• İlan Ver
 • Soru Sor
 • Yetkili Servisler


 • AKL OBD2 Powerfast ECU 5-6-8 Silindir

  AKL OBD2 Powerfast ECU 5-6-8 Silindir

  Tarih: 11-03-2019

  AKL Powerfast OBD2 ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) 5, 6 e 8 silindir araçlar için geliştirilmiştir. Otomobilin motor bölümünde veya yolcu kabini içinde bir yere monte edilmiştir....

  Boyutları bir oto teybinden daha küçüktür. Bu küçük cihaz birden fazla microbilgisayar içermekte ve motorun değişen koşullarda en verimli şekilde yönetimini sağlamaktadir. Bu microbilgisayarlar, EPROM bir chip içerisinde bulunan bir programı çalıştırmaktadır.

  ECU, tüm motor yönetimi ve kontröllerden sorumludur ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir. Tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır.

  ECU bu değerleri algılar, ardından EPROM içerisinde bulunan haritadan ilgili değerleri bulur, ve de ateşleme zamanlaması, optimum yakıt miktarı, turbo basıncı, emisyon değerleri gibi değişkenleri hesaplayıp uygulamaya geçirir. Tüm bu işlemler saniyenin binde biri cinsinden sürelerde gerçekleşmektedir.

  AKL LPG Sistemlerinde kullanılan ECU'nun (Elektronik Kontrol Ünitesi) yazılımı ve dizgisi AEB firması tarafından yapılmıştır. AEB İtalya'nın en büyük yazılım firmalarından birisidir. Zavoli, Lovato, Landi, Landirenzo, Tartarini gibi kitler bu elektronik kontrol ünitesini kullanmaktadır.


  Bu Haber Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın!

  Üye olmadan yorum yapabilir, bu haber hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  Bu Markaya Ait Diğer Konular
  Bu Marka İle İlgili Tüm Haberler

  AKL Metal Gaz Filtresi 12x12mm
  AKL Metal Gaz Filtresi 12x12mm

  AKL metal gaz filtresi, regülatör ile enjektör dizisinin arasına takılarak sistemi kirli yakıttan kaynaklanan katı, yağlı ve her türlü pislikten korur.
  Devamını Oku »
  AKL Direkt Enjeksiyon Tesisat Kablosu 4 Silindir
  AKL Direkt Enjeksiyon Tesisat Kablosu 4 Silindir

  AKL Direkt Enjeksiyon tesisat kablosu, otomotiv sektöründe kullanılan yüksek ısıya dayanıklı, seçkin kablo grubundan üretilmiştir.
  Devamını Oku »
  AKL SR02 Sıralı Sistem Regülatör
  AKL SR02 Sıralı Sistem Regülatör

  AKL SR02 sıralı sistem regülatörü sıralı sistem kit ile donatılmış çok nokta enjeksiyonlu araçlarda kullanılır.
  Devamını Oku »

  Makaleler & Bilgiler
  Tümü »

  Yetkili Servis Listeleri

  LPG Montaj Fiyatları
  Ustaya Sor
  LPG Tasarruf Hesaplama Cetveli

  Önemli Bağlantılar