• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Aldesa Yakıt Seviye Sensörü

  Aldesa Yakıt Seviye Sensörü

  Tarih: 12-03-2019

  Aldesa yakıt seviye sensörü şamandıra sensörü olarakta adlandırılır. Şamandıranın üzerine monte edilir ve yakıt tankında bulunan LPG'nin seviyesini gösterir....

  En çok kullanılan omajlar 1050 ve 1090 ohm'dur. Farklı omajlarda üretimi mevcuttur. İsteğe bağlı bobin kablosu ile birlikte veya kablosuz olarak piyasada satılmaktadır.

  Tanktaki yakıt miktarı şamandıranın manyetik kolunu hareket ettirir. Bu kolun hareketleri sensörü harekete geçirir. Sensör bağlı olduğu kablolar vasıtası ile yakıt seviyesini LPG düğmesine iletir ve gösterge ışıklarının çalışmasını sağlar.

  Depodaki yakıt miktarını LPG düğmesi doğru göstermiyorsa, sürekli dolu veya boş gösteriyorsa ya kablo tesisatı arızalı ya da sensör bozuktur. yanlış omajlı sensör kullanmakta göstergenin yanlış çalışmasına sebep olur.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  Aldesa Plastik Gaz Filtresi
  Aldesa Plastik Gaz Filtresi

  Aldesa plastik gövdeli geniş hazneli gaz filtresi tanktan gelen yakıtı süzerek pisliklerden arındırır. Bu sayede sistemi koruyarak enjektörlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
  Devamını Oku »
  Aldesa Start ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)
  Aldesa Start ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

  Aldesa Start ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) yeni nesil elektronik kontrollü benzinli araçların LPG dönüşümü için en son teknoloji ile tasarlanmış gelişmiş bir üründür.
  Devamını Oku »
  Aldesa Yeni Galaxy Tesisat Kablosu
  Aldesa Yeni Galaxy Tesisat Kablosu

  Aldesa Yeni Galaxy ECU kablo tesisatı, otomotiv sektöründe kullanılan yüksek ısıya dayanıklı, kaliteli ve uzun ömürlü kablo grubundan üretilmiştir.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar