• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Atiker Gold Map Sensörü

  Atiker Gold Map Sensörü

  Tarih: 08-09-2018

  Atiker Gold Map Sensörü, emme manifoldundaki atmosferik basıncı ve regülatörden çıkan gazın basıncını ölçerek ECU'ya gerekli sinyalleri gönderir....

  Diğer bir görevi de emme manifoldundaki vakum miktarını ölçmek ve elde edilen verileri kontrol ünitesine iletmektir. Kontrol ünitesi map sensöründen gelen verilere göre yakıt-hava karışımını ayarlar. Map sensörünün ECU'ya ilettiği basınç değerleri ile araç gazda aynı benzindeki gibi çalışır.

  MAP sensörü kullanan motorlar genellikle yakıt enjeksiyonludur. Manifold mutlak basınç sensörü, anlık manifold basıncını motorun elektronik kontrol ünitesine (ECU) bilgi sağlar. Veriler, hava yoğunluğunu hesaplamak ve buna uygun olarak yanma için gerekli olan yakıt ölçümünü belirleyen, motorun hava kütlesi akış hızını, (stokiyometri) tespit etmek ve ateşleme zamanlamasının bir ilerleme veya gerilemesini etkilemek için kullanılır.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  Atiker LPG Gaz Kesici 1203
  Atiker LPG Gaz Kesici 1203

  Atiker LPG gaz kesici 1203, aracın bagajındaki LPG tankından motor bölümüne gelen sıvı haldeki LPG'nin kontrolünü sağlar.
  Devamını Oku »
  Atiker Gaz Kesici (Gaz Valfi)
  Atiker Gaz Kesici (Gaz Valfi)

  Atiker Gaz Kesici (Gaz Valfi), aracın bagajındaki LPG tankından motor bölümüne gelen likit haldeki LPG nin kontrolünü sağlar.
  Devamını Oku »
  LPG Enjektör Temizleme Seti
  LPG Enjektör Temizleme Seti

  Atiker LPG Enjektör Temizleme Seti hakkında bilgiler ve ürün görseli yer almaktadır.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar