• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Atiker Bakır Boru

  Atiker Bakır Boru

  Tarih: 20-05-2013

  LPG bakır borusunun temel görevi tanktaki gazı LPG valfine, LPG valfinden de regülatöre aktarmaktır. Bakır boru mutlaka 45 bar basınca dayanıklı olmalıdır. Tankın üzerindeki multivalften çıkan basınca dayanıklı olmalıdır....

  Tankın üzerindeki multivalften çıkan basınca dayanıklı bakır boru, egzozdan asgari 150 mm. uzaklıkta veya araya yalıtkan malzeme koyarak 50 mm uzaklıkta, egzozun karşı tarafından, aracın en alt kanallarından, her 600 mm de bir tutma mandalları ile tutturularak geçirilmeli, aracın yere sürtünmesi halinde bakır borunun zarar görmeyeceği bir noktadan regülatöre ulaştırılmalıdır.

  Bakır borunun dış yüzeyi taş vb. çarpmalara karşı dayanımı arttırmak amacıyla plastik ile kaplanmıştır. Bakır boru şoför mahalli ve çamurluklardan geçirilemez.

  Çamurluktan geçirilen bakır boru uygulaması sıkça karşılaşılan yanlış bir uygulamadır. Bu yanlış uygulamada lastiklerden fırlayan taşların çarpması sonucunda bakır borunun delinmesine neden olunmaktadır. Ayrıca bakır borular zamanla LPG den etkilenerek sertleşmekte, kırılgan bir yapıya sahip olmakta içlerinde korozif etki nedeni ile tıkanmalar oluşabilmektedir. Bu durumun yaratacağı olumsuzlukları önlemek için bakır boruların 4 yılda bir değiştirilmesi önerilmektedir.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  ATİKER’e “Yılın Markası ” Ödülü
  ATİKER’e “Yılın Markası ” Ödülü

  2010 Konya Vizyon başarı ödüllerinde ATİKER Yılın Markası ödülüne layık görülmüştür. 10 Mayıs – 5 Ekim 2010 Tarihleri arasında Konya Vizyon Dergisinin yapmış olduğu anket çalışması sonucunda Konya Vizyon Ödülleri adı altında, Konya
  Devamını Oku »
  Konya Ekonomi Ödülleri Sahiplerini Buldu
  Konya Ekonomi Ödülleri Sahiplerini Buldu

  "Konya Ekonomi Ödülleri 2014" Konya Ekonomi Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
  Devamını Oku »
  Atiker Şamandıra (Multivalf)
  Atiker Şamandıra (Multivalf)

  Atiker Şamandıra (Multivalf), ECE R 67 standartlarına uygun olup, üzerinde yakıt seviyesini göstermeye yarayan bir şamandıra, giriş-çıkış nozulları ve yakıt seviye göstergesi mevcuttur.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar