• 08-10-2015
  • 5 dak
  • 6067
  • 9

Lovato LPG Sistemi Nasıl?

Lovato LPG Sistemi nasıl? Aracıma Lovato taktırsam sorun yaşar mıyım? Neden Lovato tercih etmeliyim? Lovato kullananlar memnun mu? Sorulara cevap arıyoruz.

Bir İtalyan markası olan Lovato 50 yılı aşkın bir süredir dünyada 35'ten fazla ülkede kullanılmaktadır. Ülkemizde de yaygın servis ağı ve kullanımı ile önden gelen markalar arasında gelmektedir. Kendini sürekli yenilemesi, yenilikçi vizyonu, kalitesi ve araçlara mükemmel uyumu ile pazarda kendine iyi bir yer edinmiştir.

Aracınıza LPG markası taktıracaksanız aşağıdaki soruları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

  1. Ürünün garantisi var mı?
  2. Ürünün malzeme kalitesi nasıl? Parçaları çabuk bozulur veya arıza yapar mı?
  3. Türkiye genelinde servis ağı mevcut mu?
  4. Aracıma uyum sağlar mı?
  5. Aracımın performansı düşer mi?
  6. Aracımda ne kadar tasarruf sağlar?
  7. Montaj, yedek parça ve bakım fiyatları pahalı mı?

Eğer tüm bu sorulara olumlu cevap alıyorsanız o markayı güvenle aracınıza montaj yaptırabilirsiniz. Şimdi bu sorulara Lovato ile cevap arayalım.

 

Lovato Garanti Kapsamı

Tüm Lovato kitleri montaj sonrası "2 Yıl" garanti kapsamındadır. Garantinin geçerli olabilmesi için LPG sisteminin her 10.000 km. de periyodik bakımlarının yaptırılması geekmektedir.

Ayrıca 0-3 yaş arası 20.000 Km'yi doldurmamış araçlar için 170,00 TL karşılığında motor koruma garantisi vermektedir.

 

Lovato Malzeme Kalitesi

Her ne kadar garanti belgesi olsa da, bu durum satılan her malın kaliteli olduğu anlamını taşımaz. Cinsi ne olursa olsun garantisi dolmadan arıza yapan, dayanıksız yapısından dolayı kırılan, dökülen bir çok ürün bulunmaktadır. Garanti sayesinde ürünü yenisi ile değiştirme veya tamir ettirme imkanınız olsa da bu durum kullanıcı için büyük bir külfet ve can sıkıntısıdır. Satıcı firma ürünü garantiye sokmamak için siz de binbir kusur aradığı gibi, ürünü kullanamama, zaman ve iş kaybı tüketicinin yaşadığı en büyük sorunlardandır.

Bu yüzden sadece garantiye aldanmayın. Ürünün malzeme kalitesine, standartlarına ve kalite belgelerine bakın.

LOVATO, DEKRA Sertifikalı ileri seviye ısıl ve test laboratuvarları sayesinde, tüm araç tipleri için Avrupa ve Dünya standartlarında testlerini kusursuz olarak yapabilmektedir.

Bu son teknoloji kullanılarak oluşturulan test sistemleri sayesinde tüm yeni motor tipleri için gerekli testler yapılarak, LOVATO ürünleri ile mükemmel bir uyum ve kalibrasyon sağlanmaktadır.

Ayrıca Dayanıklılık Testleri için oluşturulan laboratuvarlarda test edilen LOVATO ürünleri uzun yıllar güvenle kullanmanız için test edilmektedir. Bu sebeple “Zaman Lovato’yu haklı çıkarır…”

LOVATO ürünlerinin imalatı yüksek otomasyona sahip tesislerde yapılmaktadır. Ürünlerin testleri ise %100 otomatik test istasyonlarında yapılır.

Ayrıca LOVATO tüm çağdaş otomobil üreticileri için gerekli olan ISO/TS 16949 belgesine sahiptir ve bu sayede otomobil üreticilerinin yakaladığı standartlara ulaşabilmektedir. LOVATO ayrıca ISO 9001 kalite belgesine sahip ve kaliteye büyük önem veren bir firmadır.

Tüm bu üretim ve test aşamaları, tüm LOVATO sistemlerinde sizlere kaliteyi ve güvenilirliği garanti eder.

 

Lovato Servis Ağı

LOVATO, Türkiye’deki satış ve servis ağını kuvvetlendirmiştir. Şu anda Türkiye genelinde 300’ü aşkın bayisi ile servis ağını ülke geneline yaymıştır. Satış ve satış sonrası takiplerini bilgisayar sistemleri ile takibe alarak, tüm LOVATO müşterilerine satış sonrasında da kaliteli bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

 

Lovato Aracıma Uyum Sağlar mı?

Sadece aracınızla mükemmel bir uyum sağlayabilen LPG dönüşüm sistemleri size en yüksek performansı ve sorunsuz sürüş keyfini sunabilir. LOVATO Dönüşüm Sistemlerindeki en küçük bir parça ve ekipmanın bile araçlara uygunluğu ve mükemmelliği, son teknoloji kullanılarak titizlikle test edilir ve eksiksiz paketlenir. Montaj esnasında orijinal olmayan hiçbir parça kullanılmaz.

 

Lovato ile Araçta Performans Kaybı Yaşanır mı?

Lovato, bugüne kadar yaptığı sayısız montaj ve kullanıcı deneyimleri ile kendini ispatlamış bir markadır. Aracınızda hissedilir en ufak bir performans kaybı yaşamadan mükemmel sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Lovato Tasarruf Oranı

Çoğu sıralı sistemler ilk çalıştırmada benzin ile çalışır. Benzin tüketimini de göz önünde bulundurursak Lovato ile ortalama %40 civarında bir tasarruf elde edersiniz. Bu durum gaz-benzin arasındaki fiyat farkına ve aracın kullanım durumuna göre değişebilmektedir. Aracın yüklü olması, agresif ve yüksek devirlerde kullanımlarda tasarruf oranı %35 civarına düşebileceği gibi uygun devirlerde kullanımlarda %45 oranına da yükselebilmektedir.

 

Lovato Montaj, Yedek Parça ve Bakım Fiyatları

Piyasadaki sıralı sistemlerin montaj fiyatları 4 silindir bir araç için 700 TL ile 2500 TL arasında farklılık göstermektedir.
 
4 Silindir sıralı sistem bir araç için Lovato Smart Kit peşin 1550 TL, 9 taksit 1650 TL'ye yapılmaktadır. Karbüratörlü kit montajları ise peşin 675 TL, 9 taksit 725 TL'ye yapılmaktadır.
 
Satın alınan ürünün avantajları ve kalitesi göz önünde bulundurulduğunda fiyatın rakiplerine kıyasla cazip bir fiyat olduğunu söyleyebiliriz.
 
Ürünün bakım fiyatları da oldukça makul seviyelerde tutulmuş. Sıralı sistem periyodik kontrol ve filtre değişimleri 50 TL, karbüratörlü sistemler ise 30 TL'ye yapılmaktadır.
 
Uzun yıllar kullandıktan sonra parça tedarik sıkıntısı yaşamayacağınız Lovato kitlerin tek olumsuz yönünün yedek parçalarının yerli kitlere göre oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz.
 

9 Yorum

Avatar
Sedat
28-07-2020 | İzmir

Merhaba,1999 Honda üs de lovota easy plus cihaz var sorun beni çıldırtacak kışın hiçbir problem yok yazın sıcak hava da binince hata verip benzine geçiyor ve hata vermeye devam ediyor kontağı açıp kapatınca geçiyor biraz gidince gene yapıyor. Yazın akşam bin sorun yok ama öğle sıcağında bu hatayı veriyor, yardım lütfen.

Avatar
Metin
12-08-2018 | Düzce

Volkswagen Bora aracımda Lovato marka lpg kiti mevcut. Araç seyir halinde iken gazdan benzine geçiyordu. Bilgisayara bağlandı. Isı müşürü arızası verdi. Müşür değiştirildi. Ayrıca lpg enjektör hortumları yenilendi. 3 aydır problem yaşamıyorum. Bilginize

Avatar
Murat Tan
28-09-2017 | Erzincan

6 ay önce Erzincan Lovato servis Ömer'den taktırdım. Rezil bir sistem. Herşey rezil. Bölgeden geldiler onlarda bu kez oldu dediler. Olmazsa sökeriz dediler bugün yine sanayide olduğuma göre olmuyor. Bunlar bu işi bıraksın. Evlere ev tüpü taşısınlar.

Avatar
Hakan
25-08-2017 | Makedonya

2012 yilinda lovato taktirdim bugune kadar 250.000 km uzerinde geçtim Allaha şukur tek bi sorun ile karsilasmadim, filtreleri de 40 50.000 km gecip degistiriyorum, lpg taktirip da aracin genel servislerini ihmal etmemek gerekir, selamlar

Avatar
Hüseyin Dengim
08-08-2017 | Kastamonu

Aracım 2010 model Reno megan 3. Yolda giderken tüpten benzine atıyor. Lpg Lovato marka ön kısmının komple değişmesi lazım denildi benden 900 bin tl talep edildi.

Avatar
Murat Güler
18-07-2017 | Adana/Seyhan

Aracı alalı iki hafta oldu yolda giderken lpg den benzine geçiyor. Sonra elimle basıyorum geri lpg ye geçiyor bunu 5 6 defa yaptı.

Avatar
Musa
03-06-2017 | İstanbul

Bendede 2001 opel g kasa var 2008 yılında taktirdigım lavoto gaz dan cok memnunum hem yakıt hemde motor performansı süper bakimlari hariç sorun çıkarmadı Teşekkürler

Avatar
Ümit
27-01-2017 | Berlin

Ben Almanya'dan. Türkiye'de Lovato taktırmak istiyorum Almanya'da tüpten geçer mi?

Avatar
Ünal Araç
20-09-2016 | Ankara

2001 opel astra arabama lovato taktırdım 2007 de.o Formatla hala biniyorum.. İvedik'te sistem müh. de 180 km. bastım. tüpte. yüksek format attırdım. Araba kısrak gibi. 2007 den beri arabama el sürdürmedim. sadece filitreyi değiştirdim o kadar. Benzinden daha iyi gidiyor.

Yorum Yap

Üye olmadan yorum yapabilir, bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.