• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • Quant LPG Sistem Garantisi

  Quant LPG Sistem Garantisi

  Tarih: 06-07-2015

  Quant LPG/CNG Sistemi'nin sunmuş olduğu garanti, avantajlar ve taahhütler yer almaktadır....

  1- Quant mekatronik regülatörü 5 yıl sınrısız kilometre garantilidir.

  2- Enjektörler, regülatör enjektörü, ecu, map sensörü, gösterge düğmesi, tank ve şamandıra 2 yıl 100 bin km garantilidir.

  Taahhütler

  1- Motor Arıza Lambası Yanmaz

  Motor çalışması hava- yakıt karışımı ile gerçekleşir. 14.7 birim hava 1 birim yakıt genel kuraldır. Hava, yakıt karışımı düzensiz olursa fakir veya zengin yanma denilen durumlar meydana gelir. Bu durumda egsoz manifoldundan dışarı atılan duman farklı olmaya başlar. Yani yanmada bir sorun vardır. Bu durumu fark eden oksijen sensörü arıza algılar ve aracın beynine sinyal gönderir. Böylece motor arıza lambası yanar. Yanlış yanma aynı zamanda yanma odasında ısının yükselmesi anlamına da gelir. QUANT sisteminde yanlış hava-yakıt karışımı olmadığından arıza lambası yanmaz.

  2- Performans Kaybı Yaşanmaz

  LPG sistemlerinin gaz gönderen parçası regülatördür. Enjektörlerin ihtiyacı olan gaz basıncı regülatör tarafından üretilir. QUANT Elektronik Regülatörü her devirde doğru gaz basıncını ECU nun ve MAP sensörünün kontrolünde enjektörlere gönderir. ECU ile konuşabilen tek regülatör teknolojisine sahiptir. Bu sayede performans kaybı yaşanmaz. QUANT sisteminde LPG kitlerinin 4 temel parçası olan ECU, MAP sensörü, ENJEKTÖR ve REGÜLATÖR kesintisiz olarak tam irtibat halindedirler. Bu LPG sistemlerinde önemli bir yeniliktir.

  3- Tasarruf Garantisi

  Benzin kullanan bir otomobil 100 km de ortalama 10 litre yakıt tüketiyorsa LPG kullanımında ortalama 11.8 litre yakıt tüketir. LPG yakıt fiyatının ucuz olması nedeniyle ortalama %40-50 arasında bir tasarruf ortaya çıkar. Ancak QUANT ELEKTRONİK REGÜLATÖRÜNÜN sürekli doğru gaz basıncı ayarlaması ile performans artar ve gaz pedalına verilen kilogram baskısı azalır. Ortalama tüketim diğer sistemlere göre daha az olur ve tasarruf artar.

  4- İlk Çalışma Zorluğu Yaşanmaz

  QUANT LPG sisteminde yaz ve kış aylarında ilk çalışma zorluğu yaşanmaz.

  5- Ayar Tekrarları Yaşanmaz

  İlk montaj sırasında yapılan mükemmel kalibrasyon sonrasında ayar bozulmaz. QUANT ECU sunda program kaymaları, regülatör ve enjektör bozulmaları gibi nedenlerden kaynaklı ayar tekrarlar yaşanmaz. Ancak araçta ayar bozulması ve arıza lambası yanması filtre tıkanmaları, buji ve bobin bozulmaları gibi nedenlerden de kaynaklanabilir. Bu durumların tespit edilerek giderilmesi gerekir.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  Quant Map Sensörü
  Quant Map Sensörü

  Quant MAP MAP sensörü basınç ve ısı değerlerini ECU ya iletir. ECU nun doğru hava yakıt karışımı yapmasına yardımcı olur.
  Devamını Oku »
  Quant LPG Sistem Garantisi
  Quant LPG Sistem Garantisi

  Quant LPG/CNG Sistemi'nin sunmuş olduğu garanti, avantajlar ve taahhütler yer almaktadır.
  Devamını Oku »
  Quant Regülatör (Elektronik)
  Quant Regülatör (Elektronik)

  Quant Regülatör'de bulunan diyafram bir taraftan gaz ve suyun birbirine karışmasını engellemeye çalışırken bir taraftan da enjektörlere gönderilecek gaz basıncını ayarlamaya çalışır.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar