Bulunduğu İl: Adana                                      Tarih: 11-04-2018 22:30:14

   "MPI tipo aracım var sıralı sistem takılı değil araç çalışırken veya ani gazlamada patlama yapıyor buji ve kabloları yeni değiştirdik ateşleme bobininde de sıkıntı yok nereden yaşanır?"

  • AvatarKöksal :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 04-01-2018 00:27:41

   "Reno Europa araç aldım. Aracım sorunsuz çalışıyordu. İki gün önce çalısmadı kontağı çevirdiğimde tüpten o tık sesi gelmiyor. Arıza ne olabilir benzinde de gazda da çalısmıyor şu an bilgisi olan varsa yazabilirmi?"

  • AvatarEnes :
   Bulunduğu İl: Karabük                                      Tarih: 15-12-2017 00:24:41

   "Arabadam enjeksiyonsuzdur. Arabada gazda geç marş almaktadır. Bide gaza aniden yüklendiğimde arabanın atağa geçmek isteyipte geçememesi gibi bi durum söz konusu yardımcı olursanız seviniriz."

  • AvatarMustafa Yıldız :
   Bulunduğu İl: Şanlıurfa                                      Tarih: 27-10-2017 14:22:41

   "Hocam iyi günler. Benim aracımın LPG'sini 2 senedir taktırmıştım. Aracımın tüpü bittiğinde benzinde çalıştırıyorum 3-4 gün sonra tüp koyuyorum gaza geçmiyor. Bir iki defa oldu. Kaputu açtı bidon şeklinde birşey taktım dedi. Temizliği gelmiş dedi. 2 hafta sonra yine aynı arıza."

  • AvatarErol :
   Bulunduğu İl: Bayburt                                      Tarih: 17-10-2017 01:00:21

   "Benim opel astra 2004 arabam var. Tartarini sıralı sistem. Araç benzinden gaza geçtiği anda rölanti dalgalanmaya başlıyor. Gaz verdiğim zaman motor zorlanıp resmen araç sallanıyor. Ayağımı gazdan çektiğim anda araç stop ediyor. Eğer o anda araç viteste değilse aniden devir saati dalgalanmaya başlıyor ve stop ediyor. Benzinde alıp gittiğim zaman sorun yok. Gazdayken örn; trafik ışıklarına geldiğimde boşa aldığım anda rolanti sürekli dalgalanıyor ve stop ediyor. Vites değiştirirken bile korkarak değiştirir oldum. Trafikte vites değiştirdiğim sürede bile aniden araç stop ediyor. Bir çok kere gaz ayarı yaptılar. En son enjektörlerden deyip değiştirdiler fakat eskisinden daha kötü oldu. Sorunu bir türlü burada çözemediler neden kaynaklanabilir. Bana neden olabileceği hakkında yardımcı olursanız sevinirim."

  • AvatarSerdar :
   Bulunduğu İl: Konya                                      Tarih: 18-09-2017 01:07:17

   "Hyundai accent sıralı sistem beyni değişti ama ilk çalıştırmada 1 veya 2 dakika beyinden tak tak ses geliyor ve rolanti düzensiz ayar da yapmadılar sorun ne olabilir teşekkür ederim."

  • AvatarMamixx :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 05-07-2017 04:32:14

   "Çok açıklayıcı bir yazı tşk ederim. Benim aracımda yolda giderken birden istop etti Atiker sıralı sistem LPG var. Atiker servisine götürdüm aracı cihaza taksi ve regülatör de sıkıntı var dedi ve 300 lira mal olur dedi mecbur yaptıracaz yani adam nokta atış yapmış."

  • AvatarFatih :
   Bulunduğu İl: Bartın                                      Tarih: 26-05-2017 00:08:26

   "Selamün aleyküm ustalarım bende opel astra 99 hb var gl aracım su eksiltiyor atiker sıralı sistem tüp var iki üç gün oynatmazsam arabayı bi kerede çalışmıyor çalışsa bile stop ediyor bir daha marşa basıyorum çalışıyor neden olabilir bu su eksiltmeye çözüm bulabilirmisiniz üstatlar "

  • AvatarKalkan Akın :
   Bulunduğu İl: Kahramanmaraş                                      Tarih: 29-03-2017 16:33:14

   "Merhabalar. 2004 Focus Ghia benzin&lpg sıralı sistem aracım, yokuşta ve 140 km yi geçtiğinde yani zorlandığında tekleme yapıyor ve motor arıza lambası yanıp sönüyor. Bobin değişti, buji ve kabloları değişti, MAP Sensörü değişti, enjektör memesi değişti, gaz kelebeği temizliği yapıldı, tüpçü de ayar yapılıp basınç biraz artırıldı fakat bir türlü arıza gitmedi. Ne yapmalıyım arıza neden olabilir? Saygılarımla."

  • AvatarMete Han :
   Bulunduğu İl: Uşak                                      Tarih: 12-03-2017 00:54:35

   "Merhaba Toyota Corolla 1,6 GLI aracım var. Gazdan benzine zor geçiyordu. Araç üst kapak çatlamış. Her neyse üst kapak subaplarıyla, bujisini, triger kayışını hepsini tekrar takdırdım. Yapılmadan önce lpg çok az yakıyordu ama yapıldıktan sonra lpg çok yakmaya başladı neden olabilir?"

  • AvatarÖmer Aksoku :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 09-03-2017 00:23:38

   "Patentini yeni aldığımız "Cimri LPG Tasarruf Cihazı" sizin aradığınız şey. -20 Dereceye kadar benzinsiz çalıştırabilirsiniz. Ayrıca LPG'de %30 tasarruf sağlarsınız. Şu an piyasada yok. Telefon ederseniz gönderebilirim. N0: 0555 210 72 63"

  • AvatarOktay Yılmaz :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 08-03-2017 01:03:03

   "Selam, yeni 94 orta kasa Brodway aldım. Sabahları ve motor soğuduğu zaman araç benzinde de gazda da çok zor çalışıyor acaba neden?"

  • AvatarEnes :
   Bulunduğu İl: Erzurum                                      Tarih: 16-02-2017 00:45:34

   "Merhaba benim aracım 99 Broadway. Sorunum Tartarini lpg beyni çıkarıp BRC beyni taktım uyumlu olurmu. Birde araba çok yakmaya başladı. Sıcaklık ortalama -15 ile -30 arası değişiyor ne yapabilirim. BRC beynin aşırı soğuklara karşı lpg beynini ısıtma gibi bir aparatı yada cihazı varmı teşekkür ederim."

  • AvatarMami :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 31-01-2017 00:52:53

   "91 model Şahin var. Araç iyice soğuyunca çalışmıyor. Zor güç takviye falan çalıştırıyorum ısınınca hiç sorun yok."

  • AvatarTomasetto lpg :
   Bulunduğu İl: Afyonkarahisar                                      Tarih: 21-01-2017 18:29:47

   "Mrb. Aracım 97 Opel 2.0 motor. Aracın silindir kapağını değiştirdik. Benzinde çalışması normal ama tüpe geçiyor ve benzine geri atıyor. Tüp markası Tomasetto. Ecu'dan kaynaklı olduğunu söylediler. Yazılım gerekiyormuş ama firma battığı için yazılım yükleyen kimse yokmuş. Çok bilgili usta da yok ön tesisatı değiştirmemi öneriyorlar sizce napmam gerek?"

  • AvatarÖnder 05 :
   Bulunduğu İl: Amasya                                       Tarih: 05-01-2017 17:01:58

   "S.a ustam aracım R9 Broadway aracım km 0.50 kuruş yakıyordu Amasya'da oto tüpçüye gittim. Tüp beynini, bujileri, hava filtresini değiştirdi. Orjinalinde BRC vardı. Tüp beynini değiştirdiler Gasitaly diye bir marka ile 200 TL verdim acaba doğru mu işlem yapmışlar?"

  • AvatarBurak :
   Bulunduğu İl: Ankara / Mamak                                      Tarih: 31-12-2016 17:51:51

   "S.a ustam benim araç 2005 focus hatcbek araç bi anda hararet tavan yapıyo geri 3 yada 5 saniye sonra düşüyo kafayı yiyecem regülatörden yapar mı sizce?"

  • AvatarEmre :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 22-12-2016 13:50:33

   "Arkadaşlar aracım lpg li ama benzine geçmiyordu. Benzine alınca stop ediyordu. Enjektörü temizlettim ama yine aynı oldu. Sorun elektrik sistemindeymiş. Aracım fiat siena 2000 model. Aracı bilgisayara bağladık 10-15 tane elektrik sisteminde arıza bulup düzeltti bilgisayar. Şimdi sıkıntı yok ama araç çok yakıyor. Araştırdım lpg regülatöründe arıza olabilir dediler. Kışın çok yakıyor. Regülatör sıvı lpg yi buharlaştıramazsa araba çok yakıyormuş."

  • AvatarGörkem :
   Bulunduğu İl: Sakarya                                      Tarih: 16-12-2016 23:55:44

   "Merhaba, Aracımı sabah çalıştırdığımda LPG geçişinde ciddi gaz kokusu geliyor (genellikle soğuklarda oluyor ve çok sık olmuyor) Bir veya iki gün geçtikten sonra çalıştırınca, ciddi bir gaz çıkış sesi ve koku oldu. (ses regülatörün olduğu bölgeden geldi 3, 4 kez oldu) Aracımın servis bakımını, hem de lpg bakımını aksatmıyorum. Lpg montaji olalı 20.000 km oldu landirenzo sıralı sistem. Neden olabilir? "

  • AvatarHakan Demir :
   Bulunduğu İl: Afyon                                      Tarih: 06-12-2016 23:08:03

   "Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok aydınlattı beni. Aracım normalde ortalama 23 kuruş yakarken yaklaşık iki haftadır neredeyse 1 tl yakmaya başladı. Geç çalışmaya başladı. Yarın ilk işim sabah erkenden ustaya gidip diyafram veya regülatör değişimi yaptırmak olacak."

  • AvatarUğur :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 25-11-2016 00:45:25

   "ustam hayırlı günler kolay gelsin yorumlarınız vede yardımlarınız için ayrıca teşekkürü borç bilirim soruma gelince aracım 93 model mazda 626 2.0 motor glx aracımdan memnunum çok şükür son zamanlarda şöyle bir sorun oluyor ve herzaman değil bazen yapıyor ve kısa sürede geçiyor 2 bin devirle 3 bin devir aralığında lpg de bazen tekleme yapıyor araç gaza basarken kesiklik yapıyor ve bunu benzinde yapmıyor atiker fast sıralı sistem var araçta bakımlar yeni yapıldı bujiler buji kablosu hava ve yağ filitreleri lpg filitreleri gaz kesici valfi regulatör dirsekleri hortumları hepsi deişti yine arada bir yapıyor bunu acaba regulatördemi sorun var bilgisayara bağlandı herşey normal ayarlar düzgün dendi Total'in gazını kullanıyorum hep neredeyse son 8 veya 9 aydır acaba gazdan yaparmı başka istasyondanmı denesem benzini çeyrek depoya düşürmeden hep yukarda tutarım özen gösteririm sizce sorun nerde su eksiltme yağ eksiltme yok soğuk havalarda egsozdan normal lpg buharı çıkışından başka problem sayılıcak bir dumanda yok sadece dün motor bölümüne bakarken regulatörün oralarda gaz kokusu hissettim acaba kaçakmı var ve kaçaktan dolayıda teklermi kolay gelsin usta"

  • AvatarYasin Vural :
   Bulunduğu İl: Kırıkkale                                      Tarih: 24-10-2016 00:22:32

   "slm ben yeni tempra 96 model sw aldım aracım lpg de sehir içi 40 ila 45 kuruş yakıyor ateslemeyi komple değiştirdim sibop ayarı yaptırdım düzelmedi sadece lpg beyni kaldı acaba beyin arızalı olabilirmi bu yakıtı etkilermi tşk ederim."

  • AvatarLinea :
   Bulunduğu İl: Tokat                                      Tarih: 07-10-2016 00:03:41

   "Usta ve arkadaşlar merhabalar 2015 linea kullanıcısıyım atiker marka sistem çok sıcak havalarda benzinden lpg ye geçişte tık tık diye geliyor 25 30 sn sonra ses kesiliyor ilk etapta regülatör değişti sorun gitmişti 3 ay sonra yine başladı bu sefer gaza geçiş derecesini yükselterek sorun çözüldü bir müddet sonra yine başladı garanti kapsamında tüm parçalar değişti ancak sorun devam ediyor"

  • AvatarKamil :
   Bulunduğu İl: Bursa                                      Tarih: 02-10-2016 00:06:14

   "Benim aracım 2000 model kartal 1.6 ie. gaz beynini yeni değiştirdim brc marka. Sorun arabam soğukken çalışıyor sıcakken stop edip tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor boğuluyor. Aracı hangi konumda bırakırsam o yakıtta çalışır. Öyle ayarlamışlar. Neden boğulma yapar?"

  • AvatarÖzcan16 :
   Bulunduğu İl: Bursa                                      Tarih: 28-08-2016 22:24:33

   "Aracim gazdan atiyor neden yapar acaba anahtar bos konumuna geciyor?"

  • AvatarDursun :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 01-08-2016 00:11:47

   "İyi günler bende megan 2 dinamik 1.6 16 valf dinamik var benim araç sabahları geç çalışıyor daha sonra bir şey yok aracım benzinde bir sıkıntı yok ama gazda silkeleme titreme var rölanti düşüyor defalrca gaz ayarı yaptırdım enjektörler değişti enjeksiyon degişti bujiler benzin pompası degişti ama sorun bir türlü gitmedi atiler marka tüp var garantisi devam ediyor tüp beyninden olabilirmi yardımcı olursanız sevinirim benzinde sıkıntı yok sadece gazda var"

  • AvatarErsin :
   Bulunduğu İl: Erzurum                                      Tarih: 27-07-2016 23:20:48

   "Mrb sayın oto tasarruf, arabam 1997 Toyota Corolla gli. Araçta sıralı sistem atiker marka tüp var. Araba sabahları çalışmakta zorlanıyor. Hatta bazen motor soğukken çalıştırdığımda çalışıyor gibi oluyor kontağı bırakınca stop ediyor. 2. marşta da çalışmakta zorlanıyor motor ısınınca problem olmuyor ama soğukken çalışmakta zorlanıyor. Hangi ustaya götürdümse çare bulamadılar. Benzin pompası arızalı, kelebek boğazı pislenmiş, buji, buji kablosu sıkıntılı dediler. Valla artık psikolojimi bozdular. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?"

  • AvatarBilal :
   Bulunduğu İl: Konya                                      Tarih: 05-07-2016 02:10:01

   "Aracım 94 Şahin benzinde çalışıyor fakat gazda çalışmıyor. Gaz otomatiğine manuel kablo ile direk aküden bağlanti çekiyorum çalışıyor. Acaba direk aküden çektiğim kablo öyle kalsa sıkıntı çıkarır mı?"

  • AvatarMurat :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 01-07-2016 02:01:21

   "Merhaba Sayın oto tasarruf. Benim aracım 98 model toyota carina 2,0 gli . Aracım benzinde tek marşta çalışıyor ve rolantisi iyi (1500 cavarında calısıyor ) fakat 30 ila 60 saniye sonra lpg ye geçmeye çalıştığında aracın rolantisi düşüyor veya titriyor ışıkları yanıp sönüyor ve çoğunlukla stop ediyor. Ben lpgye gecis esnasında biraz gaza körüklersem düzelir gibi oluyor fakat yine gaz yememeye devam edip stop ediyor. Eskiden bu düzgündü ama sonraları böyle oldu Benzinde hiçbir sorunum yok. lpg de bi sorun var ama çözemedim lpg ustasına gösterdim. lpg filtrelerini 10bin km den önce değiştiririm. bilgisayara da baktı bir iki hata vardı onları sildi normal dedi ama bu sorun sabah çalıştırmalarında devam ediyor akşamlarıda bazen oluyor. Bu neyden kaynaklı olabilir? "

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 28-06-2016 03:29:13

   "Sayın Emrah Bey, Aracınız kötü yakıttan veya başka bir sebepten dolayı zengin/fakir karışıma geçmiş olabilir. Yetkili servise götürerek kontrol ettirmeniz ve gerekirse yeniden kalibrasyon yaptırmanız önerilir."

  • AvatarEmrah Demirbaş :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 28-06-2016 03:23:55

   "Merhaba 2011 opel astra lpg li aracım yolda giderken stop etti ve bidaha çalışmadı kaputu açtım cok sıcaktı motor soğuttum her hangi bişer yapmadım 10dk kadar bekledim ve çalıştırdım normal çalıştı arıza ışığı yaktı 50km kadar gitim durdum biyerde stop ettım tekrar çalıştırdım normal çalıştı arıza ışığı gittim bu sefer yoluma devam ettim gittim yerden dönüşte trafik yoktu güzel gidiyorsum ve trafik oldu dur kalk dur kalk aynı şekilde arac stop etti marş almadı tekrar kaputu açtım soğumasını bekledim 5 10dk sora denedim normal çalıştı ogün geldim eve ertesi gün benzinde kullandım gaza hiç almadım trafige girdim baya yol yaptım hiç sıkıntı olmadı sorun nedir acaba"

  • AvatarHasan :
   Bulunduğu İl: Tekirdag                                      Tarih: 22-06-2016 00:39:00

   "Merhaba benim sorunum karbüratörlü Mercedes hiç bir sorunum yoktu seyir halinde birden gaz yememeye başladı 200 deviri geçmiyor motor hava alan hiç bir yer yok beyinden olabilirmi?"

  • AvatarMesut :
   Bulunduğu İl: Adana                                      Tarih: 07-06-2016 00:46:47

   "Selam kardes benim mazda 626 var 1999 model arac bazen gaza gecmiyor sinyal veriyor rölanti bozukluguda var ayni zaman da tup beyni bazen donuyor bazen sicak resmen buz dolabi gibi bazen tekleme yapiyor benzine alinca hic birsey yok tekrar gaza alinca tekleme olmuyor saygilar"

  • AvatarSamet :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 12-05-2016 20:34:12

   "Hyundai Era 2010 model sıralı sistem aracım ikinci marşta çalışıyor. Kimse nedenini bulamadı. Ticari taksi bu arac bazen sabahları tek marşta alıyor ama ısınınca ikinci marşta tık diye alıyor bunun sebebi nedir?"

  • AvatarFırat :
   Bulunduğu İl: İzmir                                      Tarih: 27-04-2016 01:44:52

   "Arabam 98 model vectra 2.0 motor komple motor yaptırdım ama belli hızda gittiğim zaman mesela 2 inci viteste uzun gittiğim zaman sonra gaza bastığımda arabanın arkasından beyaz duman atıyor ve arabanın performansı artıyor beyaz duman attıktan sonra içeriye değişik kokular geliyor bilgi veririmisiniz araç benzinle gazmı karıştırıyor arıza nerede?"

  • AvatarMert :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 25-04-2016 00:27:20

   "S.a benim 98 1.6 Xei aracımın çalısması çok düzgün fakat lpg beyni çok sıcak oluyor ve arada sadece lpg de geç gaz yiyor. Titreme tekleme yok. Lpg beyninin sıcak olması normal midir tehlikesi var mı? Şimdiden teşekkürler"

  • AvatarFikri Gencay :
   Bulunduğu İl: Burdur                                      Tarih: 21-04-2016 21:53:46

   "Aracım Opel vectra 96 model 2000 motor seyir halinde LPG den benzine geçiyor ve gaz yetmiyor hemen tekrar gaza geçiyor sonra da düzeliyor sizce ne olabilir?"

  • Avatarİsmail Yiğit :
   Bulunduğu İl: Malatya                                       Tarih: 21-04-2016 21:53:03

   "Sayın abilerim benim aracımda tekleme var, aracım hyundai accent 2003 model, buji ve kablolarını değiştim olmadı. Hava ve tüp filtresini değiştirdim yine olmadı, bobini değiştim yine olmadı, regülatörde de arıza yokmuş. yani uzun lafın kısası arabaya benzin döküp yakacak moda geldim. Hatta yak diyenler oldu...:) Bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim."

  • AvatarAli Özkurt :
   Bulunduğu İl: İzmir                                      Tarih: 18-04-2016 21:25:10

   "Aracım lpg de giderken özellikle dur kalkların çok olduğu şehir içinde bir anda lpg ledleri gidiyor. durdurup çalıştırınca geliyor. Ama uzun yolda bu sorun yok. Motorun çok ısındığı ve dur kalkların çok olduğu zamanlarda oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 13-04-2016 21:31:25

   "Sayın Uğur bey, bu durum LPG regülatöründen kaynaklanmaktadır. Diyafram yırtılmış ya da basınç değerleri bozulmuş olabilir. Göstermenizde, gerekirse değiştirmenizde fayda var."

  • AvatarUğur :
   Bulunduğu İl: İstanbul                                      Tarih: 13-04-2016 21:20:28

   "Merhaba kolay gelsin sizler sayesinde kafamızdaki sorulara cevap buluyoruz teşekkür ederim size benimde bir sorum olacak aracım 93 model mazda 626 2.0 cc lpgli atiker marka kit var sorum şu aracım benzinde gayet normal lpg ye geçince gaza basarken motor bölümünden hatta regulatör tarafından bir uğultu duyuyorum ozelliklede 1.2 ve 3. Viteslerde hızlanırken gaza basınca içten bir uğultu geliyor bu durum benzinde kesinlikle yok birde son zamanlarda aracım lpg de daha fazla yakıt harcıyor çekişte de sanki az bi düşüş var gibi hissediyorum sizce nedendir?"

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 04-03-2016 20:20:10

   "Sayın Bakir Bey, Öncelikle geçmiş olsun. Eskişehir'de tanıdığım motor ve LPG ustası olarak tek Cengiz Usta var o da Teksan'da Özden Otomotiv'de. 0533 662 43 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz."

  • AvatarBakir :
   Bulunduğu İl: Eskişehir                                      Tarih: 04-03-2016 20:16:16

   "Lpg beynini temizletmektense yenisini taktırmak mantıklı değilmi. Saten doğru dürüst usta bulamadık Eskişehir'de. Adamlar geçen ayarlayım yakıt çok dedi araç kanlı pınar bayırını 3. viteste zor çıktım sözde bilgisayardan ayarladı oto gazcı. Eskişehir'de karbüratörcü Cengiz usta var diyolar iletişim no varmı ya da bilen biri varsa yazsın benzindede rölanti tutmuyor gazda usta ayarlıyo eve geliyom istop edince gidiyo araç Renault 9 Brodvay 94 model"

  • AvatarBakir :
   Bulunduğu İl: Eskisehir                                      Tarih: 02-03-2016 19:30:02

   "Benim araç Ranault 9 Broadway gaz beyni Atiker gazda rölanti tutmuyor."

  • AvatarBerk :
   Bulunduğu İl: Şanlıurfa                                      Tarih: 01-03-2016 19:16:41

   "Mrb arabam 2012 model astra. gasitaly sıralı lpg takılı sabahları bi kaç marş bastiktan sonra ancak çalışıyor şimdiye kadar öyle bi sorun yoktu bide gaz dan benzine geçerken araç tekliyor. İyice gaz vermezsen bazen istop ettiği de oluyor ustaya gittim değerleriyle oynadılar ama halen devam ediyor."

  • AvatarZeki Arslan :
   Bulunduğu İl: Kocaeli                                      Tarih: 01-03-2016 19:17:58

   "Araç sürüş esnasında tüpün tankından tık tık tık diye ses geliyor. Yavaş sürüşlerde daha fazlalaşıyor tık sesi. Aynı sabahları ilk calışmadaki benzinden gaza geçiş esnasındaki sesin aynısı sürüş esnasında geliyor. Araç Skoda Oktavia 2010 model Atiker marka tüp var araçda."

  • AvatarHakan :
   Bulunduğu İl: Adana                                      Tarih: 27-02-2016 20:05:29

   "Merhabalar focus 2010 atiker tüp takılı araca benzinde bir ay binim hiç sıkıntı yok tüpteyken de sıkıntı yok yalnız tüpte bindiğimde mesela bir yere gidip stop edip 15 20 dakika sonra tekrar çalıştığında benzinden tüpe geçene kadar rolantide müthiş dalgalanma yapıyor gaz vermezsem stop ediyor bazen de 2.marşta anca marş alıyor 3.marşı yaptığımda oluyor ama tüpe geçtikten sonra herşey normal mesela tüpte giderken düğmeye basarak benzine geçim ilk ışıkta ayağımı gazdan çekim araba stop ediyor sizce nedendir iyi günler."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 04-02-2016 01:42:56

   "Sayın Savaş Bey, Teleflex ile ilgili sorununuz için eski yetkili bayi Eskişehir Özden Otomotiv'den Cengiz usta ile görüştünüz mü? Ayrıca sorununuzla ilgili detaylı bilgi için Teleflex Mak.Müh.Nihat Sarıtoprak: 0507 306 62 60 ile görüşürseniz size yardımcı olacaktır."

  • AvatarSavaş Sayan :
   Bulunduğu İl: Eskişehir                                      Tarih: 04-02-2016 01:39:16

   "S.a bir konu var ve servise götürdüm hala çözemediler. Teleflex model lpg mevcut araçta sabahları marş almıyor yada 5-6 saat geçtiğinde benzinde bırakıp gittiğimde ise öyle bir sorun yok tek marşda çalışıyor herşey normal. Enjektor dediler değiştirdiler araba yine düzelmedi üstüne bi de titreme sorunu başladı."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 17-01-2016 03:59:18

   "Sayın Eray bey, aracınızın gaza geçiş süresi düşük dereceye ayarlandığı için gaza erken geçmektedir. Gazın buharlaşarak iyi bir yanma oluşabilmesi için motorun 40 derece sıcaklığa ulaşması gerekmektedir. Yokuşlarda benzine geçmesi de yüksek devirde benzine atma sorunudur. Voltran'a bakan bir bayi veya muhatap bulmanız çok zor. Ancak eskilerden elinde yazılım ve program kablosu kalmış birilerini bulabilirsiniz. En kısa sürede sistemi değiştirmeniz önerilir. Ayrıca sabahları ilk çalıştırmada LPG düğmesini kapatıp, araç ısındıktan sonra manuel olarak LPG'ye geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede motora zarar vermemiş olursunuz."

  • AvatarEray :
   Bulunduğu İl: Tokat                                      Tarih: 17-01-2016 03:42:41

   "Aracım 2000 model Cilio. Voltran marka sıralı sistem takılı. Benzinden tüpe erken geçiyor. Geçtiği zaman araç tıkanıyor, tekleme yapıp benzine atıyor. Bulunduğum yerde servis de yok. Bazen lpg de giderken rampada araç zorlanınca tak lpg atıyor. Nasıl bir çözüm bulunabilir acaba."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 13-12-2015 14:23:08

   "Sayın Adem bey, Gaza geçmeme sorununa bir çok durum yol açabilir. Arızaya yol açan sebebin bulunabilmesi için sistemin bilgisayara bağlanması gerekir. Regülatör basıncının düşük olması, map, enjektör, ECU gibi parçalardaki arızalar, LPG tesisatında oksitlenme, kısa devre veya kopukluk aracın LPG'ye geçmesine engel olur. Bazı durumlarda yazılımsal sorunlardan da kaynaklanabilir. Kesici ve ısı sensörünün bozulması, filtrelerin pislikten tıkalı olması da araca LPG gitmesini engeller. Filtrelerinizi 10-15 bin km. de düzenli olarak değiştirmenizi öneririz."

  • AvatarAdem :
   Bulunduğu İl: Ordu                                      Tarih: 13-12-2015 14:07:58

   "Zavoli sıralı sistem takılı benim araçta. Hiç bir sorun yoktu rölanti, çalışma vs. ama birgün benzinden gaza geçmedi. Sinyal vermeye başlıyor. Yani gaza geçmiyor. Geçmesi için düğmeye bastığımda ise ştop ediyor. Regülatördenmidir acaba. Filitre kirlenmiş olabilir mi? Çoktandır filtre değişmedim."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl: Ankara                                      Tarih: 21-11-2015 00:52:39

   "Sayın Cem Cihan, belirtiler LPG map (basınç) sensörünün arızalandığını gösteriyor. Kontrol ettirmenizde fayda var."

  • AvatarCem Cihan :
   Bulunduğu İl: Tunceli                                      Tarih: 21-11-2015 00:23:38

   "Merhaba, Palio 1.2 araç sahibiyim, aracım sıralı otogaz sistemi ile çalışıyor. Normal de benzinle çalışıp lpg'ye alması gerekirken şu anda sürekli lpg ve benzin arasında geçiş yapıyor. Bazen 10 saniyede bir olurken bazen 1 dk da oluyor ve teklemeye sebep oluyor. Işıklarda dururken ise motor duracak gibi oluyor ve aniden yüksek bir güçte çalışıyor gibi duruma geçiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bulunduğum yerde anlayan hiç kimse yok ve duruma göre komşu şehre götürmek istiyorum (gerekirse internetten parça sipariş verip tamire götürmek istiyorum)."

  • AvatarGazi :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 09-08-2015 21:12:08

   "Erdem Demirel benim aracında aynı sizin gibiydi ECU denilen parçayı değiştim düzeldi. Piyasayı araştırmadan alma."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 16-07-2015 01:00:34

   "Merhaba Seçkin Bey, Aldığınız ürünün tipi, markası ve aracınızdaki sistem hakkında bilgi vermemişsiniz. Satıcı firma ile bu konuları görüşmüşseniz problem olacağını sanmam. Ancak aldığınız parça yetkili bayi tarafından kayıt altına alınmayacağından garanti dışında kalacaktır. Parça garantisini satıcı firmadan sağlamanız gerekir. Ayrıca montaj yapılacak parçaya ortalama 50-100 tl ekstra işçilik ücreti de ödeyeceksiniz. İyi günler ve sorunsuz sürüşler dileriz."

  • AvatarSeçkin :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 16-07-2015 00:56:01

   "Sanayide 300 tl çektiler internetten 85 tl ye aldım araca uyar mı şimdiden teşekkürler."

  • AvatarErdem Demirel :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 04-06-2015 00:28:09

   "Merhaba. Benim aracim golf4 2001, aracim seyir halindeyken gazdan benzine sonra tekrar benzinde gaza geçiyor sonra gösterge ışığı tamamen sönüyor biraz gidince tekrar yanıyor aynı işlemi tekrar yapıyor ustam. Siirt te perişan olmuşum yardiminiza ihtiyacım var, birde aracim soğukken tekleme yapıyo sesi çok kötü lütfen goruslerinize ihtiyacım var."

  • AvatarSuat Taşkıran :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 14-05-2015 00:20:41

   "Defalarca bilgisayara bağladılar ama bilgisayarda hiç bir arıza çıkmıyor ama ayarlar genellikle bir önceki ayara uymuyor tamirciye de götürdüm ama benzinde hiç bir sıkıntı yok ."

  • AvatarOto Tasarruf :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 13-05-2015 00:21:32

   "Merhaba, Aracınızdaki stop etme sorununun gaz kesicisinden kaynaklanma oranı daha yüksek. Kesici bozulmuş olabilir, yetkili bir bayiye göstererek sistemi bilgisayara bağlatmanız önerilir."

  • AvatarSuat Taşkıran :
   Bulunduğu İl:                                       Tarih: 13-05-2015 00:14:55

   "Fiat marea kullanicisiyim aracın gazda ışıklarda veya vites değistirecegim zaman debriyaja bastığında stop ediyor stop ettikten sonrada geç çalışıyor sebebi regülatör olabilirmi acaba "

  Daha Fazla Göster

  Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Ürünler
  Tümü »

  Yakıt Tasarruf Cihazları
  Tümü »

  Magno Smart Yakıt Tasarruf CihazıMagno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı

  Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı nedir? Magno Smart Yakıt Tasarruf Cihazı ne işe yarar?...»

  Devamı »

  Bigas LPG SistemleriBigas LPG Sistemleri

  BİGAS 1968 yılında Calenzano İtalya’da kurulmuştur....»

  Devamı »

  Romano LPG SistemleriRomano LPG Sistemleri

  Romano LPG Sistemleri İtalya'da tüm imalatını elektronik CNC makinalarında ve robotlarla yapan, 40 senelik bir güveni te...»

  Devamı »

  Panther Yakıt Tasarruf CihazıPanther Yakıt Tasarruf Cihazı

  Panther’i sadece çakmak soketine takınız ve hemen çalışmaya başlasın....»

  Devamı »

  GPX Energy Plus Yakıt Tasarruf CihazıGPX Energy Plus Yakıt Tasarruf Cihazı

  Hem Evinizde, Hem de Aracınızda Yüksek Yakıt Maliyetine Son!...»

  Devamı »